Tihti küsitakse meilt, mida tuhkur sööb? Nagu sa kindlasti tead, siis tuhkur on oma loomult kiskja ja ta eelistab oma liigile vastavat toitu, mis on igati täisväärtuslik ja rikastatud nii vajalike mineraalide kui ka vitamiinidega. Kuid igihaljaks küsimuseks jääb see, kas toita oma tuhkruid krõbinatega või lihaga? Siinkohal tuleme sulle appi meie ja aitame sul valida oma tuhkru jaoks selle kõige õigema variandi.

toitmine

Mida tuhkur sööb ehk oma tuhkrule õige toidulaua valik

Kuna kodutuhkru toidulaud oleneb ikkagi suuresti just tema peremehest. Ise ta seda ju enda eest teha ei saa nii nagu looduses. Seega valib iga omanik enda tuhkrule just selle kõige õigema söödaratsiooni. Valikuid on mitmeid:

  • toortoit
  • kuivtoit
  • kombineeritud

Smuks tuli meile pesakonnast, kus oli kasutusel kombineeritud toitmine, mis iseenesest on väga hea valik. Meile koju jõudes eelistas piiga krõbinatele ikkagi toorest ja värskeid lihatooteid ja nii see jäigi. Miks? Tegelikult põhjus oli selleks väga lihtne, mul sai villand sellest igapäevasest krõbinate koristamisest. Nimelt kraapis ta krõbinad pesa põhja laiali või keeras krõbinakausi kohe pahupidi. Liha aga tassis pessa tekkide alla peitu ja matsutas seal mõnuga edasi.  Nii see meil ise kuidagi välja kujunes ja kui aus olla, siis mulle sobib see variant kõige rohkem. Ainus “probleem” toortoitmise juures on see, et peab väga jälgima, et tuhkur saaks kätte kõik vajalikud toitained. Toidus peavad täiuslikus tasakaalus olema vajalikud toitained, mineraalid ja vitamiinid, et toitumine ei jääks ühekülgseks. Seda kõike on väga lihtne teha, tahab ainult veidikene harjutamist saada.

Kui novembris tulid meile lisaks Gaia ja Käpik, siis nemad olid erilised toore maiad. Ka sõid nad edukalt krõbinaid, käivad tänase päevani kassi kausist krõbinaid virutamas.