HINGEPEEGELÄra pelga! Vaata, siin on palju huvitavat.

Ootusärevus

Juba paar päeva olen nagu laps jõululaupäeva õhtul kingituste ootel. Emotsioonid on laes ja liblikad lendavad kõhus… Miks?

piigadSoul Mirror´s kenneliga liituvad lähiajal kaks uut tegelast, nüüd siis käivad kodus ettevalmistused uute pereliikmete kojutoomiseks. Samas ise olen valmis neile kasvõi homne päev järgi minema, aga tean, et selleks kulub veel vähemalt nädal kui mitte rohkem.

Kahjuks on nii, et ühe inimese ebaõnn kipub olema teise inimese õnn, siis just nii on ka seekord. Tuhkrud tulevad meile ühest Eesti pikaealisest tuhkrukasvatusest, kus perenaisel tekkisid juba mõnda aega tagasi tervisehäired ja seetõttu ei saa ta enam tuhkrutega tegeleda. Nii kurb, kui sellised asjad juhtuvad, aga me ei tea kunagi, millised keerdkäigud elul sulle varuks on ja seetõttu tuleb võtta hetkemomendist viimast, mida võtta annab.

Piigad on mõned aastad juba elu näinud ja neil on välja kujunenud oma iseloom ning käitumine. Kuna nemad on koos olnud, siis ei ole neil ilmselt uue kohaga, loodetavasti, harjumisega ka raskusi. Ainus, mis mulle praegu muret teeb, on see, kuidas meie pisikene piiga selle kõigega lepib. Ta ju pole peale oma emakodust õdede-vendade juurest lahkumist, ühtegi teist tuhkrut näinud. Seega temale saavad uustulnukad olema üllatuseks, loodan südamest, et meeldivaks ja, et nad kõik koos kenasti ka hakkama saavad.

Kuidas reageeritakse pere teiste neljajalgsete liikme peale, selle kohta ma ei oska ka midagi arvata. Tean seda, et koer võtab uued asukad saba liputades ja suurima uudishimuga vastu, sest tema lepib kõigiga, kes koju tuuakse. Kass ilmselt ei räägi minuga järgmised kolm nädalat, et jälle uued kiskjad koju tõin… Kui Smugin koju tuli, siis kass pürstis saba pudeliharjana seljas minema ning ei suhelnud tuhkruga kolm nädalat ja ega ta minuga ka väga sõbralik olnud. Käis ainult kaugelt puuri nuusutamas ja kui tuhkur juhtus end liigutama, siis pani kass ajama. Ok, ma tean, kuidas meie pere loomad enamvähem reageerivad, aga kuidas reageerivad uued asukad meie ülejäänud pereliikmetele, seda ei oska ma isegi mitte kohvipaksu pealt ennustada, seda näitab ainult aeg.

Nüüd tuleb ainult kannatust varuda ja oodata märguannet, millal saan pisikesed koju tuua. Ootusärevus, ootusärevus…

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.