Soul Mirror´s Aurora Borealis – “Ronja”  +  Cilleborgs Tai Chi – “Tai Chi”

 

Ronja on meie eelmise aasta, Freya “Loodusjõudude” pesakonnast kaasomandisse jäänud imeilus aretusemane.  Ronja on oma loomult hästi sõbralik ja rahulik, samas väga arukas piiga, kes leiab vajadusel väljapääsu nii erinevatest puuridest kui aedikust, kui tahtmist tekib. Kuna teadsin, et soovin Ronjat sel aastal kindlasti paaritada, siis sai talle isase otsimisega algust tehtud juba eelmise aasta suvel. Nagu juba oled aru saanud, siis ei ole sobiva aretusisase leidmine üldse lihtne, eriti veel teatud tüüpi loomadele. Paljud kasvatajad ei taha või ei või, erinevate riikide tuhkrute liitude käsul, paaritada oma standardliinidega isendeid nende tuhkrutega, kes ei oma standardliinidega sugupuud või kellel on sugupuus hübriidid või metstuhkrud. Kuna Ronja on meil ise 10,16% hübriid ja soov oli talle leida isane, kes on oma loomult rahulik, sõbralik, aga omab standardliinidega sugupuud ning sobiks igati Ronjale paariliseks. Pika otsimise käigus leidsin talle selle sobiva isendi, poiss ise on küll 75% inglise hübriid ja tegelikult ei vasta see protsentuaalselt EU 75%  hübriidile, vaid jääb sinna 12,5-25% vahele. Poisi, kelle Ronjale välja valisin, elab samuti Tšehhis ning nii ta märtsi lõpus saigi Tai Chiga seal paaritatud.

Miks me otsime oma mittestandardse sugupuuga emadele standardliinidega poisse ja ei paarita neid siis mittestandardse sugupuuga isasega, kui see oleks palju lihtsam. Tegelikult on vastus sellele üsna lihtne – geneetika. Meie jaoks ei ole esmatähtis saada paaritusest teatud värvust isendit, vaid parandada järglaste geneetilist baasi ja selle alla kuulub hea tervis, tugevad ning loomulikud instinktid, liigile omane välimik ja luustik, pikk eluiga jpm. Kui aga keskenduda paaritusel ainult ühele aspektile, siis võib geneetiline baas saada kahjustatud, sest aetakse taga ühte kindlat elementi. Seetõttu kasutan oma paaritustes ka liini puhastamisel just metstuhkruid kui ka hübriide. Muidugi on tore leida paariline, kellel on olemas juba kõik need aspektid, millest minagi oma paarituste juures lähtun ning boonuseks ka sobiv värvus, siis see on veel eriti ideaalne.

Ronja is from year’s “Forces of Nature” litter and lives in co-home. She is very beautiful black sable breeding jill and she have amazing temperament. She is very friendly, calm and very smart – if needed she will find her way out of several cages and play pens. As I knew already last year that I want to mate Ronja this year for sure. By now you know how hard is to find a perfect hob for breeding jills, so, I started to look a perfect hob for her already in summer. Many breeders do not want or not allowed by their Ferret Unions to breed standard lineage hobs with jills who have non-standard pedigree or have hybrid or polecat’ s in their pedigree and that makes it even harder to find hobs for jills like Ronja. Fortunately, I did manage to find just perfect hob for her. He has standard pedigree, but he is also high English polecat hybrid, fortunately English polecats are not the same as EU polecats. Tai Chi is 75% English polecat but that percengage equals about 12,5-25 % to EU polecat, so that is not so bad at all. The hob we found for Ronja lives also in Czech and in the end of the March she was mated with Tai Chi.

Why do I seek hobs with standard lineage to my non-standard lined jills and not breed them with non-standard lineage hobs? Answer to that is very simple – genetics. For us it is not important to get certain color or just one certain element in ferrets but to improve their genetic pool and it means: good health, strong and natural instincts, specific bone structure and appearance for that species, long life span and much more. If a breeder is concentrating to only one aspect then it may hurt the genetics, as it is chased for one certain element for generations. That is why I use in my breedings sometimes polecats and hybrids, to improve the natural genetics. Offcourse it is nice to find a hob with all the aspects what I am after + color – but it is quite rare. And now I found one in Tai Chi and he is perfect for us and Ronja.

Soul Mirror´s Aurora Borealis (Ronja) +

Foto: Kait Kasak
 • Sugu / Sex: ♀ (emane)
 • Sündinud / DOB: 18.04.2018
 • Värvus / Color:  must soobel / black sable
 • Ema / Mother: Soul Mirror’s Freya (Freya), 03.05.2016, värvus: sokiline must soobel/ black sable mitt
 • Isa / Father: Sly Brotherhood Alvin (Bandit), 14.09.2013, värvus: must soobel / black sable
 • Kaal / Weight: 1,1 kg
 • Sugupuu / Pedigree: Mittestandardne / non-standard
 • Pesakonna suurus /Litter size: Ronja sündis pesakonnas “Loodusjõud”, kus sündis 9 kutsikat ja võõrutatud 7 kutsikat (3 emast ja 4 isast) / Ronja was born in the “Forces of Nature” litter, where was born 9 cubs, weaned 7 cubs (3 jills and 4 hobs)
 • Metstuhkru hübriid / polecat hybrid: 10,16 %
 • Kasvataja / Breeder: Diana Mägi
 • Parim näitusetulemus / Best show result: 89,5  p,  oma klassi I koht ja parim must soobel / I place in her class and best black sable – Ferret Winter Wonderland 2019 ja kohtunik /judge: Marianne Tranborg Eriksen (DK).

Ronja kohta saad rohkem lugeda Ronja oma leheküljelt, kust leiad temast ka veidi enam pilte. (Leht hetkel tegemisel)

You can read more about Ronja from her own page. (Page is under construction)

Cilleborgs Tai Chi

Foto: Denisa Foldynová
 • Sugu / Sex: ♂ (isane)
 • Sündinud / DOB: 18.03.2015
 • Värvus / color: tume soobel/ dark sable
 • Ema / Mother: Shenadoah Sallamander
 • Isa / Father: Robinson´s dark bear Paddington
 • Kaal / Weight: 2 kg ringis / around 2 kg
 • Metstuhkru hübriid / Polecat hybrid: 75 % inglise hübriid / UK polecat
 • Sugupuu / Pedigree: standard/ standard
 • Kasvataja / Breeder: Cilleborgs Ildere, Hanne Cilleborg

Perenaise sõnul on Tai Chi oma loomult hästi sõbraliku loomuga poiss.

According to Tai Chi’s owner, he is really lovely and friendly hob.

Planeeritavast pesakonnast ootame

Foto: Foto: Denisa Foldynová

Kuna Ronja pole standardliinidega ning 10,16 % EU hübriid ning Tai Chi on 75 % UK hübriid, siis konkreetne pesakond on 48,85 % UK hübriid, mis vastab ca 11,33-17,52 % EU hübriidile. See aga tähendab seda, et selle pesakonna kutsikad ei sobi neile uutele omanikele, kel puuduvad igasugused varasemad kokkupuuted ja kogemused tuhkrutega. Peamiselt ootame sellest pesakonnast tumedaid soobleid, soobleid, musti soobleid ja musta värvi kutsikaid, kuid kas Ronja kannab endas ka sokilist geeni, saame teada siis, kui pesakond sündinud on ning siis on näha, kas selles pesas on ka markeeringutega kutsikaid või mitte.

Kutsikad ootavad oma õigeid peresid ja kui oled mõnest selle pesakonna kutsikast huvitatud, siis võta meiega julgesti ühendust ja ära häbene meid erinevate küsimustega “pommitada”.  Kõik kutsika soovijad saavad meie käest kutsika sooviavalduse vormi, mille palume enne hoolega läbi lugeda, ära täita ning siis pärast täidetuna meile tagasi saata. Vormi saadame tõsistele soovijatele meili teel. Eelnevalt soovitame sul kindlasti läbi lugeda ka meie lühikokkuvõte müügipoliitikast ning alles siis esitada oma sooviavalduse soov. Samuti otsime selle pesakonna 1-2 kutsikale ka kaasomandikodu ja kui soovid seda pakkuda, anna meile endast märku ning lepime tingimustes kokku. Ülejäänud kutsikad on saadaval ainult lemmikloomaks.

Loovutamise hetkeks on kutsikad kõik kenasti sotsialiseeritud ja oskavad “viisakalt” käituda, potitreenitud, mikrokiibitud, omavad EL lemmiklooma passi ja ETL sugupuud. Lisaks saavad kõik kutsikad meie juurest lahkudes kaasa ka pisikese lahkumispakikese, mis pesakondade kaupa võib varieeruda (pakikese väärtus on pesakondade lõikes erinev ning jääb sinna 35-50€ vahele). Kui soovid ka endale sellest pesakonnast kutsikat, siis tuleb ka sinul alustada juba varakult oma kutsikaga tegelemist, et ta meilt lahkudes ka sinu juures kodus viisakalt ja viksilt käituks nagu meie juures. Aga sellest kõigest räägime lähemalt juba siis, kui oled otsustanud meilt endale uue pereliikme võtta.

What do expect from this litter?

As Ronja do not have a standard pedigree and is 10,16 % EU hybrid and Tai Chi is 75 % UK hybrid then this litter will be 48,85 % UK hybrid, what is about 11,33 – 17,52 % EU hybrid. So, this litter will not be suitable for first time owners. Mainly we are waiting from this litter dark sable, sable, black sable and black cubs. We will also see if Ronja carry a mitt gene or not. If there will be any marked cubs in this litter or not.

Cubs from this litter are waiting for good, loving and caring homes. If you are interested to get a cub from this litter, do not hesitate to contact with us. Do not be afraid to ask us any ferret related questions. All new owners will get a cub application form from us to read, fill out and send it back to us. Also, we are looking 1-2 co-homes and if you are willing to offer one, feel free to contact me and lets talk about the terms. Rest of the cubs will be sold only as pets.

When cubs are ready to leave us and go to their forever homes they have been socialized and know how to behave, know how to use litterbox, have microchip, have EU pet passport and Estonian Ferret Union pedigree. Also, they will get small farewell presents from us (value of the parcel is between 35-50 € and may vary between the litters) and all packages may vary litter from litter. If you want to be sure to get a cub from this litter, you need to act quick and you also need to train him/her as soon as possible that she/he will keep his/her good manners in your home as well. But we will talk about that then when you have selected your pet.

Ronja ja Tai Chi kutsikate sünnini on jäänud veel / Ronja’s and Tai Chi’s cubs to be born:

Nüüd on Ronja juba paar päeva Tšehhist tagasi ning on meie  juures end kenasti, pogimise ootel, sisse sättinud. Kuna Ronja on oma loomult selline trullakas piiga ning talvine “kummirõngas” ümber kõhu on tal üsna paks, siis tema tiinuse tuvastamine, palpeerimise kujul, on olnud veidi keeruline. Aga mulle tundub, et täna jäid mulle täitsa paar vetruvat “viinamarja” isegi selle rasvakihi all ka sõrmede vahele. Seega, suure tõenäosusega on Ronja meil samuti tiine. Mitu päeva on jäänud Ronja ja Tai Chi pesakonna sünnini, saad näha allolevast loendist. Pesakonda  ootame 6-8 mai vahel.

Now, when Ronja have been back home and is staying with us as long the cubs are born and weaned, then she will go back to her own co-home. She has settled down herself very nicely and feels so relaxed here, while waiting her litter to be born. As Ronja is a bit chubby jill, it is hard to palpate her but I am pretty sure that today I finally felt several small fluctuating “grapes” in her belly and I am really thrilled as it means that her mating with Tai Chi was success.  How many days is left when Ronja will have her litter, you can see on the countdown counter but we will expect litter to be born between  May 6-8th.