HINGEPEEGELÄra pelga! Vaata, siin on palju huvitavat.

Hübriidtuhkrute esimene päev – First day of our hybrids

Hübriidtuhkrute esimene ööpäev

Hübriidtuhkrute, piraadipesa, esimene ööpäev möödus meil suhteliselt kenasti, aga täna hommikuks oli ikkagi üks kaotus. Emme oli nimelt ühe pisikese piraadipiiga ära maganud. 🙁 Seega pesakonnas on nüüd järgi 5 poissi ja 4 tüdrukut. Nii kahju, et sedaviisi läks, aga ega midagi teha ei ole. Tahtsin täna pildistamise ajal kutsikate ninnud üle vaadata, et näha, kas kõigil on juba tumedad ninad või siis tulemas, aga unustasin. Need, kes mulle pärast pihku jäid, neil olid ninad tumedad. See omakorda tähendab seda, et meil on oodata tumedaid kutsikaid, kas ka sokilisi, pole veel nii täpselt vaadanud, aga eks paari päeva pärast saab juba täpsemalt öelda. Freya laseb mul kenasti kutsikaid vaadata, aga ta on nende suhtes kaitsev ja kui kutsikad pesaga ära tõstan, siis ronib ta mul mööda sääri üles. Seetõttu ka süvenenud kutsikate vaatlus ununes, et Freya suutis minu tähelepanu sellelt kõigelt kõrvale juhtida. 😀 Proovime homme siis uuesti.

Kutsikad on kõik kenasti ka kaalus juurde võtnud ja see on hea märk. Loodame, et rohkem me kedagi sellest pesakonnast ei kaota. Endal on alati iga kaotuse üle väga kurb meel, aga kõige kurvem on meie pisipiiga. Tema korraldab alati igale kutsikale ka matused ja need murravad ta südame.

Hübriidtuhkrute

First night

Our little hybrid litter did quite well during the first night but in morning we had to face one loss. Mom had slept one jill so we have now 5 hobs and 4 jills left. I hope that we do not lose anyone else. It is hard every time losing someone, but it is especially hard on our youngest daughter as she arranges them funeral every single time. And all this breaks her heart every single time she does that.

Today I planned to look each cub´s nose and see if there are all black or dark noses coming up but Freya managed to distract me so much that I forgot this entirely. So will try again tomorrow. I can not say now if we have any mitts in this litter or not. Freya is really good mom and she lets me to handle the cubs very well but if I take them out with nest she is a bit protective and starts to climb up on my legs then. So while I took photos and wanted to check the noses and mitts I was so much distracted that I forgot that and remembered it again, when I already gave her cubs back to her… 😀 Better luck tomorrow, maybe …

Kõik koos / All together

 

päevased

 

päevased

 

Hübriidtuhkrute
päevased

 

Emased / Jills

Emaste kutsikate kogukaal tänaseks on 40,7 g, mis tähendab seda, et eilsega võrreldes on nad  neljakesi juurde võtnud kokku 2,95 g. Võiks olla veidi rohkem aga ka see tulemus pole üldse paha.

Jill´s total weight today was 40,7 g and it means that they have gained since yesterday 2,95 g. Also not bad thou it could be better. I will keep eye on them.

  • 9,16 g
  • 9,36 g
  • 10,93 g
  • 11,25 g
päevased

 

päevased

 

päevased

 

Isased / Hobs

Isaste tänane kogukaal on 54,48 g, mis tähendab, et kutsikad on eilsega võrreldes 5,82 g juurde võtnud. See on aga täiesti normaalne tulemus, sest esimesed kaks-kolm päeva on emal ternespiim.

Hobs weighed today all together 54,48 g and that means this that cubs have gained 5,82 g since yesterday. This is really good as you know mom have first 2-3 days colostrum.

  • 9,20 g
  • 10,71 g
  • 10,90 g
  • 11,43 g
  • 12,24 g
päevased

 

päevased

 

päevased

 

Video

Mingi ime läbi ei saa ma kuidagi videofaili kaardilt arvutisse, seega hetkel jään video võlgu. Kui aga selle errori saan lahendatud, saab ka video postitusele lisatud.

Some why I can not add video in here. I can not get the file out of SD-card. So as soon I will get that error fixed I will add the video as well.

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.