Kodustele lihtsalt Geelu.

8kuune Geelu
 • Sugu / Sex: ♀ (emane)
 • Sündinud / DOB: 28.05.2017
 • Värvus / Color:  sokiline must soobel / black sable mitt
 • Ema / Mother: Soul Mirror´s Freya (Freya), 03.05.2016, värvus: must sokiline soobel/ black sable mitt
 • Isa / Father: Mr. Natures Creature, värvus: soobel / sable; 100% metstuhkur / 100% EU polecat from Estonian wilderness
 • Kaal / Weight: 900 g
 • Sugupuu / Pedigree: Mittestandardne
 • Pesakonna suurus /Litter size: Angelica sündis pesakonnas “Piraadid“, kus kokku sündis 12 kutsikat (7 emast ja 5 isast), võõrutasime 5 (2 emast ja 3 isast)
 • Metstuhkru hübriid / polecat hybrid: 53,906%
 • Kasvataja / Breeder: Diana Mägi
 • Parim näitusetulemus / Best show result: 94 p  / 94 p and I place in class. Ferret Winter Wonderland 2018 ja kohtunik / judge: MVDr. Zuzana Puncochářová from Slovakkia
 • Aretus / Breeding: Aretusemane / Breeding jill

Geelust lähemalt

Geelu on meil omamoodi temperamendiga tegelane, täis meeletut mängulusti ja kõrgeid lende. Ta on tuhkur, kes ei püsi pudeliski paigal ja on oma vennale Captain Jack Sparrow´le täielik vastand. Geelut ei hoia kinni mitte üks puur ega aedik, kui siis ainult selline, mis on mõeldud peenemat sorti närilistele… ta lihtsalt tuleb kõigist puuridest üle ja läbi nagu Ülelinna Vinski. Mitte miski ega keski ei seisa tema tee peal ees, kui ta on otsustanud midagi saada või kuhugi minna. Ta on meil äärmiselt tark piiga. Piisab sellest, kui ta midagi kasvõi korra näeb, kuidas seda tehti ja ta teeb selle perfektselt järgi. See omandatud teadmine ning oskus on edaspidi tal eluks ajaks omandatud… Mulle väga meeldib tema kiire taiplikkus ja geniaalsus millega suudab ta mind pidevalt mõtlema ning tegutsema panna – see on omamoodi vahva mäng ja väljakutse.

11 päevane

Nagu hübriididele kombeks, eriti veel nii kõrge protsendiga, kui seda on piraadipesakonna kutsikad, on neil kombeks kiinduda peres ainult paari inimesse. Geelu jaoks olen mina tema kalju, aga ta saab kenasti läbi ka meie pere lastega. Kui alguses oli nii, et keegi teine, peale minu temaga kontakti ei suutnud saavutada, siis teatud aja möödudes see muutus – said ka teised pereliikmed temaga kontakti loodud ja ta võttis kõik omaks. Aga jah, mina olen tema jaoks ikkagi see kõige tähtsam inimene, kelle sülle võib isegi magama jääda. Ta kuulab kõige enam just ka minu sõna.

Geelu kasvamise kohta on pilte piraadipesakonna lingil ja sealt veel viiteid jooksvalt postitustele, kus on terve rida pilte kogu pesakonna kasvamisest.

Geelu
Angelica 8kuune

Geelu jääb meie juurde aretusemaseks ning teda on plaanis ka 2018. aastal paaritada, kui leian talle selle õige ja sobiva isase. Nimelt sai piraadipesakonna sugupuud veidi puhastatud just metstuhkruga, siis ei ole plaanis teda paaritada mõne kirju isendiga, vaid pigem ikka standardliini isasega. Küll on ilusa ja meile sobiva isase leidmine paras pähkel. Meie jaoks ei ole prioriteet lihtsalt paaritada, vaid eesmärk on igat pesakonda geneetiliselt tugevdada ja parendada. Seega otsime talle väärilist poissi, eelistatud standardliini isased. Eks vaatame, kelle talle leiame.

36 päevane

Geelu käis oma esimesel mitteametlikul näitusel: ETL suvisel tuhkrutenäitusel “Ferret weekend 2017“, kus teda küll ei hinnatud, aga ootamatult sai ta Fast & Furry kasvanduse lemmiku auhinna, mille eest olime äärmiselt üllatunud ja tänulikud.

Kahe ja poole kuune Geelu

Oma ametlikul esimesel näitusel käis Geelu “Ferret Winter Wonderland 2018”, kus sai 94 punkti ning jäi oma vanuseklassis viiendale kohale tänu sellele, et on hästi rahutu ja püsimatu hing. Mul hea meel, et Geelu suutis end nii palju talitseda ja kohtuniku käed terveks jätta – endal oli hirmus pabin sees, teades, kuidas ta võõraid umbusaldab. Kas me Geelut veel tulevikus näitustele viime, on veel lahtine, aga eks see paistab tulevikus. Lihtsalt tahtsime teada saada kohtuniku arvamust ning siin ka “Ferret Winter Wonderland 2018” näituse üldtulemused.

Kui tunned huvi Geelu paaritusplaani kohta, siis anname sellest teada kohe, kui oleme leidnud talle selle õige paarilise.