Maagilised olendid

“Maagilised olendid” on viimaks siia ilma läbi Artemise ja Kiwi kauaoodatud pesakonna sündinud ja täpselt õigel päeval nagu planeeritud. Kuigi Temsu pidi oma õest, Freyast, paar päeva varem poegima, siis arvas Freya, et tema poegib päev enne Temsut… Mulle sobib igati, sest see aeg, mil kodus on pisikesed tuhkrutited, on lihtsalt võrratu ja veel toredam on see, kui on mitu pesakonda korraga, kellega tegeleda ja hiljem kutsikatel endal ka lõbus koos mängida. Esimesed Artemise ja Kiwi kutsikad sündisid 19.04.2018 kella 12 paiku.

Maagilised olendid
Vastsündinud “Maagilised olendid”

Kui Freya pesakonnaga pidin kaaluma mitme erineva pesakonna temaatika vahel, siis Temsu pesakonnaga seda polnud. Seda teadsin kohe alguses, et Temsu pesakond saab endale temaatikaks “Maagilised olendid”, sest see pesakond lihtsalt on nii maagiline, et muudmoodi pole isegi mõeldav. Ilmselt oskad juba aimata, millised nimed siit kooruma hakkavad, kui tegu maagiliste olenditega.

Käisin vahepeal päeval Freyat ja teisi tuhkruid kontrollimas ning panin tähele, et Temsu ei taha kuidagi pesast välja tulla, aga hääli sealt ei tulnud ning Temsu ei liigutanud ka end, kui pesa peale koputasin. Tegin puuri lahti, et piiluda, siis lükkas nina küll teki alt välja ja ronis mulle kohe sülle. Nägin, et Temsul on sünnitegevus ilmselt alanud, sest väheke oli verd pesas. Vaatasin, et tal ka toit söödud ja kuna teadsin, et täna läheb tal poegimiseks, siis võtsin sülle pugenud Temsu ja tema toidukausi ning läksin talle ka jõudu kokku segama. Tuias teine rõõmuga mõnda aega mööda elamist ringi ja siis viisin tagasi pessa. Mõne aja pärast (kella 12 paiku) läksin uuesti kontrollima ja seal ta siis oli, oma vetsunurgas, koos ühe kutsikaga ning poegimine käsil. Lasin tal olla, et teda mitte häirida ja lootes, et vast kobib mõne aja pärast koos kutsikaga pessa. Kui uuesti kaema läksin, siis Temsu poegis oma kolmandat kutsikat ja endiselt oli liivakastis. Lasin tal rahus ära poegida, ise vaikselt seda kõike kõrvalt vaadates ning kui ta oli kutsika puhastamisega lõpetanud, avasin vaikselt ukse ning võtsin tema koos oma kolme imeilusa tumeda kutsikaga sülle ja tõstsin nad kenasti pessa teki alla peitu. Seal mammal ka mugavam ning kutsikatel soojem. Temsu laskis sellel kõigel rahulikult toimida, lakkus vahepeal mu käsi ja pöördus siis kutsikate puhastamise juurde tagasi.

Nüüd käin aegajalt lihtsalt kontrollimas, kas mamma on endiselt kutsikatega pesas või on nad liivakasti tagasi kolinud. Siiani on mamma kenasti pesakastis koos kutsikatega ja viimati, kui piilumas käisin, siis sattusin keset järjekordseid presse. Ootame põnevusega lõplikku tulemust, aga eks see ole õhtuks selge. Seni aga lasen mammal rahulikult olla ja oma kutsikate ning poegimisega tegeleda.

Tundub, et lõpptulemuseks jääb seitse kutsikat, kahjuks magas Temsu poegimise käigus ühe isase kutsika ära. 🙁 Mamma ja ülejäänud kutsikad tunnevad ennast suurepäraselt ning kutsikad on ilusad, tugevad ja terved. Tiinusega võttis Artemis ise juurde 394 grammi… Kutsikad paistavad olema kõik keskmise suurusega, mis on väga hea. Kas ma neid täna kaaluma hakkan, paistab hiljem ja sõltub sellest, kuidas mamma end tunneb.

Seega, hoia meie Facebooki lehel ja kodulehel silm peal, ning varsti tutvustan sulle neid maagilisi olendeid.

Millal “Maagilised olendid” saab koju viia, saad teada postituse lõpust olevast loendurist. Nii on hea silma peal hoida ja päevi lugeda, millal oma pisikese koju tuua saad.

Magical creatures are born

I know how long you all have waited Artemis´s and Kiwi´s litter and finally they are here and right on the time as predicted. This amazing litter of Artemis and Kiwi was born in 19.04.2018 and first one came to light around 12 o´clock. Though Artemis should give birth before her sister, Freya, then Freya decided to beat her and gave birth day before Artemis instead… I like this time of the year so much, I just love cubs and especially when we have several litters at once. This is good for cubs as well as they can play with different playmates.

If I had several name themes in mind with Freya´s litter then Artemis´s litter I knew in the beginning what it will be and it is “Magical creatures” as this litter would not have been any other way, it is just so magical and I am over the moon of this. I bet you have pretty good idea what kind of names can pop up in here. As soon as I am ready to introduce them to you, you will be first to know.

Newborn “Magical creatures”

During the day I went to check Freya and noticed that Artemis is very quiet and do not move even when I knock her nest box. So, I decided to open her cage and check her up. As soon as I opened her cage, she came to my lap and I noticed that she had some blood in her nest. So that indicated that her labour has started. I took her and her empty food bowl and let her to run around a bit and filled her bowl with energy food she is going to need. She was very happy to get that energy boost when I placed her back to her cage. Around 12 o´clock went back to check her and there she was in her toilet giving birth. I left her there to be and hoped that maybe when she is finished cleaning this one up she will move her to nest where it is warmer and more relaxing to be. For a while went to check her again and then she already had 3 cubs there and she was in the middle of cleaning the last one. So, I was waiting when she is done and decided to put her with her cubs into clean nest as it will be better for her and cleaner and warmer for cubs. I opened her cage and just took her with her cubs into my paws and lifted gently them into nest. She was licking my hands and when placed in nest she just continued cleaning her cubs.

Now I just keep checking her occasionally, if she is ok with cubs and have not moved them back into toilet. She has stayed in nest and last time I checked she was in the middle of pressing next one out. Left her to be in peace and quiet and we will see the total result in the evening when she is done. I will let her be and give birth in peace.

It seems that final count will be 7 cubs, unfortunately Artemis slept one hob during giving birth. 🙁 It happens, but mother and rest of the cubs are just fine, healthy, strong and happy. Artemis gained 394 grams during this pregnancy but the cubs all are average size, and that is good. I was afraid that there will be few huge cubs but luckily there is nice healthy and strong and even sized litter. So, keep an eye on our Facebook page and webpage and soon you will meet our magical creatures.

Võõrutuseni jäänud / Days left for weaning