Loodusjõud

Loodusjõud on vägevad ja nende vastu ei saa keegi, nii ka meie. Kui Freya otsustas, et tema tahab poegida 39. tiinuspäeval, siis nii see ka on ning keegi kätt ette panna ei saa, loodusjõud on tugevamad. Sealt siis ka pesakonna nimetemaatika. Kuigi meil mõlkus selle pesakonna sünni eel peas mitmeid erinevaid nimetemaatikaid, siis selline asjade kulg tegi meile selle valiku veidi lihtsamaks. Täna hommikul mõlkus mul peas veel üks sobiv võimalik variant, aga lastega arutades jäi temaatikaks ikkagi loodusjõud. Eile hommikul, kui Freya korraks veel ringi jooksma lasin, et ta saaks ka veel mõnusalt jalgu sirutada, oli tema kõhuke nii suur ja otsaga vastu maad ja mõtlesin, kui lapsed koolist tulevad, siis teeme kindlasti veel ühe pildi sellest üürata kõhukesest… Võta näpust, ei õnnestunudki, viimane pilt Freya suurest punust on siis, kui ta on 36 päeva tiine, aga see ei olnud midagi võrreldes sellega, mis eile hommikul oli.

Päevane pesakond

Seega, eile 18.04.2018 keset päeva nägi ilmavalgust meie selle aasta esimene pesakond tuhkrukutsikaid, kelle vanemateks on Freya ja Bandit. Kokku sündis selles pesakonnas üheksa imeilusat, tugevat ja tervet kutsikat. Esmase vaatluse kohaselt, milles ma veel 100% kindel pole, et see muutuda ei võiks, on pesakonnas viis emast ning neli isast kutsikat. Kaks kutsikat on teistest heledamad, hetkel neil sokke ei tuvastanud, mis aga ei tähenda seda, et need mõne päeva möödudes ilmneda ei võiks… Freya ise oli meil oma pesakonna suurim üllataja nii oma värvuse kui sokkide poolest. Ta ise oli pesakonna kõige heledam kutsikas ja sokid ilmusid ka alles nädala pärast… Seega, kõik on võimalik, vaatame ja ootame. Aga ühte võin küll öelda, et selles pesakonnas ei ole valgeid, šampse ega šokolaadi karva kutsikaid 😀 Ülejäänud muud variandid – mine sa tea, mis heledamatest tulla võib.

Kuigi Freya ise võttis tiinusega juurde 248 grammi, ei olnud kutsikad suured, vaid pigem keskmised pisikesed vorstikesed, kelle keskmine tänane kaal jäi 7 grammi juurde. Ei hakanud kutsikaid eile kaaluma ja eks sünnikaal oli neil tsipa suurem, sest esimese 24 tunniga võib kaalus alla võtta.  Kõige pisem emane neist kaalus täna 5,56 grammi ja kõige suurim isane kaalus 9,60 grammi. Kuna olin ette valmistunud selleks, et mammad ei taha peale poegimist värsket lihakraami mõnda aega saada, siis olem mammadele varunud neile vajalikku jõu- ja toidumaterjali nagu Genesis ja Convalescence support, mis hästi ka piimatootlikkusele mõjub. Freya hakkas eile õhtul peale poegimist kenasti kohe ka sööma ning hommikul tegi kasui lõplikult tühjaks ning lisasin talle uue portsu koos vutimunadega, et saaks end korralikult koguda ning kutsikate jaoks piima toota.

Otsustasin, et see aasta ma ilmselt iga päev kutsikatest pilte ja postitusi ei tee – ei jõua lihtsalt ja üle oma varju ka hüppama ei hakka. Piltidega saab see aasta olema veidi teisiti kui varasemalt. Ilmselt tuleb mul kodulehel varasemate piltide osas teha selektsioon ning serveri mahtu vabastada ja sel aastal lisan iga postituse juurde mõned illustreerivad pildid, aga ülejäänud pildid pesakonnast saavad olema kas meie Facebooki lehel või mõnes fotoserveris. Vaatame, mida välja mõtleme. Kindlasti postitan pilte ja jutukesi kutsikate kasvamisest nii tihti, kui vähegi võimalik, kord nädalas ikka.

Kuna kutsikate pesakonna temaatikaks sai “Loodusjõud”, siis saavad ka kutsikate nimed selle väärilised olema.

Postituse lõpust leiad pesakonna võõrutamiseni jäänud päevade arvu, et saaksid silma peal hoida sellel, kui kaua on jäänud aega sinu pisikese koju tulekuni päevi.

Forces of Nature

Day old litter

As you know that forces of nature are amazing and you cannot do anything about it and it is unstoppable. As Freya was only 39 days pregnant when giving birth to this beautiful and amazing healthy and strong litter of 9, we decided to name this litter as “Forces of Nature” whos parents are Freya and Bandit. We did have several different themes in mind but when they were born there was left two suitable ones and discussing it in the morning with my kids, we decided to be like this as Nature wants. Yesterday evening when Freya was running around a bit to stretch her legs, her belly was really huge and I thought that I will take a photo when kids come from school but suddenly she started to give birth in the middle of the day. So, her last belly photo is with her sister Artemis when Freya is 36 days pregnant but that one was not huge at all… But Nature wanted something else and we do not have new belly photo: D

So, Wednesday April 18, 2018 was born our beautiful litter of “Forces of Nature”. In this healthy, strong and amazing litter I believe we have 5 jills and 4 hobs. Sexes may change within days as I had very few time to check them as Freya wanted to get her cubs back as soon as possible. She was not very happy that I wanted to take photos of them and check them up. So far, we have 2 lighter coloured cubs – what exactly, have no idea yet. So far, I did not notice mitts as well, but even that can change within few days. Freya for example was one of the palest kit in her litter and she kept us surprising all the time with her colours and then mitts what appeared within a week. So, anything is possible. One is sure no chocolate, pastel or albino cubs in this litter, all others, who knows. We will see soon enough.

Freya gained 248 grams within this pregnancy but the cubs were not so big, rather average weight ca´7 grams today. But yesterday’s birth weight was larger, I am sure about it as within 24 hours weight can drop and it is normal. Today’s weights were between 5,56 grams (smallest jill) and 9,60 grams (largest hob). Ad I knew that jills will not eat raw for a while when they gave birth (not so keen to raw after eating so many placentas) I was prepared with Genesis and Convalescence support energy food for them to give. Last one will increase lactating as well and jills love it after giving birth. Yesterday evening I gave Convalescence support to Freya and she started to eat right away and that was really good. In the morning she finished her last night’s bowl and I replaced it with new one and added one quail egg as well and she loved it again.

I decided that this year I will not overload the post with photos and probably I have to delete some last year’s photos to make room in server… I will add some illustrative photos to each post but most of the photos will be up in our kennels Facebook page or some photo server. Will see what we will figure out. And I do not blog every day about the litters as I just do not have time for it. But I will keep you posted with photos and stories as often as possible, at least once a week.

As the theme of the litter is “Forces of Nature”, then you can imagine that the names of the cubs will as powerful as forces of nature.

Aega võõrutamiseni / Days left for weaning