HINGEPEEGELÄra pelga! Vaata, siin on palju huvitavat.

Titemammade toiduvalik – hoiatus vaatamisel! – Warning – graphic post about ferret soupie

Tuhkru toit / Ferret food

Tuhkru toit on üks peamisi asju, mis peab olema õigesti tasakaalustatud ning mitmekülgne. Tuhkru toit ei tohi jääda kunagi ühekülgseks, sest vastasel korral võib tuhkrul tekkida erinevad tervisehädad ning mõnedki neist võivad lõppeda sinu lemmiku surmaga. Eriti oluline on õige, mitmekülgne ning tasakaalustatud toit just emaslooma tiinuse ja kutsikate ajal. Sel perioodil annab ema annab endast kõik, et tema järglased saaksid korralikult areneda ning neist kasvaksid igati terved, tugevad, aktiivsed ja rõõmsad tuhkrud.

Gurmee

 

Hoiatan kohe, et tegemist tuleb hästi graafilise postitusega ja kui oled nõrganärviline, siis edasi vaatamine on sinu omal vastutusel, sest meie tuhkrud on toortoidulised ning nad söövad oma liigile vastavalt, sh erinevate looma- ja linnuliikide pisikesi poegi … Kui seda on sinu jaoks liiga palju seedida, siis ei soovita ma varsti edasi vaadata/lugeda. Postituses saab olema ohtralt pilte ja detailne video sellest, kuidas ma oma titemammadele erinevatest koostisosadest “toorsuppi” teen, sest nad keelduvad hetkel puhtalt toore söömisest ning liha ja kontide närimisest. Kui hoiad tuhkrumamma toitimuse tasakaalustatuna, ei võta ime tited mammast mineraale ja vitamiine välja. Seega jääb ka sinu titemamma terveks, tugevaks ning vitaalseks koos oma kutsikatega.

As you know that your ferret is a predator in its nature and that means that they are also a carnivore. But if you think that you can only give your ferret one type of meats you´re very wrong. Your ferret diet must be very variable with different meats, bones, meats with bones, eggs, organs, muscle meats, brains, testicles whole pray, fish, animal fats and so on. Otherwise your ferret may end up with different illnesses. Several of them are fatal. Especially it is very important when your ferret is pregnant or with cubs. As you know mom will give everything out of her own body to her cubs while pregnant or feeding them. This way her cubs can develop nicely and grow up being healthy, strong, active and happy little creatures. If everything is balanced the cubs will not take mothers life energy out of her body and your jill will stay healthy as well.

First,  I  have to warn you right now that this post will be very graphic with raw food/whole prey photos and detailed video how I make soupie to my jills. If you cannot handle the fact that your ferret eat other animals or birds babies I would recommend you to stop watching/reading this post quite soon!

Kellele on sellest postitusest veel abi? / Who can benefit from this post?

Sellest postitusest on kindlasti abi ka neile tuhkruomanikele, kes on hädas oma loomade toortoitmisega, eriti kui loomad on harjunud sööma peamiselt krõbinaid. Aga nüüd oleks soov oma tuhkrud ümber lülitada/harjutada nende liigile rohkem omasele toitmisele – toortoitmisele. Nüüd siis postituse juurde, mida ma täna oma titemammadele andsin, et nad uuesti toorest sööma meelitada. Veelkord väikene hoiatus, et postituses on ohtralt detailseid pilte, mis võivad sul südame pahaks ajada!

 

This post is helpful to ferret owners who want to switch their ferret kibbles to more natural food like raw food and whole prey. But switching the food may not be so easy to do if your ferret has been eaten quite some time only kibbles. But you can train and make it fun for them to try and believe me they will start eating raw with no time. You just need to start with different soupies and then go to small meat cubes to bigger chunks and then give larger ones with bones and whole prey and so on. Finally, your ferret will eat very well and do not want to go back to kibbles. Now to my soupie what I gave to my mom´s today. One more warning, if you can handle that post will include lot of detailed photos about whole prey and raw meats, stop reading now!

Supp / Soupie

 

Kuna titemammad, Käpik ja Smuks, ei taha mul hetkel üldse toorest süüa ja ega nad väga ka täisväärtuslikest 87% lihasisaldusega krõbinatest midagi ei pea, siis pean neile iga päev mingisuguse supi kokku keerama ja supi tegemine käib meil järgnevalt. Olen soetanud titehooajaks Genesise pulbri, mis on täisväärtuslik ja ideaalne toitmiseks ka tiinetele ning imetavatele mammadele, mis segatakse veega läbi, et saada pudrutaoline ollus. Aga kuna minu tuhkrud on ikkagi oma loomult toortoidulised, siis nad ei pea sellest pulbrist ka midagi. Paraku peavad nad midagi sööma, siis tulebki mul olla loomingulisem, et saada kokku selline ülaloleval fotol olev supp.

As my Käpik and Smuks do not like to eat at all and especially raw when they are lactating for first 2-3 weeks. So before their pregnancy I bought a pack of Genesis powder. Genesis is really good to use for pregnant and lactating jills as well as for kits when they start to eat other stuff.  Genesis provides ferrets with all needed vitamins and minerals what they need during that time when they need it the most. But my ferrets do not like plain Genesis either so I have to make a bit creative soupie what involves Genesis and different raw ingredients.

Tänane supp / Today´s soup

Iga päev tuleb mul mitmel korral päevas teha oma mammadele analoogne supp, sest muud nad hetkel väga süüa ei taha. Nad ei taha isegi mitte tibusid ega teisi pisikesi loomi/linde süüa – pole aega või tahtmist – võta sa nüüd kinni. Kontide järamiseks pole neil ammugi aega. Et mammad saaksid kõik vajaliku kätte ning nende toidulaud oleks mitmekülgne, teen iga toidukorra neile erinevate lihade ja organitega supi. Kuna kutsikad on juba piisavalt suured ning mammad söövad rohkem kui varem, siis on minu supi kogused hetkel sellised nagu nad on. Sina aga võid neid vastavalt oma vajadustele kohandada.

Every day, several times I need to make soupie for my lactating jills. They just do not eat anything else – just do not want to. They do not like even chicks or other whole prey. I do not know if they are fed up with placenta or they are just scared that they may eat their own kit instead or something else… But they just do not eat anything else. And they do not eat any bones either – just do not have time for it. So, I want to be sure that my jills will get the food of high quality and versatile, so I make it myself. I make every meal different from previous. As cubs are big enough the jills eat more as well so my ingredients amount is the way as it is. But You can adapt it for your needs.

 •  2 kuhjaga supilusikatäit Genesise pulbrit / 2 heaping tablespoons of Genesis powder

 

 • 2 kanamuna + 3 muna koored (lihtsalt hetkel polnud muid mune) / 2 chicken eggs (as right now I do not have anything else) + eggshells from 3 eggs

 

 • 2 kalkuni maksa / 2 turkey liver

 

 • 2 tibu ja 2 küülikupoega / 2 chicks and 2 baby rabbits

 

 • 1 tablett Calcidelice kaltsiumitabletti uhmerdada / 1 tablet Calcidelice need to be powdered

 

 • viimaks 20 cl keedetud sooja vett / finally 20 cl of boiled warm water

Kõik koostisosad koos / All ingredients

 

Esmalt vala blenderisse vesi, lisa Genesis ja siis kõik ülejäänud koostisosad ning blenderile kaas peale ja blenderdama kuni saad ühtlase mõnusa püreesupi/pudru taolise massi. Vala saadud mass kaussidesse ja anna tuhkrutele ette. Meie omad söövad seda väga hea meelega. Kuna küülikupojad olid veel kergelt külmunud, siis lõikasin enne blenderisse panekut need tükkideks. Kui need on aga täielikult sulanud, siis pole vaja neid tükeldada. Kui aga kasutan veidi vanemaid isendeid, nädala-paariseid, siis tükeldan samuti eelnevalt ära, sest muidu ei pruugi blender nende krõmpskontidega hakkama saada. Kui tunned huvi, milline blender mul on, siis ei midagi erilist – täiesti tavaline ja odav mõnikümmend eurot maksev klaaskannuga Braun JB 3010. Saab väga hästi minu hetkevajadustega hakkama.

Kust saan küülikuid?

Kuna olin pikki aastaid ka küülikukasvataja, siis oman endiselt häid tuttavaid küülikukasvatajaid, kes on aegajalt nõus meie tuhkruid hea ja paremaga varustama, kui loodus on mõne pesakonna endale nõudnud. Küülikud poegivad peamiselt keset ööd ja näiteks esmapoegivad mammad ei pruugi alati pesa teha. Kui kasvataja ükskord hommikul pesani jõuab, on pojad juba surnuks külmunud. Et nende poegadega mitte vareseid toita, pannakse nad meie tarbeks sügavkülma. Paraku ei tule neid poegi väga tihti, aga kui tuleb, oleme äärmiselt tänulikud, sest tuhkrud lihtsalt jumaldavad neid.

Tuhkru toit

 

First add water into blender then Genesis powder and rest of the ingredients. Add lid to the blender and now turn it on and pulse it for 20-30 seconds when everything is nice and smooth. Pour it out to bowls and give it to your ferrets.  As you can see I have cut the rabbit babies as they were a bit frozen.  If I use larger kits, a week or 2 old, I will also cut them as I do not want to break my blender.  My ferrets love this kind of soupies. If you wonder what kind of blender I have, then simple cheap about 30€ Braun JB 3010 with glass pitcher.

Where do I get my baby rabbits?

I use to breed rabbits and I have some rabbit breeders who are willing to keep their dead rabbit kits for my ferrets. As you know sometimes some litters may go wrong, especially with first time moms. Rabbits will give birth normally in middle of the night and farms are mostly outside. When the breeder finally goes to farm in the morning and doe have not made nest for her kits the litter ends up freezing to death. And breeders do not want to feed crows with the dead kits and they are willing to freeze them to my ferrets. I do not get them very often but when I do, me and my ferrets are really thankful as ferrets love it.

Ideid supi tegemiseks / Ideas for different soupies

Gurmee

 

Sarnase supi tegemiseks võid kasutada veel kõikvõimalikke koostisosi nagu erinevate loomade ajud, silmad, munandid, keeled, südamed,  lihad, neerud, lindude pugud, erinevad kalad, lõheõli, emuõli, erinevad rasvad nagu lindude ja loomarasvad ning erienvad saakloomad/linnud nagu hiired, rotid, tibud, küülikud, merisead, faasanid, vutid, tedred, tuvid jne, lisaks erinevate lindude munad. Ole lihtsalt oma suppide tegemisel loominguline. Kuna hästi oluline on tuhkru jaoks ka kaltsium, siis peavad tuhkrud saama kindlasti ka luid/konte närida ja ka munakoored on suurepärased kaltsiumiallikad ning abiks. Kuna suppe tehes ei saa ma blenderisse visata tugevamaid konte, siis pean hetkel leppima munakoorte, kalapeade/luude, kondijahu ning kaltsiumitablettidega.

To make different soupies you could use all kinds of ingredients like different animal brains, eyes, testicles, tongues, hearts, kidneys, bird craws, fish, fish oils, bone meal. Different animal and bird fats. Different preys like mice, rats, Guinea pigs, rabbits, quails, pheasants etc. Do not forget different bird eggs like quail, duck, turkey, goose, pheasant etc, whatever you can get your hands on. Be creative to make these soupies. Do not forget that calcium is very important to ferrets and that´s why they need to eat lot of bones as well, also eggshells do well. When making soupies I cannot blend different harder bones in there. So I have to use fish heads/bones, eggshells and calcium tablets as calcium source, also bone meals.

Video

 

Tuhkru toit ja selle tasakaalustamine / Balancing ferret food

 

Ideaalis peaks sinu tuhkru toit igapäevaselt sisaldama proportsionaalselt:

 • 75% lihaskude
 • 10% söödavaid luid/konte
 • 10% elunkondi
 • 5% kiudaineid

In ideal your ferret dayli meal proportionals should include:

 • 75% meat and muscles
 • 10% edible bones
 • 10% organs
 • 5% fiber

Nädala menüü planeerimine /Weekly menu planning

 

Tuhkrule nädala menüüd planeerides, pead arvestama järgnevaga, et sinu tuhkru toit ja menüü peab koosnema kindlasti:

 • 7-9 toidukorda söödavatest/luudest, millel on küljes ka liha
 • 3-4 toidukorda lihaskudedest, millest üks toidukord on ainult südamed!
 • 2 toidukorda oragnitest, millest ühes on sees kindlasti 50% südant (50% südant+25% teisi organeid + 25% maksa) ja teises on (50% maksa + 50% muid organeid)

Planning your meals for your ferret you should consider that during a week your ferret will get for sure:

 • 7-9 meals edible bones with meat
 • 3-4 meals with muscle and meats and out of these meals one meal will be only as hearts
 • 2 meals of organs, but. One meal have 50% hearts + 25% different organs +25% liver and second meal have 50% liver + 50% different organs

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.