HINGEPEEGELÄra pelga! Vaata, siin on palju huvitavat.

Jumalused said nimed

Kutsikad said nimed

9päevased / 9 days old

 

Täna, 1. mail, said meie Freya ja Hadese pesakonna, “Jumalused”, kutsikad endale siis ka päris individuaalsed nimed. Kui nimed kutsikatele olid juba kutsikate teisest elupäevast peale olemas, siis alles täna sai iga kutsikas endale selle päris oma nime. Miks kutsikad just said omale sellised nimed, sellest on lähemalt juttu ka nende oma pesakonna lehel.

Pesakonnas kasvab kokku 7 kutsikat, sündis küll kaheksa, aga kahjuks andis üks isane kutsikas emme piimapaisu ajal alla ning teda meil päästa ei õnnestunud. Ülejäänud seitse võtavad igapäevaselt jõudsalt juurde ning kasvavad mühinal. Isegi pesakonna kõige väikseim kutsikas on nii tubli ja hakkamist täis, ega lase endale suurematel liiga teha või pähe istuda. Võitleb oma kõhutäie eest väga kõvasti ja püsib oma igapäevase kaalutõusuga teistel kenasti kandadel. Saame siis kutsikatega tuttavaks.

Cubs got names

Today, May 1st, got our Freya and Hades litter, “Deities”, cubs their own individual names. Even we had these names for a week now, then today they got their real and individual names. How these names came and why the litter is called “Deities” you can read on their own litter page.

Right now, we have in litter 7 amazing and beautiful cubs. We use to have 8 of them, but unfortunately one hob died during Freya’s excess milk problem and he did not survive. But all others are doing great and gaining weight very well every single day. Even the smallest one, she is real fierce girl and fight for her food for really good and she do not let stronger and larger cubs bully her. She is gaining weight so well and strongly that soon she will not be the smallest one… Let’s meet the cubs then.

Isased/ Hobs

9päevased isased / 9 days old hobs
Soul Mirror’s Asgard

Asgard on olnud juba sünnilt pesakonna kõige suurem kutsikas ja ilmselt ka ainus isane, kel puuduvad markeeringud. Kas see ka nii on, selgub siis, kui kutsikad on saanud veidi vanemaks ning nende värvus ja markeeringud rohkemad ilmnema hakkavad. Hetkel on tema eeldatav värvus soobel, aga selle pesakonna geenibaasi juures ei julge küll mingeid veksleid veel välja käia.

Freya isegi oli meil selline üllatusmuna ja tema tegelik värvus selgus alles paari kuu vanuselt ja tänaseks on saanud sellest sokilisest mustast sooblist, kes ta kahe kuu vanuselt oli, hoopis sokiline hõbe…

9päevane / 9 days old

 

9päevane / 9 days old

 

Asgard was and is the largest cub from this litter and he will be probably only hob who do not have mitts or markings. Will it stay this way, we will find out soon enough, when he will grow and have more visible colour and markings. Right now I think that he will be sable, but anything is possible in this gene pool what these cubs have.

Freya, his mom, was total surprise and her real colour showed up when she was older and when she was 2 months old, she was black sable mitt, also a year later, but now when she is almost 3 years old, she is silver mitt…

Soul Mirror’s Thor

Thor on selle pesakonna kindel värvusega üllataja. Kui ta oli paari päeva vanune, siis kui tal poleks olnud tumedaid silmi, võisin vanduda, et tegemist on albiinoga. Ta oli nii hele ja roosa, palju heledam ja roosam kui teised pesakonnakaaslased. Nüüd, kui ta on vanem, on näha, et mingisugune värvus sealt tulemas on, aga milline, on veel täiesti teadmata. Ninagi on šampanja jaoks liiga tume, seega julgen siin isegi panustada sokilisele hõbedale, aga kas see nii on, pole õrna aimugi. Talle on tekkinud jalga pisikesed sokid… Elame ja näeme. Thor on võibolla üks kutsikatest, kellele otsin kaasomandikodu.

9päevane / 9 days old

 

9päevane / 9 days old

 

Thor is the one who will surprise us with his colour and markings. When he was few days old, I could swear that he would be an albino if he did not have dark eyes. But with his dark eyes we have no clue what colour he may turn out. His nose is too dark for champagne so, I hope that maybe he will be silver mitt, yes, he does have mitts. So, I am really intrigued to see what colour he will end up. Thor is maybe one cub I am considering to keep in breeding and maybe looking co-home for him.

Soul Mirror’s Ares

Ares on meil ilmselt sokkide või markeeringutega sooblipoiss. Ilus ja kompaktne tüüp. Kuna hetkel on veel liiga vara üldse öelda, mis värvuse või markeeringutega ta tegelikult tuleb, siis ootame huviga tema kasvamist.

9päevane / 9 days old

 

9päevane / 9 days old

 

Ares is possibly mitted or marked sable hob. Very nice and compact. As like others, also with him we are not so sure what colour and final markings he will end up. Let’s see when he will get a bit older.

Soul Mirror’s Thanatos

Thanatos on meil samuti üks väga ilus sokkide või markeeringutega, eeldatavasti sooblipoiss. Tal on hästi omamoodi markeeringuga nina, mida teistel kutsikatel pole. Ootame kohe huviga tema kasvamist ning tegeliku värvuse ja markeeringute ilmnemist.

9päevane / 9 days old

 

9päevane / 9 days old

 

Thatanos is very nice mitted or marked, probably, sable hob. He has very unique nose marking what others do not have. We are looking forward to see how he will grow and what colour and markings he will end up with.

Emased / Jills

9päevased / 9 days old
Soul Mirror’s Eir

Eir on pesakonna kõige väikseim kutsikas, on seda olnud sünnist saadik. Aga iga päevaga on ta kõvasti kaalus juurde võtnud ning kõvasti teistele oma kaalutõusuga järele tõmmanud. Kui asi samamoodi edasi läheb, siis ilmselt pole ta varsti enam teistest väiksem. Hetkel on ta järgmisest kutsikast ainult 2,13 grammi kergem. Iga päevaga jääb see vahe järjest väiksemaks. Eir on muidu väga ilus sokkidega piiga ning hetkel pesakonna kõige tumedam oma värvuse poolest. Tema eeldatav värvus on ilmselt samuti soobel.

Eir was and is the smallest cub in this litter, been like that since birth. But she is very fierce and active jill and gaining weight very well. She is so active and strong that she does not let other’s bully her and she is gaining weight so quick. Right now, she weighs only 2,13 grams less than next cub but with each day that difference is decreasing and soon she won’t be the smallest cub in litter.  She is darkest one in colour, probably sable, and she have nice mitts.

Soul Mirror’s Aphrodite

Aphrodite värvus ja markeeringud pole meile veel päris selged, aga kahtlustame ka temal sokke või markeeringuid. Milliseks kujuneb tema tegelik värvus ja markeeringud, seda näitab meile ainult aeg. Tegemist on väga ilusa emasega, kellele võibolla otsin samuti kaasomandi kodu.

9päevane / 9 days old

 

9päevane / 9 days old

 

Aphrodite’s colour and markings are also unknown to us, but we do suspect mitts or markings on her as well. What colour and markings she will end up, that will show us only time. She is very beautiful jill. She may be one of the jills I am looking for co-home.

Soul Mirror’s Hecate

Hecate on ilmselt selle pesakonna ainus emane, kel puuduvad markeeringud. Hecate eeldatav värvus peaks olema samuti soobel, aga eks seda näitab meile aeg varsti täpsemalt. Nagu näed, on tal kena tumedamat sorti ninake.

9päevane / 9 days old

 

9päevane / 9 days old

 

Hecate is probably the only jill in this litter who do not have any markings. Her predictable colour should be sable, but we will find out that soon enough. As you can see, she does have very nice and dark nose.

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.