HINGEPEEGELÄra pelga! Vaata, siin on palju huvitavat.

Kaks nädalat Käpiku ja Gaia saabumisest

Küll läheb aeg ikka kiirelt. Tänaseks on juba kaks nädalat möödas, mil meie pere suurenes Käpiku ja Gaia võrra. Tänaseks elavad kõik kolm piigat rõõmsalt üheskoos ja ka kaklemised on ära jäänud ning isegi enam ei haisutata. Selle üle on mul nii hea meel. Kokku kulus selleks poolteist nädalat, mil viimaks Käpik ja Smuks ka omavahel läbi hakkasid saama. Nüüd magavad kõik kolmekesi ühes kiiges ja enam ei tõsta ka Smuks hädakisa, kui keegi talle ebasobival ajal liigutab.

Kolmekesi koos, aga kus on Smuks?
Kolmekesi koos, otsi üles Smuks.

Gaia on paras pätt, talle meeldib hirmsasti mängida ja pättusi teha. Viimase kahe päeva pättusteks on see, mil Gaia paar päeva tagasi otsustas mu pirni vaikselt tuuri panna. Panin endale diivani kõrvale kaks pirni, et filmi vaadates hea süüa oleks. Seni, kuni mina end diivanile sättisin, suutis Gaia ühega jalga lasta, no ja mina hakkasin siis Gaiat püüdma, et ta mu pirniga voodi alla ei suunduks. Seni kuni mina tegelesin Gaialt pirni päästmisega, pani mu koer teise pirni pihta… Täiesti absurd kohe, kuidagi dejavu tunne tekkis – sama asi teise loomaga…

Eile õhtul virutas Gaia jällegi mu tööämbrist kellu ja suundus sellega voodi alla. Sain kellu kätte ja panin tagasi ämbrisse ning tõstsin ämbri ära. Täna hommikuks oli abikaasa mu tööämbri koos tööriistadega taas koridori tõstnud ja Gaia leidis sealt vuugikellu, mille jälle voodi alla vedas. No mina jälle kõhuli voodi alla, et vuugikellu kätte saada ja ämbrisse tagasi panna. Gaia mul sabas ja kohe uuesti tööriistade kallale. Nii me siis vaheldumisi püüdsime ühte ja sama tööriista, kes ämbrist, kes voodi alt… Mingil hektel liitus selle tööriistade vargusega ka Käpik, ta otsustas vähe raskema tööriista – müürihaamri kasuks.

Gaia vuugikellut püüdmas
Gaia vuugikellut püüdmas
Gaia müürihaamrit püüdmas
Gaia müürihaamrit püüdmas
Gaia koos Käpikuga minu tööriistade vargil
Gaia koos Käpikuga minu tööriistade vargil

Täna otsustasin uuesti neid pätte kaaluda, et teada saada, kas ja kui palju nad on nädalaga juurde võtnud. Minu rõõmuks on kõik veidikene juurde võtnud, aga õnneks Gaia mitte väga palju, ta meil kõige raskem tegelane.  Eilsel ühisjalutuskäigul arvati, et ta on meil isane, sest üks valge isane kaalus seal 1,5 kg. Ma siis lohutasin omanikku, et Gaia meil lihtsalt suuremat sorti emane ja tema isane on normaalkaalus.

Kaalunumbrid 6.12.2015

  • Smuks – 1030 g
  • Käpik – 1118 g
  • Gaia – 1430 g

Kaalutõus esimesest kaalumisest

  • Smuks – 15 g juures
  • Käpik – 238 g juures
  • Gaia – 159 g juures

Leian, et need tulemused ei ole üldse pahad. Smuks on oma luustikult nii Gaiast kui Käpikust väiksem, seega ega ma ootagi, et ta palju rohkem juurde võtaks, kuigi veidi võiks küll. Teised kaks tahavad veel väheke juurde võtta, sest Käpikul on ikka veel puusad veidi väljas, aga ilmselt järgmise nädala lõpuks on ta oma normaalkaalus. Gaia on oma hiilgeaegadel kaalunud seal 1,5-1,6 kg vahel, aga ma ei tea, kas ta nüüd nii palju kaaluma hakkab. Söögi pärast meil enam enam ei võidelda, ainult susisetakse üksteise peale, aga ei kakelda ja see meeldib mulle kohe väga.

Egas midagi, järgmise korrani siis.

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.