Tormipesa

Kahepäevased Tormipesa kutsikad
18. juulil sündis Hexul ja Chewabaccal üks väga äge pesakond, mille nimeks sai “Tormipesa”. Pesas on 2 piigat ja 3 poissi. Ootasime tegelikult pesakonda 20. juulil, aga kutsikad otsustasid kiirelt tulla ja tulid nii kähku, et mind ennast polnud isegi kodus. Olin sel ajal laagris enesetäiendamisel ja pisipiiga helistas hommikul, et Hexu pesa piiksub. Olin laagris nagu sütel ja ootasin kannatamatult, millal koju saab. Sealt siis ka pesakonna temaatika, Tormipesa. Olin valmis laagri pooleli jätma ning kohe koju lendama, kui on kahtlus, et Hexu ei saa kutsikatega hakkama ja vajab nende toitmisel abi. Õnneks oli Hexu suurepärane emme ja sai kohe asjale pihta, mida ja kuidas kutsikatega ümber käia ning, kui mina ükskord koju jõudsin, olid kutsikad juba kahe päevased. Kuna mind ennast kodus ei olnud, ei saa ka avaldada sünnikaale. Küll olid kaalud kutsikatel juba teiseks elupäevaks üsna kenad. Isaste keskmiseks kaaluks oli 12,44 grammi ning emastel 11,795 grammi. Pole üldse paha. Kahjuks teine piiga suri, kui pesa oli kolme päevane, oli end pesast välja nikerdanud ja emme polnud teda märganud…
Tegemist on 1/2 angoora pesakonnaga. Ja peale selle, et tegu poolangoora pesakonnaga, oli selles pesakonnas meile veel paar üllatusmuna varuks. Kui aus olla, siis ei osanud ka oma kõige pöörasemateski unenägudes arvata, et sinna pesakonda võiks sündida šokolaadikarva isendeid, aga nii see on. Pesas on üks emane ja isane šokolaadikarva isend. Kutsikad said omale nimed, maailma enim raputanud, tormide ja orkaanide järgi ning siin nad siis on.
Emased:
  • Katrina – elab meil

Isased

  • Floyd  – Eestis
  • Tiphoon Tip – Eestis
  • Long Island Express – elab Lätis
  • Ike – Eestis

Viimane ühispilt enne, kui kutsikad oma kodudesse läksid. Kõigil on kodud olemas / Last photo of them before they went into new homes.

Tormipesa 8 nädalsed
July 18th got Hexu and Chewbacca one stunning “Storm litter”. In this litter was born 2 jills and 3 hobs. Why “Storm litter” – actually we waited this litter on July 20th and I was in the camp myself during that time when they were born. And I was so nervous and ready to fly home asap if Hecate cannot take care of her cubs on her own and needs some extra help and hand. Fortunately, she was smart and have really good instincts and no help was needed. When I finally got home, cubs were 2 days old, nice and fat little creatures. Beside this surprise that litter was born few days earlier this litter had one more huge surprise for me. It had 2 chocolate cubs in it as well and to be honest I never, ever, in my wildest dreams could see that coming. I was over the moon then this happened and really thankful. Beside that this litter is 1/2 angora as their father, Chewbacca is full angora, stunning one as well. 
As I was away from home when cubs were born, then I do not have their birth weight but when they were 2 days old the average weight for hobs were 12,44 grams and for jills 11,795 grams. Unfortunately other jill died, as she was out of nest on the third day. Cubs was named after different and most devastating hurricanes and storms in the world.
Here they are:

Jills

  • Katrina – stayed with us

Hobs

  • Floyd – stayed in Estonia
  • Long Island Express – lives in Latvia
  • Ike – stayed in Estonia
  • Typhoon Tip – stayed in Estonia

All cubs have homes.