HINGEPEEGELÄra pelga! Vaata, siin on palju huvitavat.

Käpikul on kutsikad

Paistab, et meie tuhkrutele kohe meeldib meid varahommikuti ühe imelise pesakonnaga üllatada. Täna hommikul, kui end 5:30 voodist välja ajasin, ootas mind taaskord ees üks ääretult vahva ja seekord veidi kirjum pesakond. Nimelt paistis Käpikul olevat 8 ilusat ja tervet kutsikat, üks tundus teistest veidi tillem olevat, aga ei midagi drastilist.

Vastündinud Käpiku tited
Vastündinud Käpiku tited

Emme ja kutsikad tunnevad end kenasti ning täpsemalt ja lähemalt kutsikatest kirjutan vast õhtupoole, mil katsun nad üle kaaluda ja ka sugu kontrollida. Aga seda ilmselt ainult siis, kui Käpsu seda teha laseb. Ta meil hetkel natukene närviline ja ega väga pesa juurde kedagi näppima ei lase ja ma ei taha teda ka selles osas segada. Las olla rahus ja kui maha rahuneb, siis jõuan kõike seda ka pärast teha.

Käpsu tuli korra pesast välja, peale söömist ja siis haarasin ruttu fotoka järele, sest ta läks pesa kohta ümber kujundama. Nimelt tal oli vaja pesa ühest puurinurgast teise nihutada ja selle nihutamise käigus sain mina paar klõpsu teha.

Vastsündinud Käpiku tited
Vastsündinud Käpiku tited

Hommikul suurde tuppa tulles, ootas mind ees selline vahva kaanon – Smuksi tited teevad hoopis teistsugust häält kui Käpiku tited. Igati lahe kogemus jälle. Huvitav on veel see, et kui Smuksi tittedel oli selline hästi tugev ja suhteliselt ebameeldiv lõhn juures, siis Käpsu omadel pole see lõhn nii intensiivne – on tunda, aga mitte nii hullult, et tahaks kohe akent lahti teha.

Hoia siis kodulehel silm peal ja jälgi, kuidas tited kasvavad. Nüüd on õige aeg ka omale lemmikut broneerima hakata nii Smuksi kui ka Käpiku pesakonnast.