HINGEPEEGELÄra pelga! Vaata, siin on palju huvitavat.

Käpsu pesakond

Küll ma hommikul üritasin neid kutsikaid lähemalt uudistada, aga mitte kuidagi ei õnnestunud. Nüüd, kui töölt tagasi, õnnestus neid ka veidikene näppida ja isegi kaaluda. Üks on selge, et minu esmamulje osutus väga valeks. Ma arvasin, et kutsikad on kõik sellised mõnusad normaalse kaaluga ja üks on teistest pisem, aga ei midagi drastilist. Oi, kuidas ma ikka sain nii mööda pakkuda. Võin tuua võrdluseks selle, enne, kui hakkan kutsikate kaalusid lahti kirjutama, et Smuksi pesakonna kutsikate keskmiseks kaaluks kujunes 8,708 g ja kogu pesakonna kogukaal oli 104,5 g, siis Käpiku pesakonna keskmine kutsika kaal on 11,456 g, mis teeb pesakonna kogukaaluks 91,65 g! Need on suured kutsikad! Smuksi pojad olid samas kaalus alles kolmepäevaselt, kui Käpiku omad peale sündi…

Kõige pisem
Kõige pisem

Käpsu pesakonna kõige suurema ja kõige väiksema tite kaaluvahe on 8,89 g! Tervelt ühe normaalkaalulise kutsika kaal. See on minu jaoks hämmastav, aga samas, kui võtta asja teistpidi, siis ta tavakaalus kutsikatest väga palju väiksem polegi, aga siiski palju väiksem, kui Smuksi kõige pisem.

Kui ma hommikul piilusin neid kutsikaid, siis ei paistnud ühtegi sokilist, siis nüüd võin julgelt öelda, et Käpiku pesakonnas, on kokku kolm sokilist isendit, kaks piigat ja üks isane ja suure tõenäosusega on nad kõik sokilised mustad sooblid või siis midagi muud. Eks aeg annab üsna pea selgust.

Mis siin ikka pikalt heietada! Kokkuvõtvalt on Käpikul 8 kutsikat, kellest 5 on piigad ja 3 poisid.

Lähemalt leiab kutsikate kaalude kohta infot ja rohkem pilte nende enda isiklikult pesakonna leheküljelt “Jumalad ja Jumalannad“.