HINGEPEEGELÄra pelga! Vaata, siin on palju huvitavat.

Hübriidtuhkrud on nädalased – Hybrids are week old, vol 2

Hübriidtuhkrud on nädalased

Hübriidtuhkrud on nädalased  ja juba on märgata ka nende kasuka tonaalsuse erinevust. Vaikselt saab aimu, kes neist on tumedamad, kes sokkidega, kuigi mõne isendi sokkides olen kergelt kahevahel, aga suure tõenäosusega on selles pesakonnas 7 sokilist ja ainult kaks kutsikat on ilma. Ema geenid ületavad värvuselt kõvasti metslast, mis on tegelikult päris hämmastav ja ilmselt sokid ei jää selles pesakonnas ainsaks tõsisemaks üllatuseks. Mul on selle pesakonna paari kutsika juures ka omad värvuskahtlused ja kahtlen sügavalt, et terve pesakond tuleb soobli või sokiliste sooblite karva. Siin on ka midagi palju põnevamat sees.

Paraku oli tänane hommik kurvemapoolne, nimelt ei elanud Freyale üleeile õhtul toodud kasulaps tänast ööd üle ja läks parematele jahimaadele ning oma õe-venna juurde. Nii kurb, lootsin väga, et õnnestub pisikest päästa. Aga ega teha ei ole midagi, sest karta oli, et ta ei suuda nii suurte pisikestega, kes ületasid tema kaalu kolmekordselt, tissi pärast võistelda. Proovisin teda isegi Smuksile anda, kuna Smuksi tited saaksid ilma mammata juba ju ka ise kenasti hakkama. Aga ei, Smuks küll hoolitses ta eest, aga tahtis paari minuti pärast juba oma laste juurde tagasi saada.

Täna sai siis pesakond ka üle kaalutud, kogu pesakonna kaal on 293,9 grammi ning selle kahe päevaga on nad juurde võtnud tervelt 92,16 grammi! Nagu näha, siis pisikesed kasvavad jõudsalt, paar kutsikat on teistest väiksemad. Nad on seda juba oma luustiku poolest, seega jäävadki teistest väiksemad, aga ka nemad on väga tublid.

nädalased

Hybrids are week old

These little hybrids are already a week old and now we can see the difference between the fur tonality. Who will be darker ones, who will stay bit lighter who have mitts and who does not. I still have few doubts, but I am pretty sure that we have 7 mitts in this litter. This is pretty amazing if you think that father is 100% EU polecat and we get 7 really good mitts out of 9 cubs. Not just marked toes but full mitts and this is a miracle. Mom´s genes outdid wild ones and I am pretty sure that these mitts are not only surprize we have in this litter. They will surprize us with some colors as well. I have my reasons to doubt that there are only sables and sable mitts in this litter. Will see about that, but I do hope for more.

Unfortunately we have bad news too. That little foster kit what we got night before yesterday was dead today morning. It is so sad, I really hoped that she would survive. But it seems that it was way too much for her to fight for meal with kits who are tripple out of her weight. I tried to put her to Smuks as well as her cubs do not relay on her milk anymore. Smuks took that small girl under her wing but few minutes later she wanted to go to her own cubs. So, nothing to do about it and it is so sad.

I weighed cubs again and whole litter weighed 293,9 grams today and that makes average weight per kit 32,655 grams! Not bad at all. Couple of cubs are smaller than others but they are smaller by bone structure, so they will be smaller too but they are very good eaters as well.

Kõik koos / All together

Hübriidtuhkrud on nädalased
nädalased

 

nädalased

 

nädalased

 

Emased / Jills

Emased kaalusid täna kokku 120,36 g. Seega eelmise kaalumisega võrreldes on emaste kogukaal tõusnud 37,86 grammi võrra.

Jills weighed today 120,36  grams total and that makes 37,86 grams weight gain since their last weighing.

  • sokiline heledam/ lighter mitt – 32,23 g
  • sokiline tumedam / darker mitt – 27,11 g
  • tume / dark – 30,42 g
  • heledam sokiline / lighter mitt  – 30,60 g

Galerii vaatamiseks kliki esimesele fotole ja sulle avaneb suurem pilt.

To open the gallery just click on the first photo and you will get larger image.

 Isased / Hobs

Isased kutsikad kaalusid täna kokku 173,54 grammi ja see teeb võrreldes eelmise kaalumisega, isaste kaalutõusuks 54,30 grammi.

Hobs weighed today 173,54 grams and that makes total weight gained since last weighing 54,30 grams.

  • tumedam / darker – 37,30 g
  • tumedam sokiline  / darker mitt– 33,47 g
  • sokiline heledam / lighter with mitts – 36,05 g
  • sokiline heledam / lighter with mitts – 31,72 g
  • heledam / lighter – 35,00 g

Galerii vaatamiseks kliki esimesele fotole ja sulle avaneb suurem pilt.

To open the gallery just click on the first photo and you will get larger image.

Video

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.