HINGEPEEGELÄra pelga! Vaata, siin on palju huvitavat.

Energeetiline puudujääk

Nii kummaline on kodus olla, kui kaks tuhkrut kolmest on ula peal … Energeetiliselt on kodune tasakaal kuidagi paigast ära ning tunnen füüsiliselt, et keegi on puudu ning kõik pole nii nagu peab. Tean väga hästi, et varsti-varsti on piigad tagasi kodus, aga ikkagi on nii tühi tunne ja tahan piigasid pidevalt otsida.

Gaia magab suurema osa päevast, sööb, essub ja magab edasi. Eks see tiinus ole raske kõigile. Mäletan või enda lapsekandmise ajast (rasedusest :D) seda, et pidevalt oli meeletu uni ja ainult magaks, kui vähegi lastaks. Eks loodus on selle juba ise nii paika sättinud, et kandmise ajal saaks ema end välja puhata, sest lastega seda lõbu enam pole ning kunagi ei tea, millal end jälle korralikult välja saad magada.

gaia

Tundub, et Gaial palju kutsikaid pole, kõht on pigem tagasihoidlik kui suuremapoolne. Peaasi, et kutsikad oleksid terved ja tugevad, muu ei olegi tähtis. Gaia naudib mõnuga vaikselt tekkide vahele ronimist ning seal enda kerra tõmbamist. Kõhukene täitsa olemas ning tissidki suuremaks läinud, kuigi aega on jäänud poegmiseni ainult

Eks selle ajaga jõuab kõhukene ka veidi kasvada. Piiga on tiinusega juurde võtnud üle 300 g, samas puusadele ja kõhule ei ole rasva ega raskust väga kogunenud. Kogu raskus näib tal olevat kogunenud lõua alla topeltlotiks ja seda on näha ainult siis, kui Gaia on teatud asendis, muidu ei pane väga tähelegi. Kõht mööda maad ei lohise, kuigi võiks arvata, et kui tiinus nii kaugel juba on, siis võiks nagu juba midagi rohkemat märgata olla. UH me Gaiaga käinud ei ole, aga palpeerides on vähemalt ühte kutsikat tunda, mis kinnitab Gaia tiinuse.

Smuks sai laupäeval viidud Limpa juurde paaritama ja esimene paaritus toimus meie silme all esimese poole tunni sees. Jätsime Smuksi mõneks ajaks peigmehe juurde ning varsti tuleb piiga tagasi koju. Seevastu Käpik otsis Smuksi terve eilse päeva, sest Gaia temaga kohe absoluutselt ei viitsi mängida ja Käpik ka pigem lohistab, kui mängib Gaiaga ning ega Gaiale see lohistamine väga mokkamööda ole. Tahab ikka rohkem rahu saada, kui teistega ringi madistada.

Täna viisime jällegi Käpiku Lätti De Luxe´i juurde. De Luxe´i perenaine võttis ühendust ja palus meil kiirustada, sest poiss läheb juba sel nädalal oma sünnikennelisse ja jääb sinna pikemaks ajaks. Nimelt suri De Luxe´i isa ja poeg peab nüüd paarituses täitma isa koha… Kahjuks paaritusakti me ei näinud, sest poisil käis eile tüdruk külas ning täna oli ta Käpiku jaoks veidi liiga väsinud. Aga huvi tundis ta Käpiku vastu küll ning Käpik ei hakanud vastu ka. Seega nüüd jäi ka Käpik mõneks ajaks poisi juurde. Kui saame vastuse, et Käpik paaritatud, siis läheme varsti talle ka järgi. Aga De Luxe on ikka hästi ilus, kompaktne ja proportsioonis poiss. Sellest pesakonnast tulevad ikka väga ilusad kutsikad, kui kõik ootuspäraselt läheb.

kapsu deluxe

Käpikul on loomu poolest selline pikem kere, seevastu De Luxe´l on kere hästi kompaktne ja see omakorda tasakaalustab kutsikate keha pikkust ning kompaktsust. Nagu fotoltgi näha, siis ega Käpik De Luxe´st palju lühem pole. Lähemalt Käpiku ja De Luxe pesakonna kohta saab lugeda nende paaritusplaani lehelt.