Kui vana on tuhkur?

Kui vana on tuhkur võrreldes inimesega? Me teame küll erinevaid võrdlustabeleid koerte ja kasside vanuse kohta, mida võrreldakse inimese vanusega, aga tuhkrute kohta pole väga analoogset infot leida. Kui aus olla, siis ega tuhkrute kohta ei kehtigi mingit matemaatilist valemit, millega saaks seda inimese eaga võrdsustada Miks see nii on? Vastus on tegelikult väga lihtne. Tuhkur kasvab ja areneb inimesega võrreldes väga erinevalt. Sellest hoolimata on terve hulk loomaarste välja töötanud analoogse vanuse võrdlustabeli. Konkreetset tabelit ei maksa küll tõepähe võtta, aga eks mingeid paralleele annab tõmmata küll.

kui vana on tuhkur

Selline võrdlustabel põhineb peamiselt tuhkru vanusel ning tema arengul võrdluses inimese ealiste iseärasustega. Paraku on konkreetne tabel loomaarstide poolt välja töötatud alates tuhkru kuuendast elukuust. Tite- ja teismeiga siin ei ole arvesse võetud, mis iseenesest on väga kahju.  Huvitav on see sellegipoolest. Nagu sa tead, siis tuhkrute eluiga varieerub seal 5-14 eluaastani, loomulikult on seal ka erandeid. Keskmiseks tuhkru eluea pikkuseks loetakse umbes kaheksat aastat. Kui pikaks aga kujuneb sinu tuhkru eluiga, oleneb väga palju sellest, mida ta sööb-joob on see (tasakaalustatud liigile omane toortoit või annad talle kvaliteetseid või mitte nii kvaliteetseid krõbinad), millised on tema elukeskkonna pidamistingimused, kui valgusküllases ning millise temperatuuriga keskkonnas sinu tuhkur aastaringi elab, kuidas sa oma tuhkru tervise eest hoolt kannad, indlemistest jne. Kui sa nüüd järgi mõtled, siis saad aru, et sinu tuhkru eluiga oleneb väga paljudest faktoritest, milles on sinul väga suur roll.

Võrdlustabel: Kui vana on tuhkur võrreldes inimesega

Tuhkru tegelik vanus 6 kuud 1 a 2 a 3 a 4 a 5 a 6 a 7 a 8 a 9 a 10 a
Inimese vanus 18 a 22 a 32 a 42 a 52 a 62 a 72 a 82 a 88 a 98 a 110 a

 

Selle tabeli järgi (2017) on Käpik meil siis ca 65 aastane, Gaia seevastu umbes 48 aastane, Smuks ca 35 aastane, Freya, Artemis ja Heimdall aga umbes 25 aastased. Päris huvitav kohe. Pean mainima, et Käpik on veel väga kõbus vanaema nagu 65 aastased inimesedki.