HINGEPEEGELÄra pelga! Vaata, siin on palju huvitavat.

Piraadipesa hübriidid on kahe päevased – Little pirates are 2 days old

Piraadipesa hübriidid

Piraadipesa hübriidid on tänaseks saanud juba kaks päeva vanaks. Küll nad on vahvad ja võtavad mõnusalt kaalus ka juurde. Kui ma vaatan Freya tissikesi, siis need on nii imepisikesed, et endal tekib kahtlus, kas tited ikka süüa saavad… Kui ma kutsikaid aga visuaalselt vaatan, siis on näha, et punud on neil kenasti täis ja ka kaal kinnitab, et kõik on hästi. Lihtsalt Smuksil on üüratud tissikesed ja seda juba enne poegimist… Ka loomade maailmas on piimariiuli partii suurus erinev 😀 Kogu pesakond kaalus täna hommikul kokku 112,29 grammi, seevastu eile 95,18 grammi. Mis on väga hea tulemus, sest selle ööpäevaga on nad juurde võtnud tervelt 17,11 grammi. Pole üldse paha.

Ahjaa, sain täna siis ikka veidi mahti ja kutsikaid lähemalt uuritud nagu eilses postituses lubasin. Kõigil kutsikatel on tumedad või mustad ninad ja lisaks on selles pesakonnas vähemalt neli, kahtlustan isegi kuut sokilist isendit. Kaks neist on piigad ja ülejäänud poisid.

Facebooki auhinnamäng

Auhinnamängu lõpp juba paistab ja juba homme õhtul loosime välja võitja, kes saab endale 20€ Rosena e-poe kinkekaardi, mida oma pisikese lemmiku peale kulutada. Selleks, et auhinnamängus veel osaleda, on sul võimalus olemas. Mine meie FB lehele ja jälgi, kas kõik kolm tingimust sai täidetud.

2 päevased

Little pirates

Our little pirates are 2 days old now. They are so cute and gaining very well. When I look Freyas tits and compare it with Smuks´s then I wonder if Freya´s cubs will be fed or not. Freya´s tits are just so small. Smuks´s are really big and were same way when she was pregnant. So nature has it´s own way and even in animal kingdom you can see the difference between milk racks… 😀 But when I look Freya´s cubs they all seems to be well fed and when I make a controlling weighing it shows that everything is allright and cubs are gaining their weight very well. Whole litter weighted today 112,29 g and yesterday they were 95,18 grams. So they gained 17,11 grams and that is really good.

Oh well, I almost forgot. Today I had some time to check the cubs as I promised you yesterday. All the cubs have dark or black noses and in this litter we have at least 4 but I dare to suspect that even 6 mitts as well. Two of them are girls and rest of them are boys.

Facebook ruffle

Our Facebook prize game will end tomorrow evening but you still have opportunity to win 20€ gift certificate what you can use on your little sweethearts. To be in prize game, make sure you have followed all 3 conditions and I wish you best of luck!

Kõik koos / All together

Piraadipesa hübriidid
2 päevased

 

2 päevased

Emased / Jills

2 päevased

Emased kaalusid täna kokku 46,98 g. Seega eilsega võrreldes on emaste kogukaal tõusnud 6,28 grammi võrra. Kuna hetkel ei ole mul veel võimalik värvust määrata, siis kirjutan kaalud lihtsalt kasuka tonaalsuse järgi ja kas kutsikal esineb sokke või mitte.

Jills weighed today 46,98 grams total and that makes 6,28 grams weight gain since yesterday. As I can not say what is the color right now I will just write the weights just by cub fur tonality and if the cub have mitts or not.

  • sokiline tumedam / darker mitt – 10,78 g
  • sokiline tumedam / darker mitt – 10,98 g
  • tumedam / darker – 12,32 g
  • heledam / lighter – 12,90 g

Galerii vaatamiseks kliki esimesele fotole ja sulle avaneb suurem pilt.

To open the gallery just click on the first photo and you will get larger image.

 

Isased / Hobs

2 päevased

Isased kutsikad kaalusid täna kokku 65,31 grammi ja see teeb eilsega võrreldes isaste ööpäevaseks kaalutõusuks 10,83 grammi. Pole üldse paha. Olen tähele pannud, et kõikide pesakondade lõikes võtavad alati isased kaalus oluliselt rohkem juurde kui emased. Eks see ole tingitud rohkem ka sellest, et nende mass on hiljem ka kaks korda suurem kui emastel. Jällegi, kuna ma ei tea veel kutsika värvust, siis kaalud on kirja pandud kutsika kasuka tonaalsuse järgi ja kas kutsikal on sokid, kahtlustan sokke või neid ei ole.

Hobs weighed today 65,31 grams and that makes total weight gained since yesterday 10,83 grams. Not bad at all. I have noticed that hobs will gain always more than jills and it does not matter in which litter they are. It is just because they will be at least double jills size when they are grown up so they need to start gaining fast from start. Again, as I do not know the colors yet the weights are written by cub fur tonality and does he have mitts, or I suspect mitts or not.

  • tumedam sokiline  / darker mitt– 12,58 g
  • soki kahtlusega heledam / lighter with mitts suspicion – 14,25 g
  • soki kahtlusega heledam / lighter with mitts suspicion – 13,53 g
  • tumedam / darker – 13,60 g
  • tumedam sokiline / darker mitt – 11,35 g

Galerii vaatamiseks kliki esimesele fotole ja sulle avaneb suurem pilt.

To open the gallery just click on the first photo and you will get larger image.

 

Video

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.