Draakonipesa

Vastsündinud Draakonid / Newborn Dragons

 

11. mai hommikul oli Temsu meil veidi närviline ja mõtlesin, et lasen ta kiirele toaringile jooksma ning samal ajal siis teen veel ta puuri viimast korda puhtaks, et mammal oleks hea poegida. Kutsikaid ootasime 11-13 maini, aga kuna ta ise veel ei näidanud midagi välja, et enne paari päeva midagi toimuma hakkaks, siis ei olnud mul ka probleem teda jooksma lasta. No ja Temsu kasutas seda vabadust ära ning pani esimese asjana köögi kraanikausialuse kapi alla – seal on meil kanalisatsioonitorude juures pisikene auk, kuhu tuhkrud end varasemaltki põranda alla toimetanud… No ja muidugi suutis Temsu end oma üüratu kõhuga sealt august sisse ajada ja põranda alla kolida. Oi, ma olin paanikas, et kuidas ta sealt nüüd kätte saada.

Kunagi, aastaid tagasi, kui Smuks meile koju tuli, viis ta kenasti liha köögi põranda alla ning meil tuli pool köögi põrandat üles võtta, et see liha sealt kätte saada 😀 No ja nüüd kangastus mul sama pilt, kuidas me Temsu kätte saame. Võtsin siis sahtlist ühe piiksuva mänguasja ja kukkusin siis kraanikausi all põrandaavas seda piiksutama ja sealt ta siis üritas välja saada. Pea ja pool kere tuleb august läbi, aga kõht läbi ei mahu – oi, kuidas mu paanika süvenes. Peamine mure oli see, et ta kutsikatele liiga ei tee sellise pressimise tagajärjel. Õnneks mahtus ta sealt siis lõpuks läbi ning viisin ta oma puuri tagasi. Läks üks tunnikene mööda ja mida ma kuulen, Temsu puurist käib korralik piiksumine. Umbes kella 10 ajal hommikul oli Temsu poole pesakonnaga juba maha saanud ja nii vaikselt, et ma ei saanud isegi aru ega kuulnud enne, kui puurist mööda jalutasin. Muidugi oli mul selle üle väga hea meel. Piilusin vaikselt talle pessa, et näha kui palju tal neid pisikesi seal peidus on ja kas kõik ikka õige koha peal pesas või mõni vale koha peale sattunud. Mul oli kahtlane tunne, et kõik pole ilmselt õige koha peal, sest Temsu kraapis väga närviliselt ja otsis nagu midagi/kedagi. Tõstsin pesa puurist välja ning seal see kutsikas siis oli, poegimise koti all – tõstsin ta teiste juurde ja sel hetkel oli tal pesas 5-6 kutsikat, kõik tumedad, mõni mustem kui teised, aga kõik tumedad. Panin pesa talle siis puuri tagasi ja emme läks kutsikate juurde nende eest edasi hoolt kandma ning neid toitma.

Paari tunni pärast kontrollisin pesa uuesti, selleks et olla kindel kutsikate heaolus ning, et emme ei oleks kedagi ära maganud. Panin talle veidi convalescence segu söömiseks ja kosumiseks ja sel ajal, kui emme jõudu ammutas, kontrollisin kiirelt pesa üle. Kokku oli pesas 11 kutsikat, kahjuks ühe oli ta ikkagi suutnud vahepeal ära magada 🙁 Ülejäänud kutsikad olid kõik ilusasti puhtaks tehtud ning punud punnis. Esmasel ülevaatusel tuvastasin 6 isast ja 4 emast kutsikat. Kogu pesakond kaalus kokku 120,13 g, mis teeb keskmiseks kutsika sünnikaaluks 12,013 grammi. Pole üldse paha, eriti veel nii suure pesakonna kohta. Temsu võttis selle tiinuse ajal meil juurde 458 grammi, ilmselt isegi rohkem, sest viimase kaalumise tegin talle 8. mail. Temsu jaoks on selline suur kaalutõus täiesti normaalne, eelmisel aastal võttis ta juurde pea 400 grammi. Küll käis mul hommikul, enne kui Temsu jooksma lasin, peast läbi mõte teda veel viimast korda kaaluda, aga siis ikkagi otsustasin seda mitte teha.

Kuna Temsu ja Kiwi said möödunud aastal juba esmakordselt vanemateks ning nende möödunud pesakond kandis nime: “Maagilised olendid” ja sealt saad juba aimu, milliseid kutsikaid selle aasta pesakonnast oodata on. Selle aasta pesakonnateemaks valisin neile “Draakonid”. Mulle on alati draakonid meeldinud ja kuna tuhkrud on ise juba sellised lahedad karvased draakonid, siis sobib see temaatika  sellele pesakonnale imehästi.

Sellest pesakonnast otsin kaasomandikodu veel ühele emasele kutsikale ning nii mõnigi kutsikas on veel oma õige kodu otsingul. Kui oled huvitatud pakkuma selle pesakonna kutsikale kodu, võta meiega julgelt ühendust ja anna oma soovist teada. Selles pesakonnas on peamiselt mustad sooblid, tumedad sooblid ja võibolla ka paar mustemat kutsikat.

Dragon litter

In the morning of May 11th Artemis was very nervous and I thought that I will let her to run around a bit to take some tension off. As she did not show me any signs that she will start to deliver cubs any time soon, I felt free to let her run around. And while she was running I thought that will clean her cage one last time before the delivery. So, but Artemis had other plans. She run directly to kitchen under the sink where we have a tiny hole on the floor near the sewer pipes and she thought that it would be perfect to push her down from that hole and hide her under the kitchen floor… I bet that you can imagine what happened next, I was in panic. I knew that the hole is there and that sometimes they liked to sneak down to that hole but it never crossed my mind that my totally pregnant jill would do that…

Years ago, when Smuks came to us, she hid meat under our kitchen floor and then we had to take half of the floor up to get that meat out… So, I was really in panic now how to get my pregnant jill out again safe. So, I took one squeaking toy to lure her out from that hole. Well, she got her head and half of the body out but stomach did not fit out and I was really worried that she may hurt her babies this way. But fortunately, she got her out safe and then I took her and placed her back into her cleaned cage again. An hour later I heard that she have some new meepers in her nest, she delivered so quietly that I did not even hear while she was delivering her first ones and I was only few meters away from her… Heard her cubs squeak when I passed by her cage. Was very happy and surprised as well. But then I saw that she was a bit nervous and was digging under the delivery sack, like she was looking for something/someone. So, I decided to check what is going on. And here it was, one cub was under the delivery sack, so I placed that little one with others and she went into the sack again to take care of her 5-6 meepers who were there already.

Few hours later I decided to check the nest again, to make sure that everyone is OK and that she have not slept on anyone. So, gave her a bit of convalescence mix to eat and regain her strength and then checked her cubs. In the nest there were 11 cubs, but unfortunately, she managed to sleep on one 🙁 Rest of them were fine and then I started to sex and weigh them. The whole litter weighed 120,13 grams what makes average 12,013 grams per cub, not bad at all for that size of the litter. I am very pleased. Artemis herself gained 458 grams during her pregnancy and that is perfectly normal to her. Last year she gained almost 400 grams. Last weighing I did to her was May 8th, though I thought that I will weigh her again in this morning but decided not to do so as she had so huge belly and I did not want to stress her.

As this mating between Artemis and Kiwi is their second one and their last year’s litter was called “Magical creatures” and you can get pretty good idea what kind of cubs we are waiting from this litter. So, this year’s litter will be named “Dragons” as I always liked dragons. Ferrets are little dragons themselves anyway so, this theme is perfect for them.

I am looking co-home for one jill and some cubs are still looking their right pet home owners where they can live happily for long-long time. If you wish to get a cub from this litter, feel free to contact with us and let us know. In this litter we have mostly black sables, dark sables and maybe some black selfs as well.

Isaste kutsikate sünnikaalud / Birthweights on hobs

Vastsündinud isased / Newborn hobs

 

Isaste kutsikate keskmiseks sünnikaaluks tuli meil 12,818 grammi ja nende individuaalsed sünnikaalud olid järgmised:

Average birthweight for the hobs were 12,818 grams and their individual birthweight were:

 1. 11,50 g
 2. 12,15 g
 3. 12,67 g
 4. 13,14 g
 5. 13,72 g
 6. 13,73 g

Emaste kutsikate sünnikaalud / Birthweights on jills

Vastsündinud emased / Newborn jills

 

Emaste kutsikate keskmiseks sünnikaaluks tuli aga 10,805 grammi ning nende individuaalsed sünnikaalud olid järgmised:

Average birthweights for the jills were 10,805 grams and their individual birthweights were:

 1. 9,16 g
 2. 9,77 g
 3. 12,00 g
 4. 12,29 g

Kutsikate nimed / Names

Kutsikatele oleme plaaninud panna järgnevad nimed, aga milline kutsikas millise nime endale täpselt saab, see selgub aja möödudes, kui kutsikad veidi kasvavad ja vanemaks saavad. Siis on täpselt näha, milline nimi, millisele kutsikale ideaalselt sobib.

I have planned to give these cubs next names, but what name will be fit to which cub we will find out when they are bit more grown and have their personality more shown. Every cub will get most suitable name for them and soon we will find out what name will call for which cub.

Isased / hobs:
 • Armorwing – Eva P.
 • Bonescraper – Janika K. T.
 • Dragonstone – Janika S.
 • Deathclaw – Maarja L.
 • Sandstorm – Tina Mai L.
 • Fireblade – Ly M.
Emased / jills:
 • Mirage – Kristel O.
 • Nightfury – jäi koju / home with us
 • Nightwing – Silvar S.
 • Starblaze – Heleri M.

Draakonipesa loovutamiseni / Time left for weaning