HINGEPEEGELÄra pelga! Vaata, siin on palju huvitavat.

Paaritusplaanid aastaks 2019 / Mating plans

Paaritusplaanid aastaks 2019

Loodusjõud
Päevane pesakond

Paaritusplaanid aastaks 2019 on viimaks peaagu koos. Tegelikult on meil kõik paaritusplaanid salamisi koos, aga ootame hetkel meie poolt väljavalitud ühe isase kohta veel tema klubipoolset nõusolekut. Hoiame pöidlaid kõvasti pihus ja loodetavasti saame positiivse vastuse juba järgmisel nädalal.

Nagu me juba varasemalt oleme kirjutanud, siis planeerime oma paaritusi väga läbimõeldult ning kindla eesmärgiga. Kui me ei leia oma emastele sobivaid isaseid, mis tähendab seda, et isased peavad vastama minu jaoks väga paljudele kriteeriumitele, ja kui nad seda ei tee, siis jätan ma pigem emase/d paaritamata. Üldse on sobilike isaste leidmine iga aastaga läinud järjest raskemaks ja seda juba seetõttu, et aretusisase pidamine toas, eriti korteris, on paras pähkel ja väljakutse.

Uueks aastaks on meil paaritusplaanid tehtud viiele emasele.

Mating plans for year 2019th

For the upcoming season we have planned 5 litters. 4 mating plans are confirmed and last one we are still waiting. We do have hob in mind but we are still waiting his breeding agreement from his club. So, we will keep our fingers crossed and hope to get final answer within next week.

As I already told in my earlier posts that we do not breed ferrets for fun or profit, we are breeding them with very strict purposes. I have very high requirements for hobs and breeding animals general and they all have to fulfill them all. If there are something in lack, I rather do not breed. It is getting harder and hareder by year to find good quality breeding hobs as it is quite challenging to keep a breeding hob in home, especially in apartement.

Teemant + Bruce

Meie ilusa sooblikarva emase, Soul Mirror’s Diamond aka Teemanti, otsustasime sel aastal paaritada hollandi päritolu albiinokarva isase, Lelibel’s Evel Knievel aka Bruce’ga, sest endiselt loodan saada mõned albiinokarva kutsikad. Pesakonnast on plaan jätta aretusse kasvama võibolla 1-2 kutsikat, kellele otsime kaasomandikodusid ja ülejäänutele otsime kodusid, kus nad saavad elada rõõmsalt ja pikalt täieõigusliku perekonna lemmikuna.

Tegemist on standardliini pesakonnaga, kus sugupuus on esindatud ainult standarliini ja värvusega isendid nagu albiino, soobel, šokolaad aka tume pastell ja Sampanja aka pastell. Selle pesakonna kutsikad sobivad ideaalselt ka esimeseks tuhkruks. Peamiselt ootame sellest pesakonnast just soobel, albiino, šampanja ning šokolaadikarva kutsikaid. Kui leiad, et soovid kutsikat endale võtta just sellest pesakonnast, anna sellest meile julgelt teada. Kindlasti loe läbi ka lühikokkuvõte meie müügipoliitikast.

We plan to mate our beautiful sable jill, Soul Mirror’s Diamond aka Teemant, to beautiful netherland background albino hob, Lelibel’s Evel Knievel aka Bruce, as we are still hoping to get some albinos out of this mating. From this litter I plan to keep maybe 1-2 cubs for breeding and rest of them will be sold to pet homes only.

It will be pure standard line litter where in pedigree you can find only standard line and colour ancestors like albino, sable, champagne aka pastel and standard chocolate aka dark pastel. This litter cubs are also ideal for the owners who never had any ferrets before as in this line do not have any wild or hybrid blood in it. Mostly we are hoping to get from this litter sable, albino, champagne and dark pastel cubs. If you find this litter interesting for you and you would like to get a cub from it yourself, feel free to contact with me and we will talk about it.

Ronja + Tai Chi

Meie imekaunis musta sooblikarva emase, Soul Mirror’s Aurora Borealis aka Ronja, plaanime uuel aastal paaritada Taanis sündinud inglise metstuhkru juurte, rahuliku loomu ning imeilusa tumeda sooblikarva isase, Cilleborgs Tai Chi aka Tai Chi. Ronja on pärit meie 2018. aasta pesakonnast “Loodusjõud“.  Tegemist on siis Tai Chi poolt  inglise metstuhkru liiniga, mida on mitmeid põlvkondi kodustatud. Kuigi Tai Chi ise on 75% UK metstuhkru hübriid, siis oma loomult on ta hästi sõbralik ning seltsiv isend ja saab läbi ka väikeste lastega ja kui tema UK hübriidiprotsent viia umbkaudsesse vastavusse EU metstuhkru hübriidiga, siis see jääb sinna 12,5-25% vahele. Ka Ronja ise on pisikese EU hübriidi protsendiga, täpsemalt 10,16%. Kui nüüd protsentuaalselt võtta, siis selle pesakonna kutsikad on 42,85% hübriidid, aga nende EU hübriidi vastavus jääb pigem sinna 11,33-17,52% vahele.

Üks on kindel, et selle pesakonna kutsikad ei sobi kindlasti esimeseks tuhkruks ega peredesse, kus on alla 10 aasta vanused lapsed ning neil puudub igasugune varasem kokkupuude tuhkrutega. Sellest pesakonnast loodame saada võimalikult tumedaid kutsikaid, peamiselt siis sooblid, tumedad sooblid, mustad sooblid ja kuna Ronja enda sugupuu on üsna kirju, siis loodusel võib meile olla varuks veel muidki värvusüllatusi. Ka võib selles pesakonnas sündida märgistega kutsikaid, seda juhul, kui Ronja kannab endas edasi oma ema, Freya, sokilist geeni. Pesakonnast on plaan jätta aretusse kasvama võibolla 1-2 kutsikat, kellele otsime kaasomandikodusid ja ülejäänutele otsime kodusid, kus nad saavad elada rõõmsalt ja pikalt täieõigusliku perekonna lemmikuna.

Kui leiad, et tahad sellest pesakonnast saada endale ühte kutsikat, siis anna meile oma soovist julgesti teada ja loe kindlasti eelnevalt läbi ka meie müügipoliitika lühikokkuvõte.

We plan to mate our beautiful black sable jill, Soul Mirror’s Aurora Borealis aka Ronja, who was born in our amazing 2018th year litter called “Forces of Nature” to beautiful UK polecat lined boy, Cilleborgs Tai Chi aka Tai Chi, who was born in Denmark. Tai Chi himself is 75% UK hybrid but some of his ancestors are full UK polecats but have been born generations in privat breedings. Actaully Tai Chi himself is very easy and laid back hob who loves to play and give kisses even to small children. As he is with very high UK hybrid he is not so high in EU hybrid percentage. If we take his high UK hybrid percentage and compare to EU hybrids, he will be between 12,5-25% EU hybrid. 

As Ronja herself is also small EU hybrid, 10,16%, this litter will be hybrids. If we take it by percentage then the cub’s will have 42,58 % hybird blood in them but do not forget that most of it is UK hybrid and they are more laid back and relaxed. If we compare this percentage to EU hybrids then this litter will be around 11,33 -17,52% hybrids. So, not so much. From this litter I plan to keep maybe 1-2 cubs for breeding and rest of them will be sold to pet homes only.

But, one is certain, cubs from this litter are not suitable for first time ferret owners and they are not suitable homes with small children under 10 years old, who never had any contact with ferrets. If you find this litter interesting and want to have a cub yourself, feel free to contact me and we can talk about it.

Freya + Hades

Meie imekaunis ning super laheda iseloomu ning äärmiselt südamlik, mõnel aastal on ta värvuseks sokiline must soobel, teisel aastal tume sokiline hõbe – tema värvus oleneb täielikult aastast, Soul Mirror’s Freya aka Freya.  Freya jaoks oleme välja valinud Soomes sündinud ja kasvanud fantastiliselt ilusa, sõbraliku ja sooblikarva isase, Nightshade’s Foxglove aka Hadese. Ka see pesakond on meil kerge hübriidi protsendiga, kuna nii Freya kui ka Hades on mõlemad väikese protsendiga hübriidid. Kutsikad tulevad 10,16% hübriidid, mis on iseenesest väikene protsent, aga piisav selleks, et anda aimu hübriidide omapärast, nende nutikusest, sitkusest, mängulustist ja võimest lahendada kindlameelselt erinevaid olukordi.  Sellest pesakonnast ootame samuti peamiselt tumedamapoolseid kutsikaid nii ilma kui ka markeeringute ja / või sokkidega nagu sooblid, mustad sooblid, aga oleme avatud ka teistele värvustele, sest Freya ise on meil üsna kirju taustaga.

Sellest pesakonnast plaanime võibolla samuti aretusse jätta 1-2 kutsikat, kellele otsime kaasomandikodu ning ülejäänutele otsime kodusid, kus nad saavad elada rõõmsalt ja pikalt täieõigusliku perekonna lemmikuna.

Kui tunned, et see on pesakond, mis sind kõnetab ja sulle huvi pakub ning leiad, et soovid sellest pesakonnast endale kutsikat saada, siis võta meiega julgelt ühendust ning kindlasti loe läbi ka meie müügipoliitika lühikokkuvõte, kui seda juba teinud ei ole.

Third plan we have made is between our amazing sweetheart, Soul Mirror’s Freya aka Freya, who is sometimes black sable mitt and sometimes dark silver mitt, it all depends on the year. When she was young she had dark nose, when she got her first litter, she lost her nose pigment and ended up with pink nose, now after her second litter she have half black nose again… Will see if she will get her dark nose back again…

As Freya and Hades both have small hybrid percentage in them, the cubs will be small hybrids as well with 10,16 % to be exact. It is small but enough to understand and see the difference between “regular” ferret without any wild blood and hybrid. Hybrids, even with small percentage are smarter, cleverer and they are more active, can figure out things you never thought they can do… I just love them.

From this litter we also plan to keep maybe 1-2 cubs for breeding and for those we are seeking co-homes and to rest of them for pet homes only. Also we hope to get mostly dark cubs from this litter, with or without marks and/or mitts, mostly sable, black sables and we are open to all other possibilities as well, as Freya herself have pretty colorful pedigree. If you think that you would like to have cub from this litter, feel free to contact me and lets talk about it.

Geelu + Slunićko

Neljandaks plaanime paari panna meie musta sokilise sooblikarva, püsimatu ning imelise hingega ja äärmiselt nutika “metslase”, Soul Mirror’s Angelica aka Geelu, tasakaaluka, rahuliku ja super sõbraliku sooblikarva Venemaal sündinud isase, Malen’koe Chudo Solnca Luch iz Russkoy Skazki aka Slunićkoga, et tasakaalustada Geelu metsikut verd. Slunićko ise ei kanna endas metsikut verd ning tänu sellele tasakaalustab ning rahustab ka kutsikatel Geelu metsikuid instinkte.

Üks on kindel, et tegemist on kutsikatega, kes ei sobi kohe kindlasti esimeseks tuhkruks ega peredesse, kus on lapsed vanuses alla 10 aasta ning pole kunagi tuhkrutega kokku puutunud. Selle pesakonna kutsikad sobivad AINULT tuhkrutega kogenud peredesse kus mõistetakse vägagi täpselt kõrgema protsendiga hübriidide hingeelu ning nende energiat ja temperamenti. Selle pesakonna kutsikad on 26,95% hübriidid.

Sellest pesakonnast ootame samuti tumedamapoolseid ilma ja/või markeeringute ja/või sokkidega, peamiselt soobleid, musti soobleid, aga oleme avatud ka muudele võimalustele. Samas ma ei usu, et sellest pesakonnast muid värvusi tuleb, sest puhastasin kindla eesmärgiga Geelu enda isapoolset liini puhta metstuhkruga. Pesakonnast plaanime endale aretusse jätta võibolla 1-2 kutsikat, kellele otsime kaasomandikodusid ja ülejäänutele otsime kodusid, kus nad saavad elada rõõmsalt ja pikalt täieõigusliku perekonna lemmikuna.

Kui leiad, et sulle meeldib selle pesakonna kutsikate poolt esitatav väljakutse ja soovid siit endale kindlasti kedagi soetada, võta meiega julgelt ühendust ning arutame koos need võimalused läbi. Kindlasti ära unusta läbi lugeda ka meie müügipoliitika lühikokkuvõtet, kui seda juba teinud ei ole.

Forth but not last, what we have planned is to mate our amazing, restless but sweet and super smart black sable mitt jill, Soul Mirror’s Angelica aka Geelu, with stable, sweet and calm tempered Russian boy, Malen’koe Chudo Solnca Luch iz Russkoy Skazki aka Slunićko, to calm down and balance Geelu’s temperament and wild blood. Slunićko do not carry any wild bloodlines and that is why he is best for Geelu. Also he is very beautiful boy to my taste and I really looking forward to see this litter. As you can imagine that this litter will be quite high percentage hybrid, 26,95% to be exact.

One is for sure, this is a litter who will not be suitable for first time owners nor owners where are small children under age of 10 and never been contact with ferrets before. These cubs are suitable ONLY to homes where owners know what they are doing and have experience with ferrets before and do not be afraid of them and do understand the hybrid temperament.

From this litter we are expecting to get darker unmarked, marked and/or mitted cubs, mostly sable, black sable cubs. We are also open to other colors but I do not think the there will be any as I already “cleaned” Geelu’s background from her father’s side with Estonian polecat on purpose. I also plan to keep maybe 1-2 cubs for future breeding and for them I am seeking co-homes and rest of the cubs will be sold pet homes only.

If you like the challenge this litter will give you and want a cub from it yourself, feel free to contact me and lets talk about it.

Artemis + Kiwi

Ja viimaks plaanime paaritada oma imelise ja fantastilise iseloomuga supersõbraliku emase, vahest musta soobli ja vahest tumeda sooblikarva – kõik oleneb aastast, Soul Mirror’s Artemis aka Temsu. Temsu paaritus oli juba suvest saadik kokku lepitud, ainult pidime ootama, et tema partner, Kiwi, saaks paaritusloa uuendatud. Ja seda me ootasimegi ja nüüd on see käes ja viimaks saame välja kuulutada ka meie, uue aasta, viimase paaritusplaani. Nagu juba näed, siis plaanime teha korduspaarituse Temsu ja Kiwi vahel. Kiwi ja Temsu on meie 2018. aasta pesakonna, “Maagilised olendid“, vanemad.

Sellest pesakonnast plaanime endale aretusse jätta võibolla 1-2 kutsikat, kellele otsime kaasomandikodu ning ülejäänutele kodusid, kus kutsikad saavad rõõmsalt, õnnelikult pere lemmiku elu nautida. Tegemist on väikese hübriidiprotsendiga, täpsemalt 8,594%, pesakonnaga. Pesakonnast ootame peamiselt tumedaid kutsikaid nagu tumedaid soobleid, musti soobleid ja isegi musti, kui loodus eriti lahke on.  Kui leiad, et soovid endale saada ka selle pesakonna mõnda kutsikat, anna oma soovist aga julgelt teada.

And our final mating plan is for our amazing sweetheart, who have super temperament and she is very friendly jill, sometimes black sable, sometimes dark sable – it all depends on the year, Soul Mirror’s Artemis aka Temsu  with Jelly Belly Cavalli aka Kiwi.  As you can see, that we are planning to repeat this year’s amazing “Magical creatures” mating. Temsu’s mating was on the hold for the while as he needed to pass his breeding licence, what he did and we are very happy about it.
We  plan to keep 1-2 cubs for breeding and for them we are looking co-homes and rest will go to pets only homes. This litter will be also small hybrids, 8,594% and we are expecting to get mostly dark cubs like dark sables, black sables and if we are lucky, even black ones.  If you are interested to get a cub from this litter, let us know and lets talk about it.

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.