Soul Mirror´s Diamond – “Teemant”  + Hubert

Kui Teemandi esimene paaritusplaan õnnetult kihva läks, sest imeilus isane, Karat, suri ootamatult, siis olin väga löödud ja arvasin, et ilmselt see aasta jääbki Teemant paaritamata. Kust ma ikka uue albiino isase leian, kes sobiks nii oma tüübilt kui olemuselt Teemandile. Tuli hakata otsima teist isast ja lõpuks leidsin Prantsusmaalt pärit Huberti, kes on omale kodu leidnud Soomes. Hubert pole just kõige suurem tuhkur, jääb isase looma osas sinna alumisse mõõtkavasse, samas väga kompaktne ja see on meie jaoks oluline. Lisaks on Teemant ise veidi suurem emane, siis sobivad nad kenasti omavahel kokku. Hubertil on küll hästi lühikene sugupuu, aga see mind ausalt öeldes ei heiduta.

Loodame, et kõik läheb hästi ning Hubert on Teemandile imeline paariline ja loodame sellest paaritusest parimaid tulemusi ning jääme Teemandi indlemisaega ootama. Kui oled selle pesakonna kutsikast huvitatud, võta julgesti meiega ühendust.

As you know that Diamond´s first mating plan was cancelled due to Karat´s sudden death I almost gave up as how on earth I can find another good albino hob. And I started to search again and actually, this is a miracle that I found Hubert. He is perfect for Diamond. Thou Hubert is a bit smaller hob, 1,8 kg and do not have much pedigree, it does not frighten me at all. Why? First of all, Hubert is very compact and this is very important to us and Diamond is a jill who have bit larger type, due to his fur farm background father, then we can allow this mating to take place as the result is perfect sized ferrets. And Hubert is from France, not many ferrets have French line in them so we will take this chance and hope the best result.

Hubert is perfect for Diamond and we are hoping to get the best results. So, now we do not have anything else to do, then wait when Diamond comes to season.  Miracles do happen and sometimes faith plays in big roll to get the right hob. If you are interested to get any of the cubs from this litter, do not hesitate to contact with us!

Soul Mirror´s Diamond (Teemant)+

Diamond 11.02.2018
 • Sugu / Sex: ♀ (emane)
 • Sündinud / DOB: 18.04.2017
 • Värvus / Color:  soobel / sable
 • Ema / Mother: Valgetuhkur Smokey Liz (Smuks), 29.04.2015, värvus/color: šokoaad / standard chocolate aka dark pastel
 • Isa / Father: Viktor –  on pärit Venemaalt, sündinud: 28.05.2016, värvus/color: soobel / sable,  he is from Russian fur farm
 • Kaal / Weight: 1,2 kg
 • Sugupuu / Pedigree: Standard
 • Pesakonna suurus /Litter size: Diamond sündis pesakonnas “Juveelid“, kus kokku sündis 13 kutsikat (8 isast ja 5 emast), võõrutasime 11 (7 isast ja 4 emast) / Diamond was born in our “Jewels” litter with 13 cubs (8 jills and 5 hobs), we weaned 11 (7 jills and 4 hobs)
 • Kasvataja / Breeder: Diana Mägi, Soul Mirror´s
 • Parim näitusetulemus / Best show result: 96 p  ja oma klassi III koht / 96 p and III place in class. Ferret Winter Wonderland 2018 ja kohtunik / judge: MVDr. Zuzana Puncochářová from Slovakkia

Teemandi kohta saad rohkem lugeda Teemandi oma leheküljelt, kust leiad temast ka veidi enam pilte.

Diamond 11.02.2018

You can read more about Diamond on her own page.

Hubert

Hubert 21.02.2018

 

 • Sugu / Sex: ♂ (isane)
 • Sündinud / DOB: 28.04.2014
 • Värvus / color: albiino / albino
 • Ema / Mother: Gandja, 2011, värvus/ color: soobel/sable
 • Isa / Father: Bounty, 2012, värvus/color: albiino/albino
 • Kaal / Weight: 1,8 kg
 • Sugupuu / Pedigree: Standard
 • Näitused / Show results: Capital 2015 – 97,5 p ja  I koht oma vanuseklassis, 1st place in his class at Capital 2015 with 97,5 p.
 • Kasvataja / Breeder: Bodard, Prantsusmaa /Bodard from France

Hubert on oma loomult sõbralik poiss, kes saab ideaalselt läbi nii inimeste, teiste tuhkrute kui ka teiste isastega.

Hubert is very friendly boy who get along perfectly with humans and other ferrets, also with other hobs.

Planeeritavast pesakonnast ootame

Kuna mõlemad vanemad omavad standardliinidega sugupuud, siis on sellest pesakonnast oodata ainult standardvärvuse ja karvatüübiga kutsikaid. Tegemist on Huberti esimese pesakonnaga, nimelt ei ole tahetud teda varem paaritada just seetõttu, et tema sugupuust pole suurt midagi teada, ainult isa ja ema. Miks teda pole varem paaritatud? Nimelt taheti välistada geneetiline soodumus haigustesse varases eas. Kuna Huberti ema, Gandja, on leitud metsast, aga ta pole metstuhkur ning Huberti isa, Bounty, on päästetud tuhkur ja seetõttu ongi neil sugupuu on teadmata.

Peamiselt ootame sellest pesakonnast albiino- ning sooblikarva kutsikaid ja plaanime aretusse jätta võibolla 1-2 kutsikat kaasomandisse. Samuti ootavad kõik selle pesakonna kutsikad oma õigeid peresid. Kui oled mõnest selle pesakonna kutsikast huvitatud, siis võta meiega julgesti ühendust ja ära häbene meid erinevate küsimustega “pommitada”.  Eelnevalt soovitame sul kindlasti läbi lugeda ka meie müügipoliitika ning vastata sealsetele küsimustele.

Loovutamise hetkeks on kõik kutsikad kenasti sotsialiseeritud ja oskavad “viisakalt” käituda, on potitreenitud ehk teisisõnu teavad ja oskavad sihtotstarbeliselt kasutada liivakasti, on mikrokiibistatud, saanud esimese kutsika vaktsiini, parasiiditõrje, omavad EL lemmiklooma passi ja ETL sugupuud. Lisaks saavad kõik kutsikad meie juurest lahkudes kaasa ka pisikese lahkumispakikese, mis pesakondade kaupa võib varieeruda. Kui soovid ka endale sellest pesakonnast kutsikat, siis tuleb ka sinul alustada juba varakult oma kutsikaga tegelemist, et ta meilt lahkudes ka sinu juures kodus viisakalt ja viksilt käituks nagu meie juures. Aga sellest kõigest räägime lähemalt juba siis, kui oled otsustanud meilt endale uue pereliikme võtta.

What do expect from this litter?

We do expect albino and sable cubs from this litter with standard colours and hair type. It is a Hubert´s first litter. Why do wait that long to make first litter? As his pedigree is quite short, his owner wanted to rule out the heritage illnesses during young age. As Hubert´s mom, Gandja, is found in forest, but she is not EU polecat and Hubert´s father, Boutny, is rescue ferret there are no known pedigree.  If we are lucky we plan to keep 1-2 alimony cubs from this litter. All cubs from this litter are waiting for good, loving and caring homes. If you are interested to get a cub from this litter, do not hesitate to contact with us. Do not be afraid to ask us any ferret related questions.

When cubs are ready to leave us and go to their forever homes they have been socialized and know how to behave, know how to use litterbox, have microchip, dewormed, got their first puppy vaccine, have EU pet passport and Estonian Ferret Union pedigree. Also, they will get small farewell presents from us and all packages may vary between litters. If you want to be sure to get a cub from this litter, you need to act quick and you need to train him/her as soon as possible that she/he will keep his/her good manners in your home as well. But we will talk about that then when you have selected your pet.

Ootame uut indlemist / Waiting

Kahjuks ei jäänud Teemant sellest katsest tiineks. Ei teagi hetkel, milles asi oli. Kas polnud poiss veel päris valmis või lihtsalt ei läinud nii nagu plaanitud, aga nüüd ootame, millal Teemant uuesti indlema tuleb, et uuele katsele minna. Kohe, kui on uudiseid, anname sellest ka teada.

If everything went well, as it was first time for both of the parents and Hubert just came out of his hormonal implantant, we will be expecting cubs to be born on the 1st of May. Unfortunately this mating was not success, so, now we are waiting when Diamond comes to heat again and we will try again. As soon something happens, we let you know.