HINGEPEEGELÄra pelga! Vaata, siin on palju huvitavat.

Maagiliste olendite kutsikad / Magical creatures cubs

Maagiliste olendite kutsikad

Maagiliste olendite pesakonna kutsikad on saanud tänaseks 26 päevaseks ning on kasvanud mõnusalt. Emme ei arva, et kutsikad peaksid väga lisa sööma ja korjab neid pidevalt toidulaua juurest eemale, aga õhtuti viib neile vabatahtlikult ISE tibusid pessa. Neid lubatakse süüa, aga muud veel mitte. Ju talle ei meeldi seda tekkivat essumajandust koristada, sest lisatoiduga hakkab ta ess veidi teise konsistentsiga olema ning seda mammad keelduvad koristamast. Siiani on Temsu olnud super kutsikate puhtana hoidja, isegi lisatoituga, aga eks mingil hetkel tal viskab ka üle ja ulatab selle kasimise teatepulga mulle üle.

26 päevased

Üks on kindel, et Maagiliste olendite pesakonna kutsikad on kõik kas sooblid, tumedad sooblid või mustad sooblid. Kaks kutsikat on kindlasti standard sooblid, teiste värvused on veel arenemas ja eks need tule välja siis, kui kutsikad vanemaks saavad.  (Fotol pole kutsikad oma õige värvusega, sest päike paistab neile otse läbi oranži kardina peale).

Kui mõtled, et miks ma pole pikalt kutsikate kohta infot siin jaganud, siis tegelikult vastus on lihtne ja pragmaatiline – pole füüsiliselt seda aega, et neist igapäevaselt postitusi ja/või pilte teha. Ma küll olen teinud üsna tihti kutsikatest pilte ja ka videoid, ning kõik videolõigud on üleval minu Youtube kanalil. Kui soovid ka edaspidi näha, mida sinna tuhkrutest üles saadan, oled oodatud liituma. Osad pildid on kutsikatest üleval ka meie kenneli Facebooki lehel, enamik pilte aga kutsikaomanike grupis, kus siis kõik meie kenneli kutsikaomanikud neid suuremal hulgal näevad.

Täna hommikul sai tehtud üks pisike lõik sellest, kuidas Temsu oli oma kutsikad pesakastist välja tõstnud ning mul oli hea neile panna pisike taldrikutäis lisatoitu. Muidugi mamma hakkas kohe kutsikatega koos maiustama ja siis leidis, et ei, see pole ikka päris õige, et kutsikad peaksid seda praegu sööma või üldse ning hakkas neid ükshaaval taldriku äärest ära tassima. Muidugi kutsikad ei olnud tema plaaniga üldse nõus ja ründasid taldriku juurde tagasi. Lõpuks said kutsikad ikka kõik kenasti selle taldrikutäie ise tühjaks söödud, kui emme oli viimaks nende jäärapäisusele alla vandunud …. 😀 Videos ütlesin küll ekslikult, et kutsikad on 25 päevased, sest olin omadega veel miskipärast eilses päevas…

Aga nüüd siis igast kutsikast lähemalt üks pisikene videolõik, et kutsikaomanikud ka näeksid, kuidas pisikesed Maagiliste olendite pesakonna kutsikad selle paari viimase päevaga kasvanud on.

Magical creature litter

Magical creature cubs turned 26 days old today and eat extra meals when mom, Artemis, allows them to do that. She does not like them to eat something what she has not approved as she has to clean them up afterwards. But when cubs start to eat extra meals, mom will refuse to clean after them as the poo will taste nasty… But so far, Artemis have been cleaning them up even after the extra meals. She is a real gem, but I am sure that soon she will refuse and let me do that. She will give some chicks to cubs but don´t let them eat any other foods and that is actually pretty funny. Especially when cubs are so stubborn and climb back to food when she has taken them away from that. I did a small video of that in the morning as well. Artemis took all her cubs out of nest and I gave them a small plate minced mixed meats, organs etc, everything what they need. She went to eat together with cubs and suddenly she decided that this meal is not for them… So, she started to drag them away but cubs are so stubborn and climbed back to eat and, in the end, cubs won: D She just gave up.

If you are wondering why I haven´t posted any updates lately about the litter then the answer is simple – I just do not have time to post and take photos every day, like I did last year. This year I went different path and chose to add some photos to our Facebook page, most photos are in private cub owners page but all the videos are up on my Youtube channel. If you are interested to see how cubs are growing and keep yourself posted, you are more than welcome to join my Youtube channel. But right now, I will show a small video of each cub.

Kõuelind Thunderbird

Maagiliste olendite pesakonna kõige heledam ja suurim kutsikas on Kõuelind ehk Thunderbird. Thunderbirdist kasvab kindlasti ilus standard sooblikarva isend. Nüüd aga pisikene videolõik Thunderbirdist lähemalt.

In this Magical creature litter, the largest and lightest cub is Thunderbird. He will be very nice and beautiful standard sable colour. Right now, a small video about Thunderbird.

Greif Griffin

Greifipoiss on Maagiliste olendite pesakonna üks tumedamaid kutsikaid ja temast peaks tulema musta soobli karva ilus isend. Nüüd lähemalt pisike videolõik Griffinist lähemalt.

Griffin is one of the darkest cub in this litter and if I am not mistaken then he should end up as a black sable cub. Right now, a small video about Griffin.

Valküüripiiga Valkyrie

Valküüripiiga on Maagiliste olendite pesakonna teine kõige heledam kutsikas ja emastest kõige suurem. Ka temast, nagu Thunderbirdist, peaks tulema kaunis standard sooblikarva kutsikas. Nüüd aga pisikene videolõik Valkyrie´st lähemalt.

Valkyrie is the second light cub in this litter, she is also a largest jill in this litter. Valkyrie should turn out same standard sable colour like Thunderbird. Right now, a small video about Valkyrie.

Sireenitüdruk Siren

Sireenipiiga on Maagiliste olendite pesakonna keskmise tumedusega kutsikas. Temast peaks tulema kas tume soobel või must soobel, aga eks me seda näeme täpsemalt siis, kui ta on veidi suuremaks kasvanud. Nüüd aga väike videolõik Sireenist lähemalt.

Siren is a dark cub but not the darkest one. She should end up as a dark sable or black sable jill, but we will see that when she grows up a bit more. Right now, a small video about the Siren.

Haldjapiiga Fairy

Haldjapiiga Fairy on pesakonna üks tumedamaid kutsikaid ja ta on ainus kutsikas, kellel on selles pesakonnas külm värvus. Teistel kutsikatel on soe aluskarv ja pealistoon. Nüüd aga väike videolõik Haldjapiigast lähemalt.

Fairy is one of the darkest cub in this litter and definitely only one who have cold underfur. All other cubs have warm underfur and colour, she has cold one. Will see how she will turn out when she grows. Right now, a small video about Fairy.

Pegasus

Pegasus on samuti Maagiliste olendite pesakonna üks tumedamaid kutsikaid. Kui ma nüüd väga mööda ei pane, siis Pegasusest peaks kasvama väga tume ja ilus musta sooblikarva tuhkrupiiga. Nüüd aga pisike videolõik Pegasusest lähemalt.

Pegasus is also one of the darkest cub in this litter. If I am not very wrong then she should turn out very dark and interesting black sable colour jill. Right now, a small video about Pegasus.

 

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.