HINGEPEEGELÄra pelga! Vaata, siin on palju huvitavat.

Esimene koos veedetud nädal on seljatatud

Tänaseks on pättidel saanud nädal aega ühe katuse all koos elatud. Selle nädalaga on ühte-koma teist juhtunud nii meie kui ka tuhkrute elukorralduse juures.

Esmalt eraldasime Gaia Käpikust, sest Käpik ja Smuks ei saanud kuidagi omavahel läbi ja Käpik tundis end Gaiaga turvaliselt ning arvas, et Smuks on “vaenlane”, kellega peab tüli norima ning oma võimu näitama. Küll me proovisime neid nii ja naapidi lepitada, aga ei miskit. Mõned päevad tagasi soovitas Heleri tõsta meil Käpik Gaiast eraldi. Seda selleks, et Käpik saaks tunda, mida tähendab üksindus. Ta ju on kogu aeg olnud Gaiaga koos ja nüüd äkki enam pole ning see muudab tuhkru käitumist. Jah, nii see tegi. Käpik, kes oli enne selline hästi sõbralik inimestega, muutus ühtäkki meie suhtes agressiivseks. Talt said hammustada mu mees ja lapsed. Mina olen siiani pääsenud.

tuhkrud-291115

Muidugi Smuks tõstis sellise elukorralduse peale tõsist kisa, kui Gaia talle puuri pandi ja ossa issand, kui Gaia tema juurde kiike tahtis tulla. Gaia tahtis hirmsasti Smuksi kaissu saada, sest ta oli nii harjunud koos Käpikuga ühes kiiges magama teineteise embuses… Ei meeldi Smuksile tänase päevani see, et Gaia talle stabiilselt kaissu poeb, aga ta on hakanud selle faktiga leppima, et ilmselt pääsu pole. Kui Gaia Smuksile ebasobival ajal kaisus liigutab, saab Gaia Smuksilt korraliku sisina osaliseks. See on iseenesest hästi naljakas pilt. Gaia, kes magab surmaund ning ei kuule-näe midagi ja  siis on Smuks, kes iga uue krõbina peale üles ärkab ja ringi uudistab.

Mind hämmastab tegelikult Gaia iseloom. Sellel loomal on tegelikult super iseloom, kui ta lõplikult saab ära “kodustada”. Ta on tegelikult hästi leplik ja leebe isend, kui temaga ära harjuda ning lasta tal kodukorraldusega kohaneda. Jah, ta on äkilise loomuga ning kunagi ei tea, kas ta hammustab või mitte, kui ta sülle võtta. Seega adrenaliinist meil puudust pole. Aga see, kuidas ta teiste koduloomadega läbi saab, see on lihtsalt imeline. Vaatan ja imestan iga jumala päev. Hommikul, kui puuriuks lahti teha, et Gaiat ja Smuksi välja lasta, on Gaial alati nii hea meel. Ta hüppab suurest rõõmust ringi ja teeb seda hästi häälekalt kudrutades. Kutsub Smuksi endaga mängima ja kui Smuks lõpuks vedu võtab, siis laseb ta end Smuksil sõna otseses mõttes turjast mööda põrandat lohistada, ise ei liiguta lillegi. Smuks lihtsalt haarab tal hammastega turjast kinni ja keerab Gaia selili põranda peale ning hakkab teda täiesti suvalises suunas lohistama. Gaia laseb ennast selle tegevuse juures täielikult lõdvaks ning laseb sellel ilma igasuguse vastupanuta sündida. Ka koera ja kassiga saab ta kenasti läbi. Enam ta neid hammustama ei kipu, mida esimesel päeval tegi. Kassi käest sai ta korra peksa ja koer lihtsalt hüppas tema naksamise peale. Nüüd Gaia üritab neid mängima kutsuda ja mõnikord tal see isegi õnnestub.

Kahjuks hommikuti pilte teha ei õnnestu, lihtsalt toas on nii pime ja pildid ei tuleks välja, seega ma ei hakka üritamagi.

Kuna Käpik elab nüüd üksinda oma puuris ja Gaia ning Smuks on koos ühes, siis saavad tuhkrud ka toas ringi joosta just sellise kooslusega ning kordamööda. Olen proovinud neid ka kokku lasta, aga iga kord on see lõppenud korraliku kakluse ning haisutamisega Smuksi ja Käpiku vahel. Täna otsustasin neid uuesti kokku harjutada ja viisin nad taaskord kõik kolmekesi õue. Naljakas on see, et õues olid nad kõik koos täiesti rahulikud, ei mingit madinat. Nagu ikka liikusid kõik tuhkrud ise suundades, mille tulemusena sidusin jälle Gaia ja Käpiku omavahel rihmapidi kokku.  Ja jälle lohistas Käpik Gaiat endale sobivas suunas, mille peale üritas seekord Gaia ka vastu hakata.

Käpik Gaiat lohistamas
Käpik Gaiat lohistamas

Käpik koos Smuksiga, ja seisavad täitsa kõrvuti koos, ilma et üksteist ära ei sööks.

Käpik ja Smuks
Käpik ja Smuks

Väljas asjatasid nad nii mõnusalt ringi, korra üritas Smuks isegi Käpikule selga ronida, ehk oma dominantsust näidata, aga isegi sellele ei reageerinud Käpik negatiivselt ega ennast kaitsvalt, vaid lasi sellel kõigel rahulikult sündida.

Smuks Käpiku turjas
Smuks Käpiku turjas

Kuna Käpik ei võtnud vedu, siis otsustas ka Smuks lihtsalt ära minna.

Käpik ja Smuks
Käpik ja Smuks

Samal ajal askeldas Gaia niisama ringi.

Gaia
Gaia

Tuppa tagasi jõudes proovisin nad lihtsalt kokku jätta, viisime selleks ajaks ka Käpiku puuri teise tuppa, nii igaks juhuks. Naljakas oli see, et kohe ei järgnenudki Käpiku ja Smuksi vahel mingit madinat. Tavaliselt oli nii, et kui Käpik Smuksi nägi, siis kohe ründas teda. Täna aga seda ei juhtunud, mis oli jällegi väga meeldiv üllatus ja paljulubav nähtus. Kui aga Smuks ja Käpik kokku said, siis toimus mingisugune väike häälekas tagaajamine suure kisa saatel, aga ei mingit kaklust, õnneks. Terve tuba oli küll paanikahaisu täis, nii et aknad tuli lahti teha. Tundub, et oleme vaikselt edusamme teinud ja loodan, et järgmise nädala lõpuks saan kõike kolme juba ühes puuris hoida. Pöidlad pihku.

Tänu sellele elukorraldusele on Gaia ja Käpik kenasti juurde võtnud, aga Smuks on seevastu oma kaalu veidikene kaotanud. Ju on see tingitud väikesest stressist või lihtsalt sellest, et ta polnud ammu söönud. Tegelikult on ta ka kaalu kaotanud ja mitte ainult sellest, et kõht on tühi, vaid seda on käe all kergelt tunda. Aga küll ta jälle kosub.

Kaalunumbrid 29.11.2015 seisuga

  • Smuks – 987 g (nädalaga kaotanud 28 g)
  • Gaia – 1420 g (nädalaga juurde tulnud 149 g)
  • Käpik – 1050 g (nädalaga juurde tulnud 170 g)

Pole üldse paha, või mis?

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.