HINGEPEEGELÄra pelga! Vaata, siin on palju huvitavat.

Juveelidel on ristsed – Jewels got names

Meil on ristsed / Jewles have names

Ristsed on vahvad, siis saavad lapsed omale päris nime ja nii ka meil. Kuna olin juba nimed ammuilma välja valinud vastavalt pesa temaatikale. Nüüd tuli vaadata, kellele milline nimi anda. Et kutsikad omavahel segi ei läheks, said neile tehtud ka väikene markeering nii kõrva kui saba peale – juhul kui kuskilt peaks midagi maha kuluma, siis ühele poole jääb ikka.

Tänasest hakkab olema nii, et iga päev teen endiselt kutsikatest pilte ja videoklippe nii nagu enne, aga igast kutsikast eraldi teen pildid kord nädalas – ilmselt jääb selleks nädalavahetus, sest siis on juba kutsikate pildistamisel abi vaja.

Tänane videoklipp jääb ära, sest miskipärast on minu Vimeo kanalis endiselt nädala limiit täis. Minu kalendri järgi on ju küll juba uus nädal, aga seal veel pole. Niipea, kui seal ka uus nädal algab, lisan ka tänase klipi sellele postiusele juurde. (PS! Postituse lõppu lisatud video – Vimeo jõudis ka viimaks uude nädalasse)

Esmalt tulevad pildid ikka nii nagu enne ja postituse lõpu poole juba igast kutsikast eraldi. Seekordne postitus tuleb rohkete piltidega. Soovin sulle mõnusat vaatamist ja kui viitsid, siis ka veidi lugemist…

ristsed
13päevased

 

Our little Jewels got finally their markings and names. That I will not mix up the cubs I gave them little marking on the ear and tip of the tail. Why 2 markings? If one will wear suddenly off, then another one will be still there and then I can update the markings again. I know they start to wear off quite soon, so this way it is more safe side that cubs will not get mixed up.

Now it is going to be like this. Every day I will take photos and short video from cubs as usual, but I will take separate photos of the cubs once a week and it probably will be in weekends – I will ask my kids to help me. I will need help if I want to take photos of each and every one of them. So be patient, please.

Today´s post do not include video as my Vimeo channel have reached the weekly limits. But there is one thing I do not understand, it is Monday it should be a new week…. Well, as soon they will catch up with their weekdays I will put today´s video up to post as well. (PS! In the end of the post you will find short video too, Vimeo gor new week as well 😀)

First I will post the photos as usual and later you can find photos of each kit as well. So this post will be long and with lots of photos. Enjoy watching and if you like then have some slight reading as well 😀

Kõik koos / All together

Nüüd fotod, kus kutsikad on kõik koos. Iga päevaga on neid järjest raskem saada ühele pildile. Ukerdavad vaikselt ringi ning kiirelt kaadrist välja.

Now the photos of the cubs when they are all together. Every day I struggle more and more to get them all into one photo as they keep moveing around all the time.

13päevased

 

13päevased

 

13päevased

 

13päevased

Isased / Hobs

Kõik seitse vaprat isast koos. Nagu näha Käpiku hoolealused on väiksemad kui teised kutsikad, aga ma ei muretse endiselt, sest muretsemiseks pole mitte mingisugust alust. Miks siis nii? Kutsikad võtavad iga päev kenasti juurde, neil on kõhud täis ja vaiksed – ei mingit kisa emme juures.

All the hobs together. As you can see on the photos, cubs under Käpik´s care are smaller, but I do not worry at all. I do not see any point to worry as they are gaining weight so well and they are quiet, calm and active all the time. Just a way like one healthy ferret should be.

13päevased

 

13päevased

 

13päevased

 

13päevased

 

Emased / Jills

Nüüd siis fotod neljast piigast. Nagu fotodel näha, siis Käpiku juures olevad kutsikad on esialgu oluliselt väiksemad kui Smuksi juures olevad. Ilmselt jäävad nad teistest väiksemateks, aga kas ja kui palju, saame teada mõne aja pärast. Samas ma ei muretse nende pärast absoluutselt. Miks? Tittedel on kõht kenasti täis, nad on rahulikud ja vaiksed, asjatavad ringi. Kõik on nii nagu olema peab, ainult nende kaal ja suurus on praegu teistest väiksem. Pane tähele, et käpad on neil sama suured nagu teistel emastel, seega võivad nad 99% tõenäosusega neile kiiresti järgi kasvada.

Now all four jills together. As you can see on these photos that the cubs under Käpik´s care are smaller. And there is a slight possibility they will stay smaller than others but how much we will see soon enough. As I said before, I do not worry at all as I do not see the point to be concerned at all. Why? Because the cubs have their tummy full, they are quiet and calm and active as every healthy ferret should be.  Everything is the way as it should be, only they are smaller than the rest of the bunch right now. Notice the paw size, they are same as the larger ones have. So within 99% these smaller ones will grow by others soon enough.

13päevased

 

13päevased

 

13päevased

 

13päevased

 

13päevased

 

13päevased

 

13päevased

 

13päevased

 

13päevased

Saame tuttavaks isastega / Lets meet the hobs

Nüüd siis tutvustame kõiki kutsikaid eraldi ja alustame isastega. Valida saad nende tuhkrute vahel, kellel ei ole juba “ootel” või “broneeritud” märget.

Now lets meet all the cubs separately and we start with hobs. You can choose between the ferrets who do not have any “on hold” or “booked” markings.

Morganite aka Morganiit – ootel / on hold

Morganiit kasvab Käpiku hoole all ning on Smuksi hoolealustest väiksem. Tegemist on tragi, tubli ning heledamat karva poisiga. Suure tõenäosusega kasvab temast standardset šokolaadikarva poiss nagu tema emagi.

Morganite is growing under Käpik´s care and is smaller than cubs under Smuks´s care. But he is very active light boy. Probably he will be same standard chocolate color as his mom.

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane, häda ei anna häbeneda

 

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

Moonstone aka Kuukivi – vaba / looking for home

Kuukivi on samuti Käpiku hoolealune ja ka Smuksi hoolealustest väiksem. Ka tema on heledamat karva ja suure tõenäosusega kasvab ka temast ema karva standard šokolaad.

Moonstone is also under Käpik´s care and smaller than others from Smuks´s care. He is also lighter and I am pretty sure he will be same color as his mom – standard chocolate.

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

Peridot aka Peridoot – broneeritud / booked

Peridoot on Smuksi hoolealune ning tumedamat karva kutsikas. Tegemist on ilmselt ilusa sooblikarva isendiga. Tundub, et temast tuleb kuldne soobel, aga nädala pärast on juba rohkem näha ja värvus veidi selgem. Mitte veel päris selge, aga oluliselt parem kui praegu.

Peridot is a hob under Smuks´s care and he is darker in color. He will be probably sable boy and I dare to think that he will be golden one, but we will see more within a week. The color will be more visible not all clear but better as it is now.

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

Aquamarine aka Akvamariin – vaba / looking for home

Akvamariin on samuti Smuksi hoolealune, aga tegemist on heledamat karva poisiga. Temast kasvab ilmselt ka ema karva standard šokolaad. Ära lase end hetkel nina markeeringust segada. Julgen arvata eelmise aasta pesa kogemusest, et tegemist on piimaninaga ning mõne aja pärast on see sealt kadunud.

Aqvamarine is growing also under Smuks´s care and he is lighter boy. He will be probably same standard chocolate color as his mom. Do not let fool yourself about his nose marking. There are none, it is just a milk nose and it will go away. I think that it is milk  nose as all kits from last years chocolate litter had it in some point.

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

Alexandrite  aka Aleksandriit – broneeritud / booked

Aleksandriit on samuti heledamat karva Smuksi hoolealune. Kuna tegemist on pesakonna kõige heledama isasega, siis võib temast kasvada kas standard šokolaad või siis on sellesse pessa imekombel sattunud ka mõni šampanja ja tema võib sellele värvusele täiesti pretendeerida. Järgmisel nädal on pilt juba selgem.

Alexandrite is also lighter boy under Smuks´s care. He is a lightest hob in litter and he may be eighter way as standard chocolate or by some miracle a champagne. We will see soon enough. Next week we will know more about it.

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

Garnet aka Granaat  – ootel / on hold

Granaat on mõnus tume tegelane, kes kasvab samuti Smuksi hoole all. Tegemist on ilmselt üks  selle pesakonna tumedamatest sooblitest, aga eks juba nädala pärast ole pilt selgem.

Garnet is nice dark boy and he is under Smuks´s care. He is one darkest sables we have in this litter but within a week we know a lot more.

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

Zircon aka Tsirkoon – ootel / on hold

Tsirkoon on samuti üks väga äge tume Smuksi kasvandik. Ka temast kasvab tulevikus ilus sooblikarva tegelane. Samuti nädala pärast on pilt veidi selgem kui täna.

Zircon is also one darker boy under Smuks´s care. Zircon will be sable boy but within a week we know more.

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

Nüüd kui poiste ristsed tehtud, on aeg tuttavaks saada meie piigadega.

Now when you met our handsome boys, it is time to meet our sweet girls.

Tutvu emastega / Meet our jills

Nüüd siis emased. Valida saad nende vahel, kellel ei ole nime taga “ootel” või “broneeritud” märget.

You can choose between jills who do not have “on hold” or  “booked” mark behind their name.

Saphire aka Safiir – ootel / on hold

Safiir on tumedamat sorti sooblikarva emane, kes kasvab samuti Smuksi hoole all.

Saphire is a darker sable girl under Smuks´s care.

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

Diamond  – ootel / on  hold

Diamond on samuti üks vahva tumedamat sorti sooblipiiga, kes kasvab Smuksi hoole all.

Diamond is also one darker sable girl who is under Smuks´s care.

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

Emerald aka Smaragd – ootel / on hold

Smaragd kasvab aga Käpiku hoole all ning on heledamat sorti emane, kelles peaks samuti kasvama standard šokolaadi karva vahva tegelane.

Emerald is smaller jill under Käpik´s care and she should turn up same standard chocolate color as her mom.

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

Topaz aka Topaas – ootel / on hold

Topaas kasvab Käpiku hoole all ning on pesakonna tumedamat sorti emane. Suure tõenäosusega kasvab temast samuti ilus sooblikarva piiga.

Topaz is under Käpik´s care and she is darkest jill in litter. In future she should turn out as nice sable colored girl.

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

13 päevane

 

Nüüd on ristsed täielikult läbitud ning tutvunud kõigi Juveelipesa tegelastega. Kui juba praegu on sulle silma jäänud keegi, kes tundub sulle see kõige õigem pereliige olevat, siis võid sellest meile teada anda. Paneme ta hetkel sinu jaoks ootele. Järgmisest nädalast alates saab kutsikaid juba endale ka broneerima hakata.

Now you met all our Jewels and if you find that you want to offer your home to one special ferret here let us know and we will put him/her on hold for you. Next week we will start taking bookings. Until then we just put your favourite one on hold for you.

Video – updated 02.05.17

Mis sest, et päev hiljem, aga viimaks jõudis ka Vimeo keskkond uude nädalasse. Panen siis siia ka lubatud videoklipi neist pisikestest tegelastest.

Finally there is a new week in Vimeo as well and here is the promised short video shoot from Smuks´s kits.

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.