Soul Mirror´s Freya – “Freya”  +  Nightshade’s Foxglove – “Hades””

Freya + Hades

Päris alguses oli plaanis korrata eelmise aasta Freya “Loodusjõudude” pesakonna paaritust, aga kahjuks otsustas Bandit minna parematele jahimaadele ja nii tuli otsida Freyale uus paariline, kelle üle on mul väga hea meel. Kui arvata, et ühe sobiliku isase leidmine on lihtne, siis paraku see tegelikult nii lihtne pole üldse. Kui saime teada, et Bandit on läinud üle vikerkaare, tuli hakata juba varakult otsima Freyale seda õiget tulevast paarilist ning need otsingud ei olnud lihtsate killast. Viimaks leidsime talle imelise isase, “põrguvalitseja” Hadese. Freya on imeline ja äärmiselt rahulik ja sõbralik ema, kes annab fantastilisi järglasi ja kuna tema sokiline geen on hästi tugev, siis pesakondades leidub reeglina alati ka sokilisi kutsikaid. Oma tugeva sokilise geeni on Freya pärinud oma emalt, Käpikult.

Mõlemad vanemad on oma loomu poolest hästi sõbralikud, rahulikud ning võivad sind oma musidega lihtsalt üle külvata. Hades on Freyale ideaalne paariline ja omades standardliinidega sugupuud, kus esineb mitmeid albiino isendeid, saab see pesakond olema täis üllatusi.  Nüüd ei ole muud, kui ootata pesakonna sündi. Kui oled selle pesakonna kutsikast huvitatud, võta meiega julgesti ühendust. Lisaks otsime selle pesakonna 1-2 kutsikale ka kaasomandi kodu, kui oled nõus seda pakkuma, anna meile oma soovist teada ja arutame tingimused läbi.

In the beginning I wanted to repeat last year’s “Forces of Nature” mating, but unfortunately it was not possible as Bandit decided to go over the Rainbow bridge and then we needed to find new hob for Freya. To find that perfect hob to her is not very easy task at all and our searches started as soon we found out that Bandit was passed. It came us enough time to look around and see possible mates for her and finally we found one, “ruler of the Hell”, Hades. As Freya has amazing temper and she is so calm and kissable and she is super mom who gives very good offsprings and as her mitt gene is very strong, she will always have some mitt cubs in her litter as well. Her very strong mitt gene is inherited from her mother, Käpik.

I am sure that Bandit is just super for Freya and we are hoping to get the best results. So, now we do not have anything else to do, then wait when Freya gives birth.  This is match made in heaven and as Hades have standard linage pedigree where are many albino ancestors, then this litter will be really full of surprises! If you are interested to get any of the cubs from this litter, do not hesitate to contact with us! Also we are looking cohomes for 1-2 cubs, if you are willing to offer one, please contact us and lets talk about the terms.

Soul Mirror´s Freya (Freya) +

Freya 11.02.2018
 • Sugu / Sex: ♀ (emane)
 • Sündinud / DOB: 03.05.2016
 • Värvus / Color:  must sokiline soobel / black sable mitt
 • Ema / Mother: Silver Ferret Gloria (Käpik), 22.04.2012, värvus: sokiline hõbe / silver mitt
 • Isa / Father: Malen´koe Chudo L´Amour Vikont De Luxe (DeLuxe), 09.04.2014, värvus: must soobel / black sable
 • Kaal / Weight: 1,01 kg
 • Sugupuu / Pedigree: Mittestnadardne / non-standard
 • Pesakonna suurus /Litter size: Freya sündis pesakonnas “Jumalad ja Jumalannad”, kus sündis 8 kutsikat (5 emast ja 3 isast), võõrutasime 6 (3 emast ja 3 isast)
 • Metstuhkru hübriid / polecat hybrid: 7.8125%
 • Kasvataja / Breeder: Diana Mägi
 • Parim näitusetulemus / Best show result: 92,5 p,  oma klassi II koht ja parim sokiline / II place in her class and best mitt – Ferret Winter Wonderland 2018 ja kohtunik /judge: Henrieta Végešiovà.

Freya kohta saad rohkem lugeda Freya oma leheküljelt, kust leiad temast ka veidi enam pilte.

You can read more about Freya from her own page.

Nightshade Foxglove

Foto: Nelli Elo
 • Sugu / Sex: ♂ (isane)
 • Sündinud / DOB: 11.04.2015
 • Värvus / color: soobel/ sable
 • Ema / Mother: Nightshade’s Amedei, 27.02.2012, värvus/color:standard šokolaad aka tume pastell/standard chocolate aka dark pastel (pärit neljasest pesakonnast / from the litter where were 4 cubs)
 • Isa / Father: Nightshade’s Cookie Monster’s Meringue Madness, 13.04.2014, värvus/ colour: soobel point / sable point (sündinud kolme kutsikaga pesakonnast / from the litter where were 3 cubs)
 • Kaal / Weight: 2 kg ringis / around 2 kg
 • Sugupuu / Pedigree: standard/ standard
 • Pesakonna suurus /Litter size: Hades sündis pesakonnas, kus sündis kokku 8 kutsikat (1 emane ja 7 isast)
 • Kasvataja / Breeder: Nightshade’s Ferrets, Riikka Piispa

Perenaise sõnul on Hades oma loomult hästi sõbralik ja mänguline poiss, kes mõnuleks pikalt süles ja ainult magaks oma kiiges. Hades ei ole hammustaja tüüpi tuhkur ja talle meeldib väga traksidega väljas ringi joosta. Lisaks kõigele on ta väga julge loomuga isend.

According to Hades’s owner, Hades is really lovely and funny hob. He loves to cuddle and sleeping in his hammock! He is calm ferret and hardly has ever bitten anyone. He likes to go out in harness and he is quite brave one..

Planeeritavast pesakonnast ootame

Foto: Nelli Elo

Kuna Freya pole standardliinidega ning Hadesel on sugupuus sees mitmeid albiinokarva esivanemaid, siis ootame ideaalis päris kirjut pesakonda kutsikaid. Albiino geen peidab endas alati palju üllatusi ning loodame väga, et need hakkavad siin koos Freya liinidega mängima ning sündiv pesakond on täis imelisi värviüllatusi. Kuid peamiselt ootame sellest pesakonnast sooblikarva ja sokilisi isendeid, kuid oleme avatud kõigile võimalikele värvuskombinatsioonidele, albiinost mustani välja. Kindlasti on osad kutsikad märgiste või sokkidega.

Selle pesakonna kutsikad sobivad ka neile, kel pole varasemalt olnud kokkupuuteid tuhkrutega ja pesakonna kutsikad ootavad oma õigeid peresid ja kui oled mõnest selle pesakonna kutsikast huvitatud, siis võta meiega julgesti ühendust ja ära häbene meid erinevate küsimustega “pommitada”.  Kõik kutsika soovijad saavad meie käest kutsika sooviavalduse vormi, mille palume enne hoolega läbi lugeda, ära täita ning siis pärast täidetuna meile tagasi saata. Vormi saadame tõsistele soovijatele meili teel. Eelnevalt soovitame sul kindlasti läbi lugeda ka meie lühikokkuvõte müügipoliitikast ning alles siis esitada oma sooviavalduse soov. Otsime selle pesakonna 1-2 kutsikale ka kaasomandikodu ja kui oled huvitatud seda pakkuma, anna oma soovist kindlasti märku ja lepime tingimustes kokku. Ülejäänud kutsikad lähevad oma uutesse kodudesse ainult lemmikloomaks.

Loovutamise hetkeks on kutsikad kõik kenasti sotsialiseeritud ja oskavad “viisakalt” käituda, potitreenitud, mikrokiibitud, omavad EL lemmiklooma passi ja ETL sugupuud. Lisaks saavad kõik kutsikad meie juurest lahkudes kaasa ka pisikese lahkumispakikese, mis pesakondade kaupa võib varieeruda (pakikese väärtus on pesakondade lõikes erinev ning jääb sinna 35-50€ vahele). Kui soovid ka endale sellest pesakonnast kutsikat, siis tuleb ka sinul alustada juba varakult oma kutsikaga tegelemist, et ta meilt lahkudes ka sinu juures kodus viisakalt ja viksilt käituks nagu meie juures. Aga sellest kõigest räägime lähemalt juba siis, kui oled otsustanud meilt endale uue pereliikme võtta.

What do expect from this litter?

As Freya do not have a standard pedigree and Hades have standard line pedigree but have several albino ancestors in his lineage, then this means that they may get pretty amazing and colorful litter, so this litter may surprise us big time. Off course this litter will have some marked and maybe even mitted one cubs, but anything is possible. But mostly we will expect from this litter sable, mitt and marked cubs but as there are several albinos in Hades’s pedigree then albino gene is hiding so much behind it’s color that anything can occur. So, if we are lucky then this litter can vary from albino to black with marked and mitts – can’t wait to meet them.

 These cubs are also suitable for new owners who never had any ferrets in their life.  All cubs from this litter are waiting for good, loving and caring homes. If you are interested to get a cub from this litter, do not hesitate to contact with us. Do not be afraid to ask us any ferret related questions. All new owners will get a cub application form from us to read, fill out and send it back to us. We also seek 1-2 co-homes and if you are willing to offer one, please let us know and lets talk about the terms. Rest of the cubs will be sold only as pets.

When cubs are ready to leave us and go to their forever homes they have been socialized and know how to behave, know how to use litterbox, have microchip, have EU pet passport and Estonian Ferret Union pedigree. Also, they will get small farewell presents from us (value of the parcel is between 35-50 € and may vary between the litters) and all packages may vary litter from litter. If you want to be sure to get a cub from this litter, you need to act quick and you also need to train him/her as soon as possible that she/he will keep his/her good manners in your home as well. But we will talk about that then when you have selected your pet.

Freya ja Hadese kutsikate sünnini on jäänud veel / Freya´s and Hades’s cubs to be born:

Saame rõõmuga teatada, et Freya on meil kindlalt tiine ja tema tiinus on palpeerimise teel tuvastatud. Palpeerimise käigus jäid mul sõrmede vahele pidama päris mitmed  pisikesed vetruvad pallikesed, mis annab kinnitust sellest, et Freya on meil kutsikate ootel. Ootame põnevusega, sest poegimiseni on Freyal järele jäänud veel vähem kui kaks nädalat. Varsti kolib mamma teistest eraldi, et saaks keskenduda pesa korrastamisele, sättimisele ning poegimise ettevalmistamisele. Mitu päeva on jäänud Freya ja Hadese pesakonna sünnini, saad näha allolevast loendist. Pesakonda  ootame 22-24 aprilli vahel.

We are happy to announce that Freya is pregnant. Her pregnancy was confirmed by palpation when I felt several fluctuating “grapes” between my fingers. I am so happy and soon Freya and Hades have their first litter, only less than two more weeks to go. Soon Freya will move into her own apartment to relax and then she can fully concentrate on nesting. How many days is left when Freya will have her litter, you can see on the countdown counter but we will expect litter to be born between April 22.-24th.

Pesakond sündis 22.04.2019 / Litter was born in 22.04.2019 –  “Jumalused” / ” Deities”

Pesakonna võõrutuseni on jäänud veel / Time left for weaning