HINGEPEEGELÄra pelga! Vaata, siin on palju huvitavat.

Kurb päev

Eilne päev oli minu jaoks raske ja kurb. Olin arvestanud sellega, et pisikene piiga võib Käpiku pesast välja minna, sest ilmselt oli tal midagi arenguga viga ja nii see ka juhtus, oli hommikuks kaalust alla võtnud, mis iseenesest on teisel päeval täiesti normaalne – nimelt oli kogu Käpiku pesakond selleks ajaks kaalus kaotanud. Pisipiiga lahkus meie seast eile ennelõunal, sai teine kenasti ka maha maetud. Tema puhkab/mängib nüüd koos kõigi teiste maailma lahkunud tuhkrutega Tuhkrumaal.

Kõige pisem
Kõige pisem

Hommikul kaalusin kõik kutsikad veel üle ja tegin neist pilte, kui Käpik ringi tuuseldas. Ega pikalt seda teha ei saanud, sest mamma ise on väga närviline ja ei tahtnud teda pikalt häirida, seega kiired võtted igast kutsikast eraldi. Pisikest ma pildistama ei hakanud, sest oli näha, et tema kahjuks välja ei vea ja olin sellega leppinud ning rahu teinud.

Vahepeal päeval avanes mulle puurist selline hästi armas pilt, kus Käpsu magab keras, pojad tema “sees” soojas ja üks pisike täitsa Käpiku käppade vahelt ka paistmas. Pildi tegin läbi puurivõrede, sest puuri avamisega oleksin Käpiku lihtsalt üles ajanud.

Käpsu tudumas koos tittedega

Mida ma aga ei oodanud, oli see, et just see kõige ilusam sokiline emane hakkas äkki pärastlõunal kuhtuma, ei aidanud ka see, kui ta Smuksi juurde tõstsin, kes tema eest kohe hoolitsema hakkas. Kahjuks nii umbes 20-30 minutit peale Smuksi juurde tõstmist, pisike suri ja matsime ta oma õe kõrvale. Olin õhtuks nii löödud, sest selle kaotusega ma ei olnud absoluutselt arvestanud ning see oli minu jaoks liig mis liig. Kuigi olen vägagi külma kõhuga, mis puutub aretusse, siis sellised ootamatused löövad mu rivist päris korralikult välja. Sest mitte keegi ei oleks osanud arvata/kahtlustada/ennustada, et hommikul täies elujõus, pontsakas ja aktiivne piiga nii äkki võib kuhtuma hakata ja kõhnaks jääda ja õhtuks lihtsalt surra. Ma ei suuda sellele mittemingisugust seletust leida. Tean, et selliseid asju ikka juhtub ja loodus teeb oma töö ning valiku, kui midagi pole õige, siis ikka elama ei jää, tee mis tahad.

Selline nägi minu ilus emane välja hommikul

Ilus sokiline emane, 2 päevane
Ilus sokiline emane, 2 päevane
Ilus sokiline emane, 2 päevane
Ilus sokiline emane, 2 päevane

Ja nüüd puhkab ta oma õe kõrval ja mängib koos temaga Tuhkrumaal.

Eile tehtud pildid kutsikatest leiad kõik kutsikate enda pesakonnalehelt “Jumalad ja Jumalannad

Lisaks tegin pilte ja kaalusin ka Smuksi pesakonna kutsikatest ja neid näeb “Inglipesa” lehelt