Soul Mirror´s Artemis “Temsu”  + Jelly Belly Cavalli “Kiwi”

Eelmisel aastal oli meil Temsul ja Kiwil imeline pesakond:  “Maagilised olendid” ja kuna see pesakond oli nii ainulaadne ja fantastiliste omaduste ning tulemustega, sai otsustatud sel aastal seda paaritust korrata. Sel aastal on kindlasti plaanis üks või  kaks kutsikat sellest pesakonnast kindlasti aretusse jätta. Mis omakorda tähendab seda, et otsime neile kutsikatele kaasomandi kodu. Kui oled huvitatud ühele selle pesakonna kutsikale kaasomandi kodu pakkuma, võta meiega kindlasti ühendust ja arutame läbi tingimused ja sobivuse.

Kuigi Temsu tuli meil küll esmakordselt indlema juba jaanuaris, siis sai ta ka esimest korda siis paaritatud, kuid kahjuks jäi ta sellest esimesest paaritusest tühjaks. Läks veidi aega mööda ning Temsu tuli meil uuesti indlema ning siis käisime Temsuga uuesti Kiwil külas ning jäime lootma, et seekord oli tegemist õnnestunud paaritusega. Kui paaritusest oli möödas juba kaks nädalat, proovisin Temsu tiinust tuvastada, aga paraku ei olnud seda võimalik kuidagi teha. Temsul on üldse tiinust veidi raskem, palpeerimise käigus, tuvastada ja vahepeal olin juba lootuse kaotanud ja tundus, et tuleb temaga ka kolmandat korda Kiwi juurde minna, kui ta tühjaks jääb ja uuesti indlema peaks tulema. Aga, kui Temsul oli juba 20-22 päeva paaritusest möödas, siis proovisin teda korra veel palpeerida, sest paaritusest alates oli ta kenasti ju kaalus järjest juurde võtnud. See küll ei tähenda seda, et emme tiine on, sest tihti võtavad emased ka ebatiinusega juurde… Proovisin siis teda uuesti palpeerida ja sel korral tõesti tundsin selliseid juba suuremaid pallikesi tema kõhus. Ja olen üsna kindel, et meie Temsu on seekord ühe laheda pesakonna ootel, kui tal just neid neere seal kõhus suuremas koguses peidus pole… :D, mida rõõmsalt palpeerimise käigus katsusin…

Lihtsalt vaata neid kahte ja kujuta ette, mis sellest paarist kõik välja võib tulla…! See on lihtsalt super! Kui oled mõne selle pesakonna kutsikast huvitatud, võta julgesti meiega ühendust.

This mating is not new one as we already did it last year and the result was so amazing that we decided to repeat it this year again. Cubs from last year’s mating were so unique and fantastic looking that we decided to not miss it as it probably will be Kiwi’s last mating year.  And from this litter we really plan to keep one or two cubs for breeding purposes and we are looking for them co-homes. If you are interested in breeding and like to give a co-home for one of the cubs from this litter, please do not hesitate to contact with us and lets talk about it.

Thou Artemis was the first one who started her heat in January, we also mated her in same month but unfortunately the mating was not success and she had false pregnancy. So, after some time passed, she started her heat again, and then we went and visited Kiwi one more time and we really hoped that this time she will become pregnant. When 2 weeks passed, I tried to palpate her, but unfortunately did not felt anything beside her kidneys…. So, you may understand how sad I was, but I really did not give up the hope. Artemis is pretty hard jill to palpate anyway, so I waited another week and tried once again. This time, I really did felt nice sized (kidney sized) bubbles in her belly. So, this time she is pregnant or she have multiple kidneys there…. 😀 We were ready to go third time to Kiwi as well if it was necessary, but did not gave up the hope. She gained well since mating but you cannot be sure about that as jills tend to gain even with false pregnancies.

Just look at them (Artemis and Kiwi) and now imagine what these two can give…! This is match made in heaven! If you are interested to get any of the cubs from this litter, do not hesitate to contact with us!

Soul Mirror´s Artemis  (Temsu)+

 • Sugu / Sex: ♀ (emane)
 • Sündinud / DOB: 03.05.2016
 • Värvus / Color:  must soobel / black sable
 • Ema / Mother: Silver Ferret Gloria (Käpik), 22.04.2012, värvus: sokiline hõbe / silver mitt
 • Isa / Father: Malen´koe Chudo L´Amour Vikont De Luxe (DeLuxe), 09.04.2014, värvus: must soobel / black sable
 • Kaal / Weight: 1,111 kg
 • Sugupuu / Pedigree: Mittestandardne / non-standart
 • Pesakonna suurus /Litter size: Artemis sündis pesakonnas “Jumalad ja Jumalannad“, kus sündis 8 kutsikat (5 emast ja 3 isast) ning võõrutasime 6 kutsikat (3 emast ja 3 isast)
 • Metstuhkru hübriid / Polecat hybrid:  7,8125%
 • Kasvataja / Breeder: Diana Mägi, Soul Mirror´s
 • Artemise lehekülg / Artemis´s page
Artemis – oma klassi parim emane juunior

Artemise kohta saad lähemalt lugeda Artemise enda lehelt ning leiad temast ka rohkem pilte.

Jelly Belli Cavalli (Kiwi)

Kiwi
 • Sugu / Sex: ♂ (isane)
 • Sündinud / DOB: 30.04.2015
 • Värvus / color: must soobel / black sable
 • Ema / Mother: Sly Brotherhood Aisha, 14.09.2013, värvus/color: must/black
 • Isa / Father: Mennydörgö Bendegùs Thunder, 20.02.2014, värvus/color: must/black
 • Kaal / Weight: 2 kg ringis / around 2 kg
 • Sugupuu / Pedigree: Mittestandardne / non-standard
 • Metstuhkru hübriid / Polecat hybrid:  9,375% hybrid
 • Kasvataja / Breeder: Jelly Belly Ferretry
Kiwi

Kiwi on oma loomult sõbralik tegelane, kes elab rõõmsalt koos teise, implantaadiga isasega. Kuna Kiwi sugupuu ei ole standardliinidega, mis tähendab seda, et sugupuus esineb teisi värvusi, kui standardliinid ette näevad.

Kiwi is very friendly boy who lives with another hob who have hormonal implant. As you can see Kiwi´s pedigree is not standard one and that means that some his ancestors have different colors than standard lines require.

Planeeritavast pesakonnast ootame

Nagu sa juba aru oled saanud, siis mõlema vanema sugupuud ei ole standardliinidega, mis tähendab siin seda, et sugupuus on esindatud ka muid värvusi, peale standardvärvuste nagu soobel, must soobel, šokolaad, albiino ja pastell aka šampanja, siis võib see pesakond meid igati üllatada. Küll aga ootame peamiselt sellest pesakonnast värvuselt just tumedamaid kutsikaid nagu must, must soobel ja tume soobel, aga eks me hiljem näeme täpsemalt. Ka selle pesakonna kutsikad peaksid 99% tõenäosusega sündima kõik standard karvaga, aga alati on see 1%, kus võib sündida ka mingisuguse angoorakarvaga isendeid, kõik oleneb sellest, kas mõlemad vanemad kannavad endaga angoorageeni või mitte.

Ilmselt panid ka tähele seda, et mõlemad vanemad on ka pisikese hübriidiprotsendiga, mis aga nende iseloomudes väga ei kajastu. See tähendab seda, et nad on küll taiplikumad kui lihtsalt kodutuhkrud, aga nad pole agressiivsed ega närvilised. Mõlemad tuhkrud on Selle pesakonna kutsikad on samuti tibatillukese hübriidiprotsendiga (8,594%), mis tähendab seda, et kutsikate on sugupuus on kaks esivanemat olnud metstuhkrud, kelle “veri” on siis põlvkondade peale protsentuaalselt ära jagatud. Selle pesakonna kutsikad, vaatamata pisikesele hübriidiverele, sobivad ka algajale tuhkruomanikule. Ametlikult loetakse hübriidiks neid tuhkruid, kelle hübriidiprotsent algab 12,5%, väiksema protsendiga enam hübriidideks ei loeta. Küll on aga ka need, väiksema protsendiga tegelased, oluliselt targemad ja aktiivsemad kui nende “tavalised” (hübriidvereta) liigikaaslased.

Sellest pesakonnast plaanime aretusse jätta võibolla 1-2 kutsikat kaasomandisse. Selle pesakonna kutsikad ootavad oma õigeid peresid. Kui oled mõnest selle pesakonna kutsikast huvitatud, siis võta meiega julgesti ühendust ja ära häbene meid erinevate küsimustega “pommitada”.  Eelnevalt soovitame sul kindlasti läbi lugeda ka meie müügipoliitika ning vastata sealsetele küsimustele.

Loovutamise hetkeks on kutsikad kõik kenasti sotsialiseeritud ja oskavad “viisakalt” käituda, potitreenitud, mikrokiibitud, saanud esimese kutsika vaktsiini, omavad EL lemmiklooma passi ja ETL sugupuud. Lisaks saavad kõik kutsikad meie juurest lahkudes kaasa ka pisikese lahkumispakikese, mis pesakondade kaupa võib varieeruda. Kui soovid ka endale sellest pesakonnast kutsikat, siis tuleb ka sinul alustada juba varakult oma kutsikaga tegelemist, et ta meilt lahkudes ka sinu juures kodus viisakalt ja viksilt käituks nagu meie juures. Aga sellest kõigest räägime lähemalt juba siis, kui oled otsustanud meilt endale uue pereliikme võtta.

What do expect from this litter?

As you already found out that both parents do not have standard pedigree and this means that they have maybe some odd colors in their pedigree along with different hair type (some ancestors may have full angora, half angora, semi angora and part angora fur). But mostly we do expect darker colored cubs like black, black sable and dark sable cubs, but as parents have quite colorful pedigree, anything is possible. All cubs should be with 99% probability get standard fur length cubs, but if Lord wants, we still have that 1% and it may end up with some kind of angoras as well. But it all depends on that if both parents will carry angora gene or not.

I am pretty sure that you saw that both parents have tiny percentage of hybrid blood in them but it does not show in parent’s temperament. They are smarter than regular ferrets (with no hybrids in their pedigree) but they are not aggressive, jumpy or nervous. So, all cubs will have that tiny part, 8,594% hybrid blood in them as well. This means that cubs ancestors have two 100% EU polecats in their pedigree and their “blood has been divided” between the generations to calculate the exact percentage. These cubs are suitable for beginners as well, as the hybrid percentage is so small, but cubs are smarter than average (non hybrid blood) ferret.

If we are lucky we plan to keep 1-2 cubs from this litter with co-ownership homes. All cubs from this litter are waiting for good, loving and caring homes. If you are interested to get a cub from this litter, do not hesitate to contact with us. Do not be afraid to ask us any ferret related questions.

When cubs are ready to leave us and go to their forever homes they have been socialized and know how to behave, know how to use litterbox, have microchip, got their first puppy vaccine, have EU pet passport and Estonian Ferret Union pedigree. Also, they will get small farewell presents from us and all packages may vary litter from litter. If you want to be sure to get a cub from this litter, you need to act quick and you need to train him/her as soon as possible that she/he will keep his/her good manners in your home as well. But we will talk about that then when you have selected your pet.

Temsu ja Kiwi kutsikte sünnini on jäänud veel / Time left for Temsu´s and Kiwi´s cubs:

Igal juhul oleme elevil ja ootame suure huviga kutsikate sündi. Oodata ju veel ainult loetud päevad ja tänaseks on Temsu, paaritusest alates, juurde võtnud 257 grammi. Sel aastal käitub ta oma tiinuse ajal teisiti kui möödunud aastal. Kui möödunud aastal ta peale söömise ja magamise tegi tuult alla ka meie hübriididele, siis sel aastal on Temsu selline eriti leebeke ja ei tee kellelegi tuult alla. Vahel tuleb mul endal lausa Teemandit ja Jacki tagasi tõmmata, et nad Temsule liiga ei teeks, sest Temsu tahab rohkem omaette vaikselt olla või siis Käpsu kaisus.

 We are so excited about this litter as she is super sweet, lovable and gives kisses all the time and she do act like she is pregnant – thou her pregnancy is different from last year’ s. When last year she was sleeping and eating a lot and did not hesitate to hunt and toss around our Angelica and Tia if needed or when she pleases to… then this year she likes to be more alone or with Käpik and I have to take Diamond and Jack away and calm them down when they are bothering her too much.

Pesakonna sünnini/ Days left until the litter is born