HINGEPEEGELÄra pelga! Vaata, siin on palju huvitavat.

Tuhkrukutsikad juba kolme päevased – cubs are 3 days old

Tuhkrukutsikad kasvavad kiiresti

Tuhkrukutsikad on ikka megakiire kasvuga. Ime, et nad nii kiiresti kasvavad, kui kolmandaks elupäevaks on sünnikaal praktiliselt duubeldatud. Tegin täna neile ka kiire kaalumise ja tulemus on ilus. No ma tean, et Smuks on suurepärane ema ning toidab oma poegi nonstop ja ma pean talle ikka pidevalt meelde tuletama, et ta peab ka ise midagi sööma, muidu ei jagu tittedele piima ja seetõttu tuleb  mul teda päevas mitu korda ka käest toita. Kõik postitused kogun kokku ka Juveelipesa enda sünnilehele, et sealt siis hiljem hea kõiki korraga vaadata.

3päevased kutsikad

It is just amazing how fast cubs are growing. Today I did some quick weighing and the results were surprizing. They have doubled their birth weight with so short time. I know that Smuks is super mom and she takes really good care of her litter. I have to constantly remind her that she needs to eat herself as well or she will not have enough milk for them. So sometimes a day I hand feed her. I will collect all posts into Jewels litter page as well, so later on it is easier to find.

Kõik koos / all together

Kogu pesakond kaalub hetkel 192, 51 g, mis teeb keskmiseks kutsika kaaluks 17,5 grammi. Pole üldse paha ja see tähendab omakorda seda, et kutsikad on keskmiselt selle kolme päevaga juurde võtnud 8,21 grammi.

Right now the whole litter weighs 192,51 grams and it makes average weigh per cub 17,5 grams. Not bad at all and that means that each kit have gained average 8,21 grams within 3 days.

3päevased kutsikad
3päevased kutsikad
3päevased kutsikad

 

Isased tuhkrukutsikad / hobs

Kõik seitse vaprat isast kutsikat on väga aktiivsed, ilusad, terved ja tugevad. Nende kogukaal on 124,22 grammi, mis teeb keskmiseks isase kutsika kaaluks ümardatult 17,75 grammi. Kõige suurema ja pisema kutsika kaaluvahe on 6,12 grammi, mis tegelikult on päris suur vahe, aga ma ei muretse, sest ükski kutsikatest ei näi teistest hapram või õblukesem välja. Unustada ei tohi ka seda, et üks isane kutsikas oli juba sünnilt teistest oluliselt suurem ja see jääbki nii.

3päevased isased kutsikad
3päevased isased kutsikad
3päevased isased kutsikad

All 7 hobs are doing fine. They all are very active, healthy, handsome and strong princes. Their gang weigh is 124,22 grams and that makes average weigh per hob 17,75 grams. Difference between the largest and smallest boy is 6,12 grams. Yes, that may seem big difference but I am not worried at all as they all are strong and none of them looks weaker or way too small from others as you can see on photos. Do not forget that one hob was way heavier than others since birth as well.

Isaste kaalud / hobs weights

 • 20,67 g
 • 18,82 g
 • 17,00 g
 • 19,05 g
 • 18,29 g
 • 14,55 g
 • 15,84 g

Emased kutsikad / jills

Emased on väga ilusad suured ja suhteliselt ühtlase kaaluga printsessid. Nende kogukaal on 68,29 grammi, mis teeb keskmiseks emase kutsika kaaluks 17,07 grammi. Raskeima ja kergeima emase kaaluvahe on 4,2 grammi. Aga ei tohi unustada, et üks kutsikatest oli juba sünnilt teistest oluliselt suurem.

3päevased emased kutsikad
tuhkrukutsikad
3päevased emased kutsikad
3päevased emased kutsikad

Jills are so nice and even and they weigh all together 68,29 grams. That makes that average weigh per jill is 17,07 grams. Difference between largest and smallest jill is 4,2 grams but lets not forget that one of the jills was larger than others as well then they were born. So this will remain that as well.

Emaste kaalud / weights of jills

 • 19,69 g
 • 15,48 g
 • 16,17 g
 • 16,95 g

Osale loosis / participate in our raffle

Ära unusta, et sul on jätkuvalt võimalus võtta osa meie FaceBooki auhinnamängust ning võita endale 20€ kinkekaart, mille saad kulutada Rosena E-poes kas endale või oma lemmikloomadele.

Do not forget that you still have a opportunity to take part of our FaceBook raffle and win 20€ gift card what you can spend on your pets or on yourself, its entirely up to you. And it does not matter if you do not live in Estonia.

Video

Pisikesed piiksujad kõik koos. Ei taha neid kaua ema juurest ära hoida, eks mamma muutub veidi närviliseks, kui tited silma all pole. Kutsikad võtan pildistamiseks välja siis, kui lasen Smuksi mööda elamist ringi jooksma, et ta saaks veidi oma  jalgu sirutada.

Suks´s small meepers are here. I do not want to keep them long time away from mom, she will get nervous if she can not be with them all the time. I will take cubs out from cage when I will let Smuks run around in house for a while to strech her legs.

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.