Soul Mirror´s Artemis “Temsu”  + Jelly Belly Cavalli “Kiwi”

Viimasel ajal pole ilusa ja meile vajaliku ning sobiva isase leidmine üldse lihtsate ülesannete killast. Kui eelmise aasta lõpus ja isegi selle aasta alguses, kahtlesin sügavalt, kas ja keda me sel aastal üldse paaritame, sest pole lihtsalt sobivat isast. Meie jaoks pole oluline lihtsalt tuhkrute paaritamine, vaid hea aretustöö ja tulevaste pesakondade ideaalse tervisliku ning üldise heaolu seisundi nimel. Meie eesmärk on see, et iga järgnev põlvkond oleks eelmisest parem nii oma välimikult, iseloomult, tervise jne poolest. Seetõttu valime väga hoolega, kellega me oma tuhkruid paaritame.

Uurisime ja puurisime nii Euroopa erinevaid tuhkrukenneleid kui ka võimalikke kandidaate Venemaalt ja siis leidsime Artemisele selle ilusa ja õige paarilise, kes sobib talle nii sugupuult, värvuselt kui ka oma luustikult ja iseloomult. Kiwi on just meie maitse järgi poiss, kelle eest oleme väga tänulikud. Lihtsalt vaata neid kahte ja kujuta ette, mis sellest paarist kõik välja võib tulla…! See on lihtsalt super! Kui oled mõne selle pesakonna kutsikast huvitatud, võta julgesti meiega ühendust.

It has been real struggle to find that really beautiful and suitable hob for our jills, does not matter if we are looking him for Artemis or to our other jills.  For us it is very important to find that perfect mate as we do not mate ferrets just like that. I am very strict on our breedings as for my goal is to improve every generation to be better from last ones in every way – appearance, temperament/characteristics, health etc. And that’s why it is very important to me to see all those things in both parents as well. If I do not find that perfect match I just not mate.

I have been searching all over the Europe, even in Russia to find the one what is suitable for our jills. In the end of the 2017th and in January 2018th I was totally hopeless and thought that this year we will not mate any our jills if we can not find good hobs. And then we found Kiwi, he is just what we need and we are really grateful for him. Just look at them (Artemis and Kiwi) and now imagine what these two can give…! This is match made in heaven! If you are interested to get any of the cubs from this litter, do not hesitate to contact with us!

Soul Mirror´s Artemis  (Temsu)+

 • Sugu / Sex: ♀ (emane)
 • Sündinud / DOB: 03.05.2016
 • Värvus / Color:  must soobel / black sable
 • Ema / Mother: Silver Ferret Gloria (Käpik), 22.04.2012, värvus: sokiline hõbe / silver mitt
 • Isa / Father: Malen´koe Chudo L´Amour Vikont De Luxe (DeLuxe), 09.04.2014, värvus: must soobel / black sable
 • Kaal / Weight: 1,111 kg
 • Sugupuu / Pedigree: Mittestandardne / non-standart
 • Pesakonna suurus /Litter size: Artemis sündis pesakonnas “Jumalad ja Jumalannad“, kus sündis 8 kutsikat (5 emast ja 3 isast) ning võõrutasime 6 kutsikat (3 emast ja 3 isast)
 • Metstuhkru hübriid / Polecat hybrid:  7,8125%
 • Kasvataja / Breeder: Diana Mägi, Soul Mirror´s
 • Artemise lehekülg / Artemis´s page
Artemis – oma klassi parim emane juunior

Artemise kohta saad lähemalt lugeda Artemise enda lehelt ning leiad temast ka rohkem pilte.

Jelly Belli Cavalli (Kiwi)

Kiwi
 • Sugu / Sex: ♂ (isane)
 • Sündinud / DOB: 30.04.2015
 • Värvus / color: must soobel / black sable
 • Ema / Mother: Sly Brotherhood Aisha, 14.09.2013, värvus/color: must/black
 • Isa / Father: Mennydörgö Bendegùs Thunder, 20.02.2014, värvus/color: must/black
 • Kaal / Weight: 2 kg ringis / around 2 kg
 • Sugupuu / Pedigree: Mittestandardne / non-standard
 • Metstuhkru hübriid / Polecat hybrid:  9,375% hybrid
 • Kasvataja / Breeder: Jelly Belly Ferretry
Kiwi

Kiwi on oma loomult sõbralik tegelane, kes elab rõõmsalt koos teise, implantaadiga isasega. Kuna Kiwi sugupuu ei ole standardliinidega, mis tähendab seda, et sugupuus esineb teisi värvusi, kui standardliinid ette näevad.

Kiwi is very friendly boy who lives with another hob who have hormonal implant. As you can see Kiwi´s pedigree is not standard one and that means that some his ancestors have different colors than standard lines require.

Planeeritavast pesakonnast ootame

Nagu sa juba aru oled saanud, siis mõlema vanema sugupuud ei ole standardliinidega, mis tähendab siin seda, et sugupuus on esindatud ka muid värvusi, peale standardvärvuste nagu soobel, must soobel, šokolaad, albiino ja pastell aka šampanja, siis võib see pesakond meid igati üllatada. Küll aga ootame peamiselt sellest pesakonnast värvuselt just tumedamaid kutsikaid nagu must, must soobel ja tume soobel, aga eks me hiljem näeme täpsemalt. Ka selle pesakonna kutsikad peaksid 99% tõenäosusega sündima kõik standard karvaga, aga alati on see 1%, kus võib sündida ka mingisuguse angoorakarvaga isendeid, kõik oleneb sellest, kas mõlemad vanemad kannavad endaga angoorageeni või mitte.

Ilmselt panid ka tähele seda, et mõlemad vanemad on ka pisikese hübriidiprotsendiga, mis aga nende iseloomudes väga ei kajastu. See tähendab seda, et nad on küll taiplikumad kui lihtsalt kodutuhkrud, aga nad pole agressiivsed ega närvilised. Mõlemad tuhkrud on Selle pesakonna kutsikad on samuti tibatillukese hübriidiprotsendiga (8,594%), mis tähendab seda, et kutsikate on sugupuus on kaks esivanemat olnud metstuhkrud, kelle “veri” on siis põlvkondade peale protsentuaalselt ära jagatud. Selle pesakonna kutsikad, vaatamata pisikesele hübriidiverele, sobivad ka algajale tuhkruomanikule. Ametlikult loetakse hübriidiks neid tuhkruid, kelle hübriidiprotsent algab 12,5%, väiksema protsendiga enam hübriidideks ei loeta. Küll on aga ka need, väiksema protsendiga tegelased, oluliselt targemad ja aktiivsemad kui nende “tavalised” (hübriidvereta) liigikaaslased.

Sellest pesakonnast plaanime aretusse jätta võibolla 1-2 kutsikat kaasomandisse. Selle pesakonna kutsikad ootavad oma õigeid peresid. Kui oled mõnest selle pesakonna kutsikast huvitatud, siis võta meiega julgesti ühendust ja ära häbene meid erinevate küsimustega “pommitada”.  Eelnevalt soovitame sul kindlasti läbi lugeda ka meie müügipoliitika ning vastata sealsetele küsimustele.

Loovutamise hetkeks on kutsikad kõik kenasti sotsialiseeritud ja oskavad “viisakalt” käituda, potitreenitud, mikrokiibistatud, saanud esimese kutsika vaktsiini, omavad EL lemmiklooma passi ja ETL sugupuud. Lisaks saavad kõik kutsikad meie juurest lahkudes kaasa ka pisikese lahkumispakikese, mis pesakondade kaupa võib varieeruda. Kui soovid ka endale sellest pesakonnast kutsikat, siis tuleb ka sinul alustada juba varakult oma kutsikaga tegelemist, et ta meilt lahkudes ka sinu juures kodus viisakalt ja viksilt käituks nagu meie juures. Aga sellest kõigest räägime lähemalt juba siis, kui oled otsustanud meilt endale uue pereliikme võtta.

What do expect from this litter?

As you already found out that both parents do not have standard pedigree and this means that they have maybe some odd colors in their pedigree along with different hair type (some ancestors may have full angora, half angora, semi angora and part angora fur). But mostly we do expect darker colored cubs like black, black sable and dark sable cubs, but as parents have quite colorful pedigree, anything is possible. All cubs should be with 99% probability get standard fur length cubs, but if Lord wants, we still have that 1% and it may end up with some kind of angoras as well. But it all depends on that if both parents will carry angora gene or not.

I am pretty sure that you saw that both parents have tiny percentage of hybrid blood in them but it does not show in parent’s temperament. They are smarter than regular ferrets (with no hybrids in their pedigree) but they are not aggressive, jumpy or nervous. So, all cubs will have that tiny part, 8,594% hybrid blood in them as well. This means that cubs ancestors have two 100% EU polecats in their pedigree and their “blood has been divided” between the generations to calculate the exact percentage. These cubs are suitable for beginners as well, as the hybrid percentage is so small, but cubs are smarter than average (non hybrid blood) ferret.

If we are lucky we plan to keep 1-2 cubs from this litter with co-ownership homes. All cubs from this litter are waiting for good, loving and caring homes. If you are interested to get a cub from this litter, do not hesitate to contact with us. Do not be afraid to ask us any ferret related questions.

When cubs are ready to leave us and go to their forever homes they have been socialized and know how to behave, know how to use litterbox, have microchip, got their first puppy vaccine, have EU pet passport and Estonian Ferret Union pedigree. Also, they will get small farewell presents from us and all packages may vary litter from litter. If you want to be sure to get a cub from this litter, you need to act quick and you need to train him/her as soon as possible that she/he will keep his/her good manners in your home as well. But we will talk about that then when you have selected your pet.

Temsu ja Kiwi kutsikte sünnini on jäänud veel / Time left for Temsu´s and Kiwi´s cubs:
Temsu 24 päeva tiine

Artemis on kiivalt oma tiinust meie eest varjanud, olen püüdnud teda mitmeid kordi palpeerida. Olen tundud paari pisikest pallikest, aga iga kord, peale palpeerimist on jäänud väikene kahtlusussike närima. Samas tema kõhuke muudkui  kasvab ning pallikesed kõhus tunduvad ka suurenevat, võin 99,99% tõenäosusega öelda, et meie kallis, sõbralik ning musimaias Temsu on tiine ja ootab oma esimest pesakonda. Kuri kahtlus on, et see pesakond ei ole just kõige suurem, sest Kiwi oli alles oma hormonaalse implantaadi mõju kaotanud ja kogus alles tuure üles, kui ta Temsuga paaritatud sai. Igal juhul oleme elevil ja ootame suure huviga kutsikate sündi. Oodata ju veel ainult loetud päevad ja tänaseks on Temsu, paaritusest alates, juurde võtnud 304 grammi. Käitub nagu oleks tiine, sööb ja magab palju  ning ei  jäta juhust ka Angelicale ja Tiale tuult alla teha, kui selleks võimalust näeb.

Artemis have been hiding her pregnancy so hard that it is almost impossible to tell if she is pregnant or not. But I have been palpating her several times and I am with 99,99% sure that she is pregnant. Thou her litter will not be large, I think as Kiwi was just coming out of his hormonal implantant mojo when we had to mate Artemis to him. But we will see soon enough, not long to wait and see. We are so excited about this litter as she is super sweet, lovable and gives kisses all the time and she do act like she is pregnant – sleeping and eating a lot and do not hesitate to hunt and toss around our Angelica and Tia if needed or when she pleases to…

Pesakonna võõrutuseni / Days left for weaning

DOB: 19.04.2018 – Pesakond “Maagilised olendid” / Litter “Magical creatures”