Kodustele lihtsalt Teemant.

Diamond 11.02.2018
 • Sugu / Sex: ♀ (emane)
 • Sündinud / DOB: 18.04.2017
 • Värvus / Color:  soobel / sable
 • Ema / Mother: Valgetuhkur Smokey Liz (Smuks), 29.04.2015, värvus/color: šokoaad / standard chocolate aka dark pastel
 • Isa / Father: Viktor –  on pärit Venemaalt, sündinud: 28.05.2016, värvus/color: soobel / sable,  he is from Russian fur farm
 • Kaal / Weight: 1,1 kg
 • Sugupuu / Pedigree: Standard
 • Pesakonna suurus /Litter size: Diamond sündis pesakonnas “Juveelid“, kus kokku sündis 13 kutsikat (8 isast ja 5 emast), võõrutasime 11 (7 isast ja 4 emast) / Diamond was born in our “Jewels” litter with 13 cubs (8 jills and 5 hobs), we weaned 11 (7 jills and 4 hobs)
 • Kasvataja / Breeder: Diana Mägi
 • Parim näitusetulemus / Best show result: 96 p  ja oma klassi III koht / 96 p and III place in class. Ferret Winter Wonderland 2018 ja kohtunik / judge: MVDr. Zuzana Puncochářová from Slovakkia
 • Aretus / Breeding: Aretusemane / Breeding jill

Teemandist lähemalt

8kuune Diamond

Teemant on meil üks hästi sõbralik, armas ja hell tuhkrupiiga, kes on oma olemuselt nii väga meie Artemise moodi. omamoodi. Vaatamata sellele, et neil puudub igasugune sugulus, on nad juba pisikesest peale olnud hästi sarnased nii oma luustiku, välimuse kui ka iseloomu poolest. Kui neile peale vaadata, siis on tunne, et tegu on ema ja tütrega ja ei tule selle pealegi, et Teemandi ema võiks olla Smuks.

kuu ja 26 päevane

Kuna Teemandil on sugupuus Venemaalt pärit farmituhkruid, siis on ta oma luustikult veidi kogukam, aga mitte paks ega lodev või pikk soolikas. Ta on mõnusalt kompaktne, aga mitte kõige lennukam. Ta on rahulik ja kannatlik tegelane ja äärmiselt sihikindel, kes jõuab sihile pika järjekindlusega.

kuu ja 24 päevane

Teemant on omamoodi hellik ja alati kui nende tuppa lähen, ronib ta mulle vaikselt sülle. Talle meeldib olla inimeste läheduses, aga kui oma toast välja saab, siis leegiks rõõmsalt mööda elamist ringi 😀 Alati on ta valmis end sulle vaikselt kuhugi poetama või mööda sind üles ronima, peaasi, et saaks tähelepanu, pai, musi, sülle, kalli – selline nuruja.

Teemandi kasvamise kohta leiad pilte Juveelipesa lingilt ja sealt veel viiteid jooksvalt postitustele, kus on terve rida pilte kogu pesakonna kasvamisest.

13 päevane

Teemant jääb meie juurde aretusemaseks ning teda on plaanis ka 2018. aastal paaritada, kui leian talle selle õige ja sobiva isase. Paras pähkel on leida ühte ilusat, korralikku ning heade standardliinidega isast. Õnneks käivad läbirääkimised juba ühe võimaliku poisi omanikuga ja kui kõik hästi läheb, anname sellest ka varsti kodulehel teada.

Teemant käis oma esimesel näitusel: ETL suvisel tuhkrutenäitusel “Ferret weekend 2017“, kus vanust oli tal täpselt selle “inetu pardipoja” faasi ajal ning näitusel saavutas ta ainult 83,5 punkti. Seevastu oma teisel näitusel, Ferret Winter Wonderland 2018, läks tal palju paremini ning saavutas näitusel 96 punkti ning oma klassis III koha. Oleme Teemandi tulemustega väga rahul ja käime temaga ka edaspidi näitustel. Näituse “Ferret Winter Wonderland 2018” üldtulemused.

Kui tunned huvi Teemandi paaritusplaani kohta, siis anname sellest teada kohe, kui oleme leidnud talle selle õige paarilise.