HINGEPEEGELÄra pelga! Vaata, siin on palju huvitavat.

Paaritusplaanid aastaks 2020 / Breeding plans for 2020

Paaritusplaanid

Paaritusplaanid / Breeding plans
Paaritusplaanid / Breeding plans

 

Sel aastal oleme teinud päris mitmeid plaane, nii standard kui ka väga ekstravagantseid, keda kellega paaritada, aga nagu ikka, siis mõned plaanid on juba ringi mängitud, sest emased tulevad sel aastal varem indlema kui isased ja sellest tulenevad mitmed parajad “peavalud”.  Just selle tõttu, et nii mitmedki plaanid on meil juba nässu läinud, pole neid siin veel ka välja hõiganud. Aga eks nüüd siis tuleb seda ikka teha ja kui mõnes plaanis toimuvad muudatused, eks siis annan taas teada.

Näiteks pidime saatma Temsu sel aastal juba pensionile, sest talle ei olnud enam võimalik leida sobivad isast ja igasugust isast ma kasutada ei soovi, sest eesmärk ei ole see, et kutsikad sünniksid, vaid see, et nendest pesakondadest sündivad kutsikad oleksid terved, tugevad ning paremad oma omadustelt vanematest. Lisaks oli mul kindel soov paaritada Temsut ainult ühe kindla isasega, et sealt edasi minna ühe kindla liini loomisega. Paraku ei saanud me isase klubi poolt selleks luba ning paaritus jäigi ära. Tegemist oleks olnud Temsu viimase paaritusega, aga kuna nii meie kui ka Eesti Tuhkrute Liidu poolsed läbirääkimised isase klubiga ebaõnnestusid, siis saigi Temsu endale hormonaalse implantaadi ja naudib oma ülejäänud elu lemmikloomaks olemisena.

Breeding plans

This year I have many different plans (standard and very unorthodox ones) whom we are going to mate. But as usual some plans are already changed as this year is quite tricky as jills come to heat earlier than hobs and because of that we have several “headaches” to handle. And that is the main reason I have not announced this year’s plans yet. But now the time is far enough to call out the plans. If we will have more changes then I will let you know as well.

For example, we planned to breed our amazing Artemis aka Temsu for very last time but unfortunately it did not take place as the hob’s club did not give their permit. For me it is not the purpose to just breed ferrets but when I breed them, I have goals in mind. For this litter I planned to continue certain black sable lineage but it did not work out even when myself and Estonian Ferret Union tried to negotiate with the hob’s club. So, now Artemis is with hormonal implant and she will enjoy her life as a pet ferret now.

1. Teemant + IsBjorn

Teemant + IsBjorn

 

Teemant tuli meil sel aastal indlema eriti varakult, lausa jaanuaris ja talle oli plaanis leida albiino isane, kellega oleks tal võimalik saada ka albiinokarva kutsikaid. Kuna albiinosid on niigi vähe ning selliseid, kes mulle meeldivad, veel vähem, tuli mul minna sel aastal väikesele kompromissile. Kuna Teemant on ise sellise hea ja kompaktse keha ning väga hea luustiku ja kaaluga emane, siis võisin ma teha väikesed mööndused isase osas. IsBjorn on veidi pikema kerega Venemaalt pärit tuhkur, kelle liin koosneb suures osast farmituhkrutest. Kutsikana oli IsBjornil imeline luustik ja pea, aga kasvades see venis veidi välja. Tean, et ta kannab endaga super head luustikku ja tugevat pead, siis seetõttu see paaritus saigi plaani ka võetud. Jah, ma olen valmis selleks, et sellest pesakonnast võivad kasvada suuremapoolsed tuhkrud, aga samas võivad nad kõik jääda ka standardmõõtudesse. Kõik oleneb nüüd sellest, millised geenid üle löövad. Igatahes ootame sellest pesakonnast standardvärvusega kutsikaid: soobel, šampanja, šokolaad, albiino. Jaanuaris sai Teemant ka esmakordselt IsBjorniga paaritatud, aga paraku jäi ta siis tühjaks. Nüüd on teemant uuesti indlema hakanud ja varsti läheme uuesti teda IsBjorniga paaritama. Ja kui kõik kenasti läheb, siis ootame kutsikaid juba aprilli lõpus.

Sellest pesakonnast plaanin ma aretusse alles jätta 1-2 kutsikat ning neile otsin ka kaasomandikodusid, ülejäänud lähevad lemmikloomadeks. Kui oled selle pesakonna kutsikast huvitatud, võta meiega ühendust ja anna oma soovist teada. Selle pesakonna kutsikad sobivad ideaalselt ka esimeseks tuhkruks, sest kutsikad on oma loomult rahulikumad ning neil puudub hübriidi veri. Teemant ja IsBjorn on oma loomult mõlemad hästi sõbralikud ja rahulikud isendid.

KAHJUKS SEE PAARITUS EBAÕNNESTUS JA TEEMANT EI TIINESTUNUD.

Diamond + IsBjorn

This year Diamond came into heat very early, in January and we planned to mate her with an albino ferret as I want to get some albino cubs. But to find one really good albino hob is almost impossible, most of them, are with hormonal implant and meant to keep as pets. So, I needed to make a compromises. As Diamond is very nice in general and she has really good bone structure along with normal weight and she is compact I may give some slack to the hob. So, I know that IsBjorn had super good bone structure and stunning head when he was a cub but with the growing older he went a bit long and his bone structure is a bit smaller for his length. But I do know that he is carrying really good structure with a strong head and that is why I took this mating into my plan. Yes, I do know that this mating may end up with long and heavy ferrets as IsBjorn is from Russian farm ferret lineage. But there is also possibility that these cubs may grow all up as regular sized ferrets. Everything will come down to the genetics now, who’s lineage is stronger and what strains from both parents we end up with. It is one of my most fascinating standard litters, that is for sure. From this litter we will be expecting only standard colors: albino, champagne, dark pastel and sable.

As Diamond came into heat already in January, we already had our first trip to IsBjorn but unfortunately it did not succeed and Diamond had false pregnancy. Now she is back in heat and we will go again to visit IsBjorn, soon enough and if everything will be as planned then we will be expecting litter in the end of the April.

From this litter I plan to keep 1-2 cubs to my future breeding plans and for them I am looking co-homes, rest will go as pets only. If you are interested a cub from this litter, feel free to contact with me and let me know. We will talk it through and I will answer to all your questions.

UNFORTUNATELY THIS MATING FAILED – DIAMOND DID NOT GET PREGNANT

2. Geelu + Uku

Geelu + Uku

 

Küll ma mõtlesin, mida ma Geeluga peale hakkan, kas paaritan teda või ei paarita üldse. Kui paaritada, siis nüüd või lastagi tal olla lemmikuna edasi. Geelu on meie piraadipesa imeilus metsik piiga. Tal on sigahea luustiku, lihaste ning kompaktsusega tegelane. Tema ainsaks probleemiks võib pidada tema temperamenti – tegemist ikkagi pea 54% hübriidiga. Mis tähendab seda, et seda piigat väga mitte miski kinni ei hoia. Ta tuleb läbi ja üle igast takistusest ja hoiab mind pidevas tegevuses ja mõtlemises. Vähemalt keegi, kes hoiab mu pea selge, sest nii kui oma valvsuse kaotan, nii ta leiab mind taas millegagi üllatada.

Piraadipesa sai aastaid tagasi tehtud kindla eesmärgiga puhastada ja parandada liini ning siis jätkata sellega ja luua sealt edasi uus standardliin ning ka uus sokiline puhastatud liin. Standardliini loomine võtab aega, sest sokid tulevad sugupuust välja saada, aga küll on selle pesakonna sugupuu nüüd juba 96% standardliiniga. Seega mõned aastad veel tööd ja saamegi hakkama. Küll on väga raske leida puhastatud liiniga sokilisele emasele standard isast, sest paljud klubid või kasvatajad ei ole sellega nõus. Kui ka isase omanik on nõus sellist emast oma standardliini isasega paaritama, ei luba seda aga isase leping teha. Seega, leida Geelule üldse sobivat isast, oli tõeline peavalu. Õnneks oli Eestis olemas üks aretusisane, kes sobis oma sugupuu poolest ja ka kasvataja oli selle paarituse poolt. Muidugi sai eelnevalt uuritud ka Uku isa kasvataja käest, kas seda paaritust võib teha, sest mõned lepingud lähevad mitmeid põlvkondi tagasi ning neid tuleb väga põhjalikult jälgida, et mitte probleemidesse sattuda.

Sellest pesakonnast ootame peamiselt standardvärvusega kutsikaid, aga ka sokilised ning markeeringutega kutsikad on võimalikud. Küll ei sobi selle pesakonna kutsikad esimeseks tuhkruks, sest kutsikad on 28,51% hübriidid, mis tähendab seda, et nad on üliaktiivsed, kohutavalt targad ning võivad oma omaniku täielikult proovile panna. Need kutsikad sobivad ainult kogemustega omanikule, kellel on varasemalt kodus tuhkrud olnud või omab neid praegu ja soovib oma lemmikule uut ja aktiivset mängukaaslast seltsi saada.

Geelu on paaritatud ja kui ma nüüd palpeerimisega võssa ei pannud, siis ootame seda lahedat ja mulle kindlasti ka adrenaliiniküllast pesakonda juba 23-25 märtsi paiku.

Ka sellest pesakonnast plaanin tulevaseks aretusplaaniks jätta alles 1-2 isendit, kellele otsin kaasomandikodu, ülejäänud lähevad ainult lemmikuks! Kui oled selle pesakonna kutsikast huvitatud, võta minuga julgelt ühendust ja anna oma soovist teada.

KAHJUKS ESIMENE PAARITUS EBAÕNNESTUS JA TEISENI ME EI JÕUDNUD, SEST GEELUGA JUHTUS ÕNNETUS, MILLE TAGAJÄRJEL TA SURI.

Geelu + Uku

You have no idea how long I have been thinking what to do with Geelu. She is from our Pirate litter and she is one really stunning jill. She has an amazing bone structure, and muscles and she is really compact and her only “fault” you may say is her temper. She is smart as hell and if she has set her mind on something, she is unstoppable – nothing can keep her moving her towards her goal. 😀  She just ignores every obstacle and she come through and over the fences, cages, playpens – nothing can keep her in if she does not want to stay there…  Don’t forgot that she is almost 54% hybrid. At least she is one who can keep me on toes and sane, as soon as I lose my guard, she will surprise me with something new again 😀

Years ago, the pirate litter was done with a purpose to continue this cleaned and improved lineage with standard line ferrets to work out new lineage and also other, new and cleaned mitt lineage as well. But to get standard hob to mate with Geelu, was really hard task to complete. As no breeders nor clubs did not want to use their standard hobs on her. It is due to the fact that many breeders have very strict contracts and also clubs have certain rules and then I was thinking what to do with this stunning girl. I wanted to keep her cleaned lineage and I know that she will give her stunning bone structure, muscle tone and compact look to the cubs as well, but where to find suitable hob. Why not to use another fancy hob instead? If I would use on her fancy hob then my previous work would be for nothing and that is not the way I want to do my things. I rather not breed her when ruin my previous work with it. And then Uku came up. I was thinking really hard for using him or not. His owner is fascinated in this breeding, along Uku’s breeder but we needed to be sure that Uku’s grandparent’s breeders are also ok with it as we do not want any problems. So, everyone was fine with it and then we did it. When everything went well and I did not mess up with palpation – it is almost impossible to palpate her as her belly muscle are rock hard, but I think I felt some nice “grapes” in her belly. So, if everything went well, we will be expecting this amazing litter already between 23rd – 25th March.  Even this litter is not 100% standard it is 96% standard and within few years I will get new standard lineage out of it and this is my goal to work with.

But this litter is not suitable for first time owners as cubs will be 28,51% hybrids and they will be smart as hell and may give a new owner lot of work. So, these cubs are suitable only for experienced homes where already have ferrets waiting or had ferrets before and they know how to handle handful like this one. I plan to keep 1-2 cubs myself for future breedings and for these I am looking co-homes, rest of the cubs will go as pets only. If you are interested in any of them, please feel free to contact with me and lets talk about it.

UNFORTUNATELY FIRST ATTEMPT FAILED AND SHE DID NOT GET PREGNANT AND WE NEVER HAD CHANCE TO TRY SECOND TIME AS SHE GOT INTO THE ACCIDENT AND DUE TO THAT TERRIBLE ACCIDENT SHE DIED

3. Ronja + Sluníčko

Ronja + Sluníčko

 

Möödunud aastal püüdsime paaritada Ronjat Tai Chiga, aga kahjuks paaritus ebaõnnestus ning Ronja ei tiinestunud. Ronja on pärit meie Loodusjõudude pesakonnast. Sel aastal proovime siis teda paaritada imelise kuldse soobli Sluníčkoga, aga kas see õnnestub, saame hiljem teada. Hetkel ei tunne Sluníčko Ronja vastu huvi ja võibolla siis toimub paaritusplaanides hoopis muudatus ning Ronja saab paaritatud hoopis Tai Chiga… Eks varsti saame teada, sest just need kaks isast sobivad talle hetkel kõige paremini. Isane, kes oli meie esmavalik, tema klubi ei andud meile paaritusluba. Samadel põhjustel, mis Artemiselgi. Kuigi nii meie ise kui ka Eesti Tuhkrute Liit üritas isase klubiga läbirääkimisi pidada, et saada käima üks uus puhas ning väga äge musta soobli liin, mis oleks olnud kõigile osapooltele hiljem väga kasulik. Paraku oli klubi sellele paaritusele vastu, kuigi nii kasvataja kui ka isase omanik olid kahe käega poolt… Eks nüüd tuleb siis minna ringiga sinna, kuhu oleksin saanud veidi kiiremat teed pidi, aga ega ma oma nägemustele alla pole andnud ja püüan endiselt edasi. Lihtsalt nii kahju on, kui midagi nii ilusat ja lubavat ära rikutakse, aga egas midagi, liigun siis edasi samas suunas, aga pikemat teed mööda. Ja eks varsti saan ka teada, milleks see pikem teekond hea oli. Kui mingil põhjusel peaks Ronja tühjaks jääma, siis äkki on selle aja peale ka meie A plaani isase klubi jõudnud ringi mõelda ning lubavad paaritusel ikkagi toimuda. Kui mitte, eks siis näeb, mis edasi saab.

Kui nüüd kõik hästi läheb, siis ootame selle pesakonna kutsikaid juba aprilli teises pooles. Selle pesakonna kutsikad sobivad ideaalselt ka esimeseks tuhkruks ja siit ootame peamiselt tumedaid kutsikaid nagu mustad sooblid ja sooblid.  Tegemist on 96 % standardliini pesakonnaga. Isa (Sluníčko) liin on 100% standard, ema (Ronja) liinis on sees mõned mittestandardsed värvused. Sellest pesakonnast plaanin jätta aretusplaani jätkama samuti 1-2 isendit, kellele otsin kaasomandikodu, ülejäänud lähevad ainult lemmikuks. Kui oled selle pesakonna kutsikast huvitatud, võta julgelt minuga ühendust ja anna oma soovist teada.

KAHJUKS JÄI RONNU TÜHJAKS.

Ronja + Sluníčko

Last year we tried to mate Ronja with Tai Chi but unfortunately the mating was not success and Ronja had false pregnancy, this year we try to mate her with Sluníčko but so far he is not interested in her at all. If this will not work out then we will try Tai Chi again and hopefully one of them will give us what we are looking for. Ronja is from our litter called Forces of Nature. Also, for Ronja I had very grand plans and I hoped to mate her with another hob instead, who were our first choice, but unfortunately the hob’s club did not give us the permit to use the hob on her. Regardless for our own and Estonian Ferret Union application to reconsider the denial, the did not rethink. It is really pity as this was one of the beneficial plan we ever had so far, it would be benefit both side to get new the darkest standard black sable lineage, but now I need to work on that through longer road. Well, we will see, why I had to take longer path, soon enough. If Ronja will have false pregnancy then maybe the club we mentioned here before had time to rethink and maybe we can use our plan A as well. If not then we will see what happens next.

If everything will go well and as we planned then one or another hob, Sluníčko or Tai Chi, will father the cubs then we will be expecting this stunning dark litter will be born in the end of the April.  From this litter we will be expecting mostly dark cubs like black sable and dark sable. It will be 96 % standard lineage. Father’s (Sluníčko) side is 100% standard but mother’s (Ronja) side has some fancy colors in her lineage. From this litter I plan to keep 1-2 cubs to continue my breeding plans and for these cubs I am looking co-homes, rest will go as pets only. If you are interested in these cubs, feel free to contact with me and lets talk about it.

UNFORTUNATELY THIS FAILED AND SHE DID NOT GET PREGNANT.

4. Fury + Sysi

Fury + Sysi

 

Fury on meie möödunud aasta Draakonipesa imeilus emane kutsikas. Furyl on paganama äge iseloom, ta on mul üks mõnus lendorav ja kui suur musitaja ta on. Otsib alati hellust ja tahab sülle saada. Aga tema iseloomus on tunda hübriidi, ka teda ei pea miski kinni, kui ta tahab takistustest üle saada, siis seda ta ka teeb. On äärmiselt tark isend ja mu suur lemmik. Talle leida ühte tumedat standardliiniga isast on praktiliselt võimatu ja kuna ma tahtsin teda paaritada ainult võimalikult tumeda isasega, siis sai tõsiselt ka ringi vaadatud ning leidsin talle super ilusa isase, kelle sugupuu on üsna ebatavaline. Sysi on nimelt lühikarvaline poolangoora, mis tähendab seda, et tema isa on angoora tuhkur ja ema lühikarvalise liiniga.

Kuna ma tean, et Fury endas angoorat ei kanna, siis sellest pesakonnast peaks 99% tõenäosusega sündima ainult lühikarvalised võimalikult tumedad isendid, ehk siis ootame siit peamiselt musti soobleid ja isegi musti kutsikaid nii self kui solid markeeringutega. Samas on alati see 1% ja pesakonda võib sisse vupsata ka mõni angoorakutsikas. Ootame huviga Fury indlemist.

Pesakonna planeerimisel sai ühendust võetud ka ETLiga ning nendega läbi räägitud, mida nad sellest paaritusest arvaksid ja saime selle paarituse läbi viimiseks rohelise tule. Üks on kindel, et siit tuleb midagi väga ilusat ja võimast ning jääme suure huviga ootama. Selle pesakonna kutsikad sobivad ka esimeseks tuhkruks. Plaanin siit pesakonnast endale aretusse alles jätta 1-2 kutsikat, kellele otsin ka kaasomandikodu, ülejäänud lähevad ainult lemmikuks. Kui oled selle pesakonna kutsikast huvitatud, võta julgelt minuga ühendust ja anna oma soovist teada.

PAARITUS JÄI KAHJUKS REISIPIIRANGUTE TÕTTU ÄRA.

Fury + Sysi

Fury is from our last year’s Dragon litter. She is stunning and she have really great and extremely fun personality. She loves to fly and she is a big kisser. She loves to cuddle and company so much but you can feel and see that she has wild blood in her. She is also very smart and if she sets her mind on something then she is unstoppable. She is one of my most favourite ferrets. And I knew that it will be practically impossible for her to find standard lineage black sable, so I widened my perspective and looked a bit further and then I found one really perfect short haired half angora for her. Sysi’s father is full angora but mother’s side is short haired ferrets.  I am pretty sure, about 99%, that Fury do not carry angora gene in her but there is always that 1% and we may end up with few angora cubs as well. But to be honest, I doubt that. Mostly we are expecting very dark cubs like black sables and maybe even black self and – solid cubs as well. We are looking forward when she is getting into heat.

When I planned this litter, I also contacted with Estonian Ferret Union as well and we talked about it and they approved this mating. We are very excited to see the result as we know that this will be one really stunning litter. I also plan to keep into my future breeding plans 1-2 cubs and for them I am seeking co-homes, rest of the cubs will go as pets only. If you are interested in these cubs, feel free to contact with me and let’s talk about it.

UNFORTUNATELY THIS MATING NEVER TOOK PLACE DUE TO THE TRAVEL RESTRICTIONS.

5. Hexu + Sysi

Hexu + Sysi

 

Hexu on möödunud aastasest Jumaluste pesakonnast pärit imearmas ja väga omapärase iseloomuga ilus kaasomandi emane. Hexu on hästi seltsiv, nii hooliva ja armastava iseloomuga ning see, kuidas ta lähedust ja musisid otsib, on lihtsalt nii lahe. Samuti on Hexu iseloomus näha, et ta omab hübriidi verd, aga ta pole nii sihikindel kui Fury, aga siiski päris sihikindel ja kui ta tahab midagi, siis seda tahtmist hakkab ta ka läbi suruma ning katsetama ja vaatama, kaugele sellega tal minna lastakse 😀

Samuti on Hexule väga raske leida kedagi standardliiniga ja ma ei hakanud seda sel korral isegi üritama, vaid võtsin suuna teisele poole ning plaanin jätkata Hexuga just seda, temale omast kirjut liini pidi. Ja siinkohal mõtlesin, et kui teda samuti paaritada Sysiga, siis on hästi hea võrdlus ka Fury pesakonnaga, sest Hexu ja Fury on täditütred… (nende emad on õed). Samas ma kahtlustan, et Fury kannab endas ka angoora geeni, tema karv on Fury omast erinev ja nii ongi just Sysi talle õige paariline – näha, kas mõlemad isendid kannavad endas angoorat. Ootame põnevusega, mil piiga lõpuks indlema hakkab.

Paaritus sai samuti kooskõlastatud ETLiga ning sellele anti nende poolt roheline tulik. Sellest pesakonnast ootame samuti peamiselt tumedaid kutsikaid nagu must soobel, tume soobel, soobel, must ning kõik eelpool nimetatud värvused võivad olla nii sokkidega kui markeeringutega ja mis veel põnevam, isegi angoorad. Elame näeme ja ootame suure põnevusega seda väga erilist pesakonda. Selle pesakonna kutsikad sobivad väga hästi ka esimeseks tuhkruks ning siit plaanime oma aretusplaane jätkata ka 1-2 kutsikaga, kellele otsime samuti kaasomandikodu, ülejäänud lähevad ainult lemmikuks. Kui oled selle pesakonna kutsikast huvitatud, võta julgelt minuga ühendust ja anna oma soovist teada.

PAARITUS JÄI REISIPIIRANGUTE TÕTTU ÄRA JA OTSISIME HEXULE TEISE PAARILISE NING SEE ÕNNESTUS JA HEXUL SÜNDIS IMELINE PESAKOND.

Hexu + Sysi

Hexu is from our last year’s Deities litter. She is stunning and very sweet co-owned jill. She has very social and caring, loving personality and the way she seeks your attention and kisses is so sweet. I can also see her wild blood as she is determined but not so much as Fury. If she sets her mind on something, she will test it and me the way how far I let her go with this. 😀 I just love her so much; she is really fun girl.

It is also impossible to find any standard lineage hob for her and that is why I broadened my perspective and did not look one for her. Instead of standard lineage hob, I looked someone else and then I thought about Sysi as well. Also, this mating was approved by Estonian Ferret Union and we have green light for that. So, it is actually very interesting for me as well. Hexu and Fury are cousins as their mothers are sisters. So, it is really neat to see the difference between these two litters. We are looking forward to see when she starts her heat.

Also, I am pretty sure, that Hexu is carrying angora in her as her fur is different than Fury’s. So, from this litter I actually expect some angoras as well, if both parents will carry the lineage. These cubs are suitable for first time owners as well and I plan to keep 1-2 cubs for my future breeding plans and for that I am looking co-homes for these, rest will go as pets only. If you are interested in these cubs, feel free to contact with me and let’s talk about it.

UNFORTUNATELY THIS MATING NEVER TOOK PLACE DUE TO TRAVEL RESTRICTIONS BUT WE FOUND NEW HOB FOR HER AND THAT MATING WAS SUCCESS.

6. Husky + Leon

Husky + Leon

 

Husky on meie ülemöödunud aasta XXX pesakonna imeilus standardliiniga kaasomandi emane. Husky on hästi sõbralik ning mõnusalt hella hingega emane. Tean, et ta kannab endas albiinot ja ideaalis oli tema esimeseks paaritusplaaniks meil valitud ka albiino  isane, Bruce.  Teiseks varuvariandiks oli meil plaan teda paaritada siis albiinot kandva isase Monsteriga, kui midagi peaks viltu minema. Paraku ei ole ei Bruce ega ka Monster veel indlema hakanud ja Husky meil otsib juba mõnda aega. Üheks variandiks oli teha Huskyle indlust edasi lükkav hormonaalne süst, aga see võib tähendada ka seda, et enne järgmist kevadet ta indlema ei tule. See, mis lühiajaliselt indlemist edasi lükkab, Eestis saadaval pole. Seega, vaatasin veidi veel ringi, et leida talle kolmas varuvariant ja imekombel me selle kolmanda paarilise talle ka leidsime. Kahjuks ei kanna Leon endas albiinot, hoolimata sellest, et kaugel on tal liinis albiino sees. Lihtsalt Leon ise on must soobel ja et selle värvusega isend endas albiinot kannab, on väga harv juhus ning tema välimus ei näita seda ka välja, et tal üldse võiks albiino sees olla.

Tegemist on 14,88% hübriidpesakonnaga, samas sobib see ka julgemale omanikule esimeseks kutsikaks. Selline pisike hübriidiprotsent annab juba end natukene rohkem tunda ja kutsikad on oma loomult aktiivsemad ja targad. Kuna Husky ise on hästi rahuliku loomuga, siis aitab see ka kutsikate temperamendi taltsutamisele kaasa.

Husky oleme juba isase juurde kohale toimetanud, aga läheb veel natukene aega, mil ta on paaritamiseks päris valmis ja kui kõik hästi läheb, siis ootame kutsikaid juba aprilli lõpus, mai alguses. Kui aga paaritus ebaõnnestub, siis tuleme tagasi plaani A ja B juurde. Sellest pesakonnast on plaan jätta aretusse 1-2 kutsikat, kellele otsime ka kaasomandikodusid, ülejäänud lähevad lemmikuks. Kui oled selle pesakonna kutsikast huvitatud, võta julgelt minuga ühendust ja anna oma soovist teada.

PESAKOND “LITHA” SÜNDIS 20.06.2020

Husky + Leon

Husky is from our XXX litter from 2018th. She is stunning standard co-owned jill. She is extremely friendly and so sweet jill. I also know that she is carrying albino in her and in our ideal plan was to breed her with beautiful an albino hob, Bruce. Our backup plan for her was, if something will go wrong, sable hob, Monster who is carrying albino as well. But unfortunately, neither hobs are in heat yet and Husky is. So, we had two options. To find her third option or give her hormonal injection to post pond the heat. But the injection we can use here is so strong that she would come back to heat again next spring. So, we tried to find her third option instead and by miracle I did find one, only problem is that this stunning hob do not carry albino in him. He is standard lineage black sable and I can see that he does not carry albino even in far back in his lineage he does have albinos. Normally ferrets that dark do not carry and if they do, it is miracle. 

This litter is 14,88% hybrid and cubs are suitable for braver owners as first-time ferrets as well. Cubs will be smart and very active. As Husky herself is nice and calm it also will calm down the cub’s temperament as mom is not nervous.

Husky is already in Leon’s place but she is not fully ready yet, we need to wait week or so before she will be fully ready to mate her. And if everything will be as planned, then we will be expecting mostly sable and dark sable cubs along with dark pastel and if something lighter turn up, we can call it miracle. And if this mating will not succeed then we will come back to plan A and B. We also plan to keep 1-2 cubs from this litter for our future breeding plans and for them we are looking co-homes, rest will go as pets only. If you are interested in these cubs, feel free to contact with me and let’s talk about it.

THIS MATING WAS SUCCESS AND LITTER “LITHA” WAS BORN ON JUNE 20TH 2020.

7. Freya + Chewbacca

Freya + Chewbacca

 

Freya on meie Jumalad ja Jumalannad pesakonna imearmas ning hästi heasüdamlik emane. Tegemist saab olema väga ainulaadse pesakonnaga ja see saab olema Freya viimane pesakond ning siis laseme daami pensionile ja lemmiklooma elu nautima ja mis see saab veel põnevam olla, kui teha seda suure pauguga. Nimelt paneme Freya sel korral paari hoopis angoora tuhkruga, sest mu sisetunne ütleb, et ka Freya kannab endas angoorageeni. Tema karvastruktuur on seda mulle reetnud, aga kas see geen ühildub ka Chewbacca omaga, saame varsti näha. Nimelt on Freya hakanud juba vaikselt välja näitama, et ta tuleb meil varsti indlema ning siis sõidame Chewbacca juurde paaritama.

Sellest pesakonnast ootame peamiselt tumedaid kutsikaid, aga ka sokilisi ning markeeringutega on võimalikud ning lisaks lühikarvalistele ka angoorakarvaga kutsikad on väga oodatud.  Samuti oleme selle ekstravagantse paarituse kooskõlastanud Eesti Tuhkrute Liiduga ning saanud sellele rohelise tule. Kui ma aastaid tagasi ütlesin endale, et ei iial ühtegi angoorat, siis neid näitustel hinnates ja näppides, on osad neist mulle, oma kummalisel kombel, suutnud südamesse pugeda ja seetõttu selline paaritus ka nüüd siis aset leiabki. Jällegi tuleb mul tõdeda, et ära iial ütle iial… 😀  Freyat soovisin küll alguses paaritada ühe teise angoora isasega, aga tema omanik ei tahtnud hetkel seda paaritust lubada, mis on täiesti mõistetav ja aktsepteeritav. Eks näis, mis edasi saab, sest sellest pesakonnast plaanin ma kaasomandisse jätta 1-2 kutsikat, et neid oma tulevastes aretustöös kasutada ja ülejäänud selle pesakonna kutsikad lähevad ainult lemmikuks. Need kutsikad sobivad ideaalselt ka esimeseks tuhkruks. Ootan seda pesakonda kohe suure huviga.  Kui oled selle pesakonna kutsikast huvitatud, võta julgelt minuga ühendust ja anna oma soovist teada.

SEE PAARITUS JÄI PIIRANGUTE TÕTTU ÄRA.

Freya + Chewbacca

Freya is from our Gods and Goddesses litter and she is so sweet and kind hearted jill. It will be her last and very unique litter and then we will let this little lady to rest and enjoy her retirement as pet ferret. So, Freya will end, being a breeding jill, with a bang by mating her with full angora hob, Chewbacca. I have my doubts that Freya is carrying angora gene in her as her fur structure has let me that funny feeling and that is why I made this choice. But if it will be compatible with Chewbacca’s we will find out soon enough. But I am 100% ready to get some angora cubs from this litter. This mating is also approved by Estonian Ferret Union.

Years ago, I told myselt never ever get/have an angora ferret, but judging them in shows and seeing them in person, somehow some of these little furry friends have made their burrow into my heart and here I am now making angora plans my own… So, never say never, right 😀 To be honest, that first I had another hob in mind for her but hob’s owner was not so keen to use mitt jill on him, what I can understand well and I do not mind that. But from this litter I also plan to keep 1-2 cubs into my future breeding plans and for them I am looking co-homes as well, rest will go as pets only. Also, these cubs are suitable as first time owners as well. If you are interested in these cubs, feel free to contact with me and let’s talk about it.

THIS MATING NEVER TOOK PLACE AS IT WAS CANCELLED DUE TO THE RESTRICTIONS.

8. Hecate + Chewbacca

Hecate on meie 2019. aasta pesakonnast “Jumalused” ja tegemist on imeägeda kaasomandi emaga, kelle otsustasin sel aastal paari panna ühe hullult ägeda angoora isasega. ETLga sai paaritus kooskõlstatud ja sellele roheline tuli saadud. Hecate reisis Chewbacca juurde ning siit ootame imeägedaid 1/2 angoora kutsikaid. Peamiselt ootame tumedaid ja sokilisi kutsikaid, aga oodatud on ka kõik muud värvused. Oleme täiesti avatud ja vaatame, mida saatusel meil varuks on. Pesakonna kutsikad sobivad esimeseks tuhkruks.

EDUKAS PAARITUS JA SELLEST SÜNDIS IMELINE “TORMIPESA” 18.07.2020

Hecate is from our 2019th litter “Deities” and she is co-ovned jill with stunning personality and temperament. I just love her so much. I planned for her angora hob to see what is coming out. This hob is just so stunning and I was asking Estonian Ferret Union to make this mating happen and they gave us green light for it. One is for sure, this is 1/2 angora litter and mostly we are expecting darker and mitt and marked cubs but we are looking forward different ones as well. Let´s see what Destiny have planned for us, we are open. These cubs are suitable for first time owners as well.

IT WAS SUCCESS AND WE GOT AN AMAZING “STORM LITTER” ON JULY 18TH 2020.

PS!

Kui oled kindel, et soovid saada enda perre mõnda meie kenneli kutsikat, siis soovitan sul kindlasti lugeda läbi üks selgitav postitus sellest,  “kuidas kujuneb tuhkrukutsika hind”. Lisaks, kui oled selle läbi lugenud ja otsustad endiselt kutsika meie käest võtta, saadame sulle kutsika sooviavalduse vormi, mis tuleb sul läbi lugeda, ära täita ning täidetud kujul meilile tagasi saata. Tegemist on ühe osaga sellest, kas sa ka tegelikult oled valmis tuhkrut omama ja kui sa oled selle avalduse ära täitnud, siis see juba näitab, et sa oled selleks valmis ning oled seda endale ka teadvustanud ega võta tuhkrut hetkeemotsioonide najal. Alles siis, kui oled vormi täitnud ja tingimustega nõustunud, saad meie käest endale ühe väga laheda kutsika. Oleme tema kasvatamisel alati sulle abiks ja vajadusel saad oma tulevase kutsika meile  alati ka hoidu tuua, kui lähed näiteks puhkusele ja ei saa tuhkrut endaga kaasa võtta. Kui sul tekib küsimusi, siis võta alati julgelt ühendust ja ma vastan sulle hea meelega ning olen sinu jaoks alati olemas.

If you are sure you want to take a cub from us then I will send you cub application form what you need to read and fill out the form and then send it back to me. Why is this? It is because I want to be sure you have given this strong and hard thought about owning one and it is not based on emotions. If you manage to fill this application out you are a step closer to own one amazing cub and I will have my support to raise him/her. And if you need, you can bring your ferret here to me while you are in your holiday and you cannot get anyone to look after her/him. I will take all my cubs for safe keeping here, while you are in need for that. I will be here for you all the time. If you have any questions, feel free to ask, always.

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.