HINGEPEEGELÄra pelga! Vaata, siin on palju huvitavat.

II paaritusplaan aastaks 2017 – Second breeding plan for year 2017th

Teine kindel paaritusplaan on nüüd ka paigas. Võttis aega, mis ta võttis, aga saime soovitud isase kenasti välja valitud ja kasvatajaga kokkuleppele. Artemise paaritamiseks tuleb meil ette võtta pikem reis, seekord siis Taani, nimelt elab Artemise peigmees just seal.

Kuna Artemise sugupuu on üsna kirju, siis ainsaks loogiliseks lahenduseks oleks sugupuu puhastamine 100% puhta metstuhkru liiniga, mis tõmbab sugupuust selle suhteliselt kirju geenibaasi vähemaks. Miks seda teha ja miks mitte jätta sugupuud kirjuks? Kuna Artemis on ise väga ilusa ja puhta musta soobli värvusega, siis soovin seda värvust  ning selle liini sugupuud puhtana hoida just musta soobli ja standardliinidega.

Tean täpselt, mida ma Artemise pesakonnast saada tahan ning Artemiselt on plaan endale aretusse jätta 1-2 isendit kaasomandisse. Seega sai otsitud väga spetsiifilist isendit ja lõpuks selle talle ka leidsin. Aga jällegi veidi ekstreemne valik – 100% metstuhkur, küll 50% inglise ja 50% taani verega. Mis tähendab aga selle pesakonna vastu huvi tundjatele seda, et uusi omanikke valime neile kutsikatele väga hoolikalt. Selle pesakonna metsiku vere protsent on arvutuste kohaselt 53,9%

Kellega Artemise paaritame?

Soul Mirror´s Artemise paariliseks saab imeilus 100% metstuhkru liiniga Taanist pärit Milkyways No Day But Today ehk Elias. Fotol on Artemis küll alles kolme kuu vanune, aga kasvamise käigus uuendan Artemise fotot. Kas nad pole mitte imeline paar? Eliase soe kuldne sooblitoon intensiivistab veel enam Artemise musta soobli sooja tooni ja järglased peaksid tulema oma värvuselt fantastilised. Kuidas kõik tegelikult läheb, saame teada juba kevadel.

artemis-elias

Täpsemat infot planeeritava pesakonna vanemate kohta vaata Artemise ja Eliase paaritusplaani lehelt. Kui oled huvitatud Artemise ja Eliase kutsikatest, anna oma soovist juba varakult teada ning ole valmis vastama erinevatele küsimustele, kui me sind juba varasemalt ei tunne.