Kodustele lihtsalt Käpik.

Foto: Una Reinsone
Foto: Una Reinsone
 • Sugu / Sex: ♀ (emane)
 • Sündinud / DOB: 22.04.2012
 • Värvus / Color: sokiline soobel
 • Ema / Mother: Golden Bellara of Zlata (Silver Ferret Felissa Zlata), värvus sokiline hõbe
 • Isa / Father: Ferret´s Beuty Vodka Martini, šampanja
 • Kaal / Weight: 3 aasta 7 kuuselt 880 g
 • Sugupuu / Pedigree: Mittestandardne
 • Kaasomandis / Co-ownership: Kirkke Bergmanniga
 • Pesakonna suurus / Litter size: Käpik on pärit pesakonnast, kus oli 9 kutsikat
 • Parim näitusetulemus / Best show result: 97,5 p (Talv 2014) kohtunik / judge: Aleksandra Brovchenko
 • Kasvataja / Breeder: Stella Talberg
 • Aretus / Breeding: Käpik on alates 2018. a jaanuarist implantaadiga ja naudib oma pensionipõlve / Käpik is on hormonal implantant since January 2018th.

Hetkel on Käpikul käsil tõsine karvavahetus ja ta näeb päris naljakas välja.

Käpikul on hästi mõnus iseloom, tahab sülle tulla, ei karda uut olukorda ja on nõus kohe kõigiga tutvuma. Muidugi liha talle küll näppude vahelt väga anda ei julge, sest ründab seda koos sõrmedega. Aga kuna olen harjutanud Smuksi nii, et ta sööb mul peost nii, et hambaid sisse lööb ja pärast mu näpud ka puhtaks lakub, siis on plaan ka Käpik ja Potsataja ka nii sööma õpetada. Näis, kas see õnnestub, paistab hiljem.

Käpik on staažikas näitusel käija, oma esimesele näitusele jõudis Käpik 2012 aasta suvel ja sel aastal saavutas ta parima juuniori tiitli 96,5 punktiga. Kohtunikes sel näitusel olid : Heleri Haiba ja Stella Talberg. Edasi 2013. aasta talvine näitus, kus kohtunikuks oli Sara Edsler ning sellel näitusel tal eriti hästi ei läinud, kogus juuniorklassis ainult 85,5 punkti. Sealt edasi 2013. aasta suvine näitus, kus kohtunikuks Hanna Munkhammar ja ka sellel näitusel ei läinud eriti hästi, saavutati 83,5 punkti. Aga 2014. aasta talvisel näitusel läks super hästi ning kohtunikuks Aleksandra Brovchenko ja näituselt toodi ära 97,5 punkti.

2016. aasta talvisel näitusel Käpik ei osale, aga jääb Potsatajale ning Smuksile pöidlaid hoidma.

Käpikul väga huvitav nägu, mis jätab mulle mulje nagu oleks ta pidevalt nii unine.  Kui Käpik ja Potsataja ronisid esmakordselt koos kiiku põõnama, siis proovisin vaikselt neist pilti teha. Naljakas on see, et nad kipuvad üksteise und valvama. Kui Käpik magab sügavalt, siis on erksama unega Potsataja ja kui Potsataja magab, siis valvab tema und Käpik… Nii vahva on kuidagi see nende tandem. Eks ilmselt praegu on asi rohkem ka selles, et nad alles harjuvad oma uue elamise ja kodukorraga ning kõikide uute helide peale peab igaks juhuks valvel olema.

Esimest korda koos kiigus magamas
Esimest korda koos kiigus magamas

Käpikust veel õuepilte pole, sest pole temaga veel välja jõudnud, aga teen seda üsna pea ning siis tulevad ka pildid. Vaadates tänast fotot Käpikust  ning Una tehtud pilti 2014. aastast, tundub nagu oleks fotodel kaks täiesti erinevat looma… Varasemal fotol on Käpikul seljas kaunis talvekasukas ning -mask, praegusel aga suvemask ja -kasukas. Ootan kannatamatult seda, kui Käpik omale ka kauni talvekasuka otsustab selga kasvatada, et siis uued pildid teha. Fotol on Käpiku vanuseks 3 aastat ja 7 kuud.

Käpik on inimestega hästi sõbralik tegelane, aga kuna ta on meie “karja” kõige vanem tuhkur, siis kipub ta hetkel korralikult Smuksi ahistama, et oma võimu näidata.

Pildid 23.11.2015

Käpik oma hiilguses ja tõsises karvavahetuses, mil karv on selline tuhm ja kollane ning hirmus hõre. Käpik näeb välja nagu kõnniks ringi väga hõredas kombinees.

Veidi lähemalt ka. Pea on tal hetkel hästi naljakas, sest ninaotsast kõrvadeni on tal hästi hõre suvekarv.

Nägu ka lähemalt. Selle pildi pealt meenutab ta mulle veidikene, tänu oma valgele põllele, kärpi.

Hetkel siis selline soolikas ja on juba selle paari päevaga kenasti juurde võtnud.

Ootan kannatamatult, millal Käpik oma karva ära vahetab ning tõeliselt ilusaks läheb.

Foto: Merly Viira
Foto: Merly Viira
käpik
Foto: Merly Viira
Foto: Merily Viira
Foto: Merily Viira
4aasta 4kuune Käpik oma suvises "kombinees"
4aasta 4kuune Käpik oma suvises “kombinees”
4aasta 4kuune Käpik oma suvises "kombinees"
4aasta 4kuune Käpik oma suvises “kombinees”
4aasta ja 4kuune Käpik oma suvises kostüümis
4aasta ja 4kuune Käpik oma suvises kostüümis

Millised on meil aga plaanid Käpikuga 2017. aasta paaritusplaanideks, saad lugeda lähemalt Käpiku ja Legendi paaritusest. Kuna läks nii nagu läks ja Käpik naudib meie juures oma auga väljateenitud pensioni. Gaiaga on nad endiselt lahutamatud, aga mängivad rõõmsalt ka koos teiste meie tuhkrutega.