Margo from Bandit’s Academy – “Margo” + Malen’koe Chudo Solnca Luch iz Russkoy Skazki – “Slunićko”

Margo kuulub ühele minu heale sõbrannale ja kasvatajale ja sel poegimisperioodil on Margo meie hoole all. Kui Margo omanik küsis, kas oleksin nõus võtma Margo sel aastal enda juurde hoiule ja teda paaritama, kuna tal endal ei ole võimalik sel aastal aretustööga tegeleda, siis ei kahelnud ma kordagi ning olin sellega nõus. Nüüd jäi üle ainult Margole leida see õige isane, kellega ta kokku viia. Kuna Margo sugupuu ei ole standardne, aga oma välimikult on ta väga ilus kuldne soobel, siis otsustasin talle otsida isase, kes on samuti oma välimikult kuldne soobel, aga omab standardliine, et Margo järglaste liini veidikene puhastada ja jätkata selle mitte nii levinud kuldse soobli liiniga. Mul on väga hea meel, et Margo omanik usaldab oma imeilusa piiga sel poegimisperioodil minu kätte ja ma annan Margo ja tema pesakonna hoidmisel ja kasvatamisel endast parima.

Leidsin Margole imeilusa standardliinidega kuldse soobel isase, Slunićko. Slunićko on pärit Venemaalt, aga elab Tšehhis. Slunićko on oma loomult hästi sõbralik ja kuna kuldset sooblit pole väga enam nii naljalt saada, oli mul veel eriti hea meel, et tema omanik oli nõus Margot oma poisiga paaritama. Kuldne soobel oli üsna levinud päris hulga aastaid tagasi, aga siis hakati seda värvust sugupuudest välja paaritama ning tänapäeval on järele jäänud ainult pisikene käputäis kasvatajaid, kes seda värvusliini on püüdnud säilitada. Mul on selle üle äärmiselt hea meel, sest ka mulle väga meeldib selline soe ja kuldne soobli alatoon ja ka nüüd õnnestub meilgi seda liini veidi edasi aidata ja arendada.

Mõlemad vanemad on oma loomu poolest hästi sõbralikud, rahulikud ning võivad sind oma musidega lihtsalt üle külvata. Kui soovid sellest pesakonnast ka endale kutsikat saada, võta meiega julgelt ühendust ja anna oma soovist teada. Selle pesakonna kutsikad sobivad esimeseks tuhkruks ka neile uutele omanikele, kel puudub varasem kokkupuude tuhkrutega. Lisaks otsime sellest pesakonnast 1-2 isendile kaasomandi kodu – kui oled seda nõus pakkuma, anna ka sellest meile kindlasti teada ja arutame tingimused läbi. Ülejäänud kutsikad lähevad oma uutesse kodudesse ainult lemmikloomaks.

Margo belongs to my dear friend and a breeder but this season Margo will be under our care. When Margo’s owner asked me am I willing to take Margo under my care for this season as she do not have enough time this year to deal with litters and Margo is an amazing mother and jill to miss this opportunity, I agreed. So, this is how Margo ended up with us for this season and I promised to find her the best mate I possibly can. Margo herself is amazing looking golden sable jill but unfortunately do not have standard pedigree – that means that she have some non-standard colors and hairtypes in her pedigree. So, I decided to find her standard lineage perfect hob who is also golden sable to continue this amazing and not so usual color lineage. It was quite common many years ago and then it started to fade/breed out and now only very few breeders have this color in their breeding programs. I really do like that warm and golden color what this sable can have and then I found one really amazing hob for her. Slunićko, who is originally from Russia but lives in Czech Republic. I was really thrilled that I was able to use him to mate Margo.

Both parents are very calm and friendly ferrets and will give you lot of kisses. If you are interested to get any of the cubs from this litter, do not hesitate to contact with us! We plan to keep or find co-homes for 1-2 ferrets and if you are willing to offer one co-home, please let us know and we can talk about the terms. Rest of the cubs will be sold only as pets.

Margo from Bandit’s Academy (Margo) +

 • Sugu / Sex: ♀ (emane)
 • Sündinud / DOB: 07.05.2017
 • Värvus / Color:  kuldne soobel / golden sable
 • Ema / Mother: Russkij Horek Taiga Blueberries iz Mustela Name, 05.05.2013, värvus: must / black self
 • Isa / Father: Sly Brotherhood Alvin, 15.09.2013, värvus: must soobel / black sable
 • Kaal / Weight: 850 g
 • Sugupuu / Pedigree: Mittestnadardne / non-standard
 • Pesakonna suurus /Litter size: Margo sündis pesakonnas, kus sündis kokku 7 kutsikat. Margo was born in the litter where were 7 cubs.
 • Metstuhkru hübriid / polecat hybrid: 6,25%
 • Kasvataja / Breeder: Bandit’s Academy, Vīdega Maļceva

Margo on oma iseloomult hästi sõbralik ja musimaias piiga, kel puudub õeluse geen. Kui ma Margot esimest korda nägin, siis ta oli kohe sellise sõbraliku oleku ning ilmega ja kutsus end kohe musitama. Mul ei tekkinud korrakski kahtlust, et Margo võiks mind kuidagi hammustada.

Margo is very sweet and loving jill who likes to give kisses and she do not have any evil bone in her body. First time when I saw Margo, I had no doubt in my mind that she will not bite me at all and I wanted to kiss her… I am so happy that her owner trust us to take care of her and her litter.

Malen’koe Chudo Solnca Luch iz Russkoy Skazki  – (Slunićko)

Foto: Denisa Foldynová
 • Sugu / Sex: ♂ (isane)
 • Sündinud / DOB: 11.04.2015
 • Värvus / color: soobel/ sable
 • Ema / Mother: Malenkoe Chudo Ejevikaniz Russkoy Skazki, 30.05.2015, värvus/color: kuldne soobel/golden sable
 • Isa / Father: Malenkoe Chudo Kot Begemot iz Russkoy Skazki, 30.04.2015, värvus/ colour: kuldne soobel / golden sable
 • Kaal / Weight: 2 kg ringis / around 2 kg
 • Sugupuu / Pedigree: standard/ standard
 • Pesakonna suurus /Litter size: Slunićko sündis pesakonnas, kus sündis kokku 9 kutsikat (6 emast ja 3 isast) / Slunićko was born in litter where was 9 cubs, 6 jills and 3 hobs.
 • Kasvataja / Breeder: Ferret kennel “From Russian fairy tale”, Aleksandra Shubina

Perenaise sõnul on Slunićko oma loomult hästi sõbralik ja rahulik poiss.

According to Slunićko’s owner, Slunićko is really lovely and calm boy.

Planeeritavast pesakonnast ootame

Foto: Denisa FoldynováPeamiselt ootame sellest pesakonnast kuldseid soobleid ja soobleid, kutsikad on standard karvatüübiga ja sobivad ka neile, kel pole varasemalt olnud kokkupuuteid tuhkrutega. Selle pesakonna kutsikad ootavad oma õigeid peresid ja kui oled mõnest selle pesakonna kutsikast huvitatud, siis võta meiega julgesti ühendust ja ära häbene meid erinevate küsimustega “pommitada”.  Kõik kutsika soovijad saavad meie käest kutsika sooviavalduse vormi, mille palume enne hoolega läbi lugeda, ära täita ning siis pärast täidetuna meile tagasi saata. Vormi saadame tõsistele soovijatele meili teel. Eelnevalt soovitame sul kindlasti läbi lugeda ka meie lühikokkuvõte müügipoliitikast ning alles siis esitada oma sooviavalduse soov. Samuti otsime selle pesakonna 1-2 kutsikale kaasomandi kodu. Kui oled huvitatud seda pakkuma, siis anna meile oma soovist julgelt teada ja lepime tingimustes kokku.

Loovutamise hetkeks on kutsikad kõik kenasti sotsialiseeritud ja oskavad “viisakalt” käituda, potitreenitud, mikrokiibitud, omavad EL lemmiklooma passi ja ETL sugupuud. Lisaks saavad kõik kutsikad meie juurest lahkudes kaasa ka pisikese lahkumispakikese, mis pesakondade kaupa võib varieeruda (pakikese väärtus on pesakondade lõikes erinev ning jääb sinna 35-50€ vahele). Kui soovid ka endale sellest pesakonnast kutsikat, siis tuleb ka sinul alustada juba varakult oma kutsikaga tegelemist, et ta meilt lahkudes ka sinu juures kodus viisakalt ja viksilt käituks nagu meie juures. Aga sellest kõigest räägime lähemalt juba siis, kui oled otsustanud meilt endale uue pereliikme võtta.

What do expect from this litter?

Mostly we expect from this litter golden sable and sable cubs. These cubs are also suitable for new owners who never had any ferrets in their life.  All cubs from this litter are waiting for good, loving and caring homes. If you are interested to get a cub from this litter, do not hesitate to contact with us. Do not be afraid to ask us any ferret related questions. All new owners will get a cub application form from us to read, fill out and send it back to us. We are also plan to keep 1-2 cubs and for them we need co-homes. If you are willing to give one, feel free to contact with us and lets talk about the terms.

When cubs are ready to leave us and go to their forever homes they have been socialized and know how to behave, know how to use litterbox, have microchip, have EU pet passport and Estonian Ferret Union pedigree. Also, they will get small farewell presents from us (value of the parcel is between 35-50 € and may vary between the litters) and all packages may vary litter from litter. If you want to be sure to get a cub from this litter, you need to act quick and you also need to train him/her as soon as possible that she/he will keep his/her good manners in your home as well. But we will talk about that then when you have selected your pet.

Margo ja Slunićko kutsikate sünnini on jäänud veel / Margo’s and Slunićko’s cubs to be born:

Paar päeva tagasi tuli Margo Tšehhist tagasi koju ja saan kohe rõõmuga teatada, et Margo on meil kindlalt tiine ja tema tiinus on palpeerimise teel tuvastatud. Palpeerimise käigus jäid mul sõrmede vahele pidama päris mitmed  pisikesed vetruvad pallikesed, mis annab kinnitust sellest, et Margo on meil kutsikate ootel. Ootame põnevusega, sest poegimiseni on Margol järele jäänud veel mõned nädalad. Varsti kolib mamma teistest eraldi, et saaks keskenduda pesa korrastamisele, sättimisele ning poegimise ettevalmistamisele. Mitu päeva on jäänud Margo ja Slunićko pesakonna sünnini, saad näha allolevast loendist. Pesakonda  ootame 5-7 mai vahel.

We are happy to announce that Margo is back home from Czech and she is pregnant. Her pregnancy was confirmed by palpation when I felt several fluctuating “grapes” between my fingers. I am so happy and soon Margo and Slunićko have their first litter, only few more weeks to go. Soon Margo will move into her own apartment to relax and then she can fully concentrate on nesting. How many days is left when Margo will have her litter, you can see on the countdown counter but we will expect litter to be born between May 5-7th.

Pesakond on sündinud / Litter is born at 03.05.19

Pesakonna “Kosmos” leht – “Space” litter page

Pesakonna võõrutuseni / Weaning time left