HINGEPEEGELÄra pelga! Vaata, siin on palju huvitavat.

III paaritusplaan aastaks 2017 – Third breedingplan for year 2017th

Viimaks saime kinnituse ka kolmandale paaritusplaanile, mis viib meid taaskord Taani. Näis, kas saan mõlemad õed ühel ajal paaritatud või tuleb teha kaks reisi. Ka Freyale otsisin pikalt ilusat isast, kellega teda paaritada võiks ja ega neid palju Skandinaavias, Baltikumis pole. Kui vaja, tuleb minna ka kaugemale, aga seekord läks õnneks ja saime veidi lähemalt ilusa sooblipoisi, sest ka selles paarituses soovisin kasutada standardliine. Miks mitte kasutada ilusal sokilisel isendil eksootilisi värvusi? Seda seetõttu, et välistada geneetilist hälvet. Teatud geenitüübiga tuhkrute kokku panekul võib sealt tulla erinevaid geenimutatsioone ja terviseprobleeme, mida keegi ju saada ei soovi. Seepärast tulebki paaritada erilise geenitüübiga tuhkruid väga etteplaneeritult ning mitte ülearu riskida, kui risk seda ei õigusta.

Kellega Freya paaritame?

Soul Mirror´s Freya paariliseks saab väga ilus taaskord Taanis elav tuhkur, Legend, kes on ise 50% hübriid, mis tähendab seda, et nende kutsikad on 28,9% hübriidid. Mis tähendab jällegi seda, et kutsikad on oma loomult temperamentsemad ja ettearvamatumad kui teised tuhkrud.

freya-legend

Rohkem infot pesakonna vanemate kohta vaata Freya ja Legendi paaritusplaani lehelt. Kui tunned selle pesakonna vastu huvi, anna meile oma soovist teada ning ole valmis vastama erinevatele küsimustele.