HINGEPEEGELÄra pelga! Vaata, siin on palju huvitavat.

Kutsikad juba 6päevased – Jewels are 6 days old

Kutsikad kasvavad mühinal

Kutsikad kasvavad tõepoolest mühinal. Kaalud on ilusad ning täna jagasin Smuksi ja Käpiku vahel Juveelipesa laiali, et Käpik saaks ka pesa kasvatamisest osa võtta. Hommikul otsis ta väga oma kutsikaid taga. Selleks, et pakkuda talle selget mõistust, saigi tehtud just selline otsus. Esmalt oli plaanis panna Käpikule alla kaks kutsikat, siis sain ühelt välisriigi tuhkrukasvatajalt vihje, kellel kogemust 20+ aastat, et kaks kutsikat ei ole hea idee, pigem 3-4, sest kahega võib mammal kiiresti piim ära kaduda. Seega algsele kahele sai lisatud veel üks kutsikas.

6päevased

Kuna kutsikad said lahutatud, siis pildid tulevad tänasest alates ka veidi teistmoodi kui tavaliselt. Teen pildid eraldi nii Käpiku ja Smuksi all olevatest kutsikatest. Ei taha korraga mõlemalt mammalt kutsikaid ära võtta, lähevad muidu kole närviliseks ja see ei ole minu eesmärk. Ka nii saame pildid ja videoklipi tehtud, küll mitmes vahetuses, aga siiski. Võtsin kätte ja kaalusin pisikesed ka üle ning peale kaalumist lisasin Käpikule juurde veel ühe kutsika ning nüüdseks on Käpiku hoole all 4 kutsikat, 2 emast ja 2 isast ja Smuksile jäi 7 kutsikat, nüüd on iga tissi kohta ka kutsikas ning enam ei ole vaja olelusvõitlust toidu pärast pidada. Mis muide on andnud ka tulemusi häälekuse osas. Smuksi juures olevad kutsikad on nüüd palju vaiksemad kui enne.

Cubs are growing

Cubs are growing so fast and the weighing results were nice as well. So I decided to divide Smuks´s litter between Smuks and Käpik to keep Käpik calm and sane as she was seeking after her cubs. This way it is even better, Käpik can have her “own litter” and Smuks can rest a bit more as there are less mouths to feed. I have to say that Käpik is doing fine right now. It seems that cubs will get enough food as they are quiet and do not make noises. There are more noise on Smuks´s side. If I first decided to give Käpik only 2 cubs but after talking to one really great abroad ferret breeder who suggested to add 3-4 cubs instead as mom with 2 cubs could lose milk quicker. So later on day I added one more cub to Käpik and she was so nice and willing and just took that small girl as well under her care.

6päevased

Now when I have divided the litter between two moms the photos will be taken this way as well. I do not want to take all cubs at once as it will drive both moms nuts. This way they are more calm. So but we can handle it well this way as well. After the weighing I decided to give Käpik one more cub and now she is taking care of 4 cubs 2 jills and 2 hobs and I have to say that she is doing very well. I can see that cubs have sucked milk as her tits are sucked and different and I like it. I was mostly worried about that if Käpik start to produce milk at all and if the 6 days old cubs will take tits what are never been sucked. They did and I am so happy. I can see and hear that cubs are fed as they are so relaxed and quiet.

Kaalumised / weighing

6päevased

Kutsikad Käpiku juures / Cubs with Käpik

Nagu juba mainisin, siis panin Käpikule alla Smuksi kutsikad, kes olid teistest visuaalselt väiksemad ning nüüd ei pea nad enam oma toidu eest võitmema ja saavad võimaluse teistele kiiremini järgi kasvada.

As I mentioned before that I gave to Käpik the cubs who were visually smaller so they could cach up and do not need to fight for their meal.

 • hele isane / light hob – 21,33 g
 • hele emane / light jill – 24,55 g
 • tume emane / dark jill – 25,29 g
 • hele isane / light hob – 28,24 g

Smuksi juures olevad kutsikad / Cubs with Smuks

 • tume isane / dark hob – 36,84 g
 • tume isane / dark hob – 31,81 g
 • tume isane / dark hob – 29,82 g
 • tume emane / dark jill – 31,55 g
 • tume emane / dark jill – 27,71 g
 • hele isane / light hob – 31,02 g
 • hele isane / light hob – 32,53 g

Käpiku juures olevad kutsikad / Cubs with Käpik

Vasakul ja keskel emased ning paremal isane.

From left to right: jill, jill, hob.

6päevased
6päevased
6päevased

Smuksi juures olevad emased / Jills with Smuks

6päevased
6päevased
6päevased
6päevased
6päevased
6päevased

Smuksi juures olevad isased / Hobs with Smuks

6päevased
6päevased
6päevased
6päevased
6päevased
6päevased
6päevased
6päevased

Video Käpiku juures olevatest kutsikatest / Video cubs with Käpik

Video Smuksi juures olevatest kutsikatest / Video cubs with Käpik

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.