HINGEPEEGELÄra pelga! Vaata, siin on palju huvitavat.

Plaanide tegemine ja tegelikkus

Plaanide tegemine ja tegelikkus

Tead seda ütlust, et plaanide tegemine ja reaalsus ei käi kokku? Kui sinul on plaanid, siis kellelgi seal üleval pool on sinu plaanidega omad plaanid. Nii tundub olnud olevat ka meie plaanidega ja pean mainima, et peaagu kõik meie selle aasta paaritusplaanid on totaalselt pea peale keeratud. Seetõttu ei ole neid ka uuendanud, et ei näe sellel suuremat pointi. Kui pilt selgem, siis ka uued postitused ja lehtede uuendused.

DFS 2017 , Elias
Elias

Kõik see segadus sai alguse tegelikult Artemise partneri, Eliasega. Kui Elias oli pidevas indlemises olnud juba poolteist aastat jutti ning ei olnud kuskilt näha, et tal paus tuleks, oli tema perenaine juba mures. Selline pikk ja lõputu indlemine hakkab pikalt ka isasele tervisel peale. Kuigi isased indlevad aastas väga pikka aega – mõnel juhul isegi jaanuarist-veebruarist septembri-oktoobrini (reeglina rohkem jaanuarist-veebruarist – augusti-septembrini) välja ning siis teevad mõne kuu pikkuse pausi, et siis uuel aastal uue hooga alustada – mõjub neile pausideta indlemine raskelt. Nii ka Eliasele, ta hakkas kaotama kaalu ning rasvkudet ning tema energilisus hakkas kaduma ja perenaine pidi vastu võtma loomale parima valiku – mis Eliase puhul tähendas implantaadi panekut. Seega Artemise ja Eliase paaritusplaanile sai sellega kriips peale tõmmatud. Nüüd tuleb meil leida Artemisele uus paariline. Tegelikkuses on paariline olemas, aga ei hakka välja hõikama, sest Jumal teab, mis tal jälle muidu vastasel korral meie plaanidega plaanis on … 😀

Emaste indlemine

Sellel aastal indlevad emased üldse kuidagi veidralt ja pole kindel, kas need, kes paaritatud said, ka tiineks jäid. Ja seetõttu pole ka paaritustest lehel veel teada andnud. Miks siis nii? See indlemine pole selline nagu peaks, vähemalt mitte minu meelest. Olen kuulnud üle maailma ka teiste kasvatajate kurtmisi, et sellel aastal on see asi üldse kuidagi väga veider. Ei taha loomad indlema tulla, kui tulevad, siis pole indluskäik selline nagu võiks ja peaks olema. Kui tavaliselt tulevad ühes karjas olevatel emastel samal ajal indlemine, siis see aasta see nii ei ole. Nii ka meil. Samas Siberis indlesid tuhkrud juba detsembris ja veebruaris sündisid kutsikad ja soojemas kliimas ei tule tuhkrud indlema… Loodus oleks end juskui pea peale pööranud.

Käpik ja Gaia hakkasid esimesi indlemise märke näitama juba detsembris, aga siis jäi asi pidama ja ei liikunud see ei edasi ega tagasi. Käpik käis iga päev Smuksi saba all uudistamas, kas ta ka juba vedu võtma hakkab või mitte. No mida pole, pole Smuksi huvi indlemisega algust teha. No ja Käpik muudkui hoidis end tagasi ja ei lasknud enda indlemisel ka edasi areneda. Jaanuari lõpul hakkas ka Gaia indlemise märke näitama ja jäi samuti ootele, mil Smuks vedu võtab. Nii nad siis Käpikuga kordamööda tema saba alust revideerisid. Ma ei saa aru, kuidas on üldse tuhkrul indlemise käik võimalik oma suva järgi ootele panna või sisse ja välja lülitada. Nad on justkui täiesti teisest puust tuhkrud – lihtsalt hämmastav.

Gaia paaritus

Peaaegu 6kuune Heimdall ja Gaia

 

Gaia sai meil ka paaritatud, aga kas ta ka tiineks jäi, ei oska öelda, sest ega tema jooksuaeg ka just kõige õigem tundunud. Aga eks aeg näitab ja kui ta praegu tiineks ei jäänud, siis peaks ta lähikuudel uuesti indlema hakkama, aga loodame parimat ning vast saame juba aprillinalja pesakonna. Mine sa tea. Loe lähemalt Gaia ja Heimdalli paaritusest. Kui oled selle pesakonna kutsikast huvitatud, võta julgesti ühendust ja anna meile oma soovist teada.

Gaia käitub ja näeb välja küll selline nagu oleks tiine. Seega loodan parimat.

Smuksi paaritus

Enne Taani minekut viisime Smuksi Viktori juurde paaritama ja loodame väga, et paaritus õnnestus. Aga eks varsti ole pilt selgem. Loodame parimat. Kui oled selle pesakonna kutsikatest huvitatud, vaata Smuksi ja Viktori paaritusplaani lähemalt ning võta meiega ühendust ning anna meile oma soovist teada.

Paaritus Taanis

Kui ühel päeval Käpik oma igapäevase Smuksi revideerimise käigus avastas, et Smuks hakkab üles näitama esimesi indlemise ilminguid, lasi Käpik koos Gaiaga oma indlemised täistuuridele ja kui ma olin kindel, et esimesena saab meil paaritatud Käpik, siis nii see ei läinud mitte. Nimelt käisid meil läbirääkimised Käpiku võimaliku partneriga. Olime saanud kinnituse, et paaritus toimub ja me oleksimegi läinud järgmine nädal Käpikut sinna pikale reisile paaritama, aga ka see jäi ära, sest Käpik sai hoopis Taanis paaritatud Freyale mõeldud paarilise, Legendiga… Miks siis nii?

Legend, DFS 2017
Legend

Selles meie segasummasuvilas käitus iga tuhkur oma tahtmist mööda ja nii nagu meie neid plaaninud olime, ei läinud midagi. Freya ja Artemisel on selline “ne mjasa ne rõba” jooksukas ja ma arvan, et tegemist pigem libajooksuka kui tõelisega. Freya oma on hakanud lausa ära kaduma ja ka Artemisel on olukord saba all selline kuidagi väga kahtlane ja kuiv ning mitte selline nagu peaks olema. Ilmselt kuu või paari pärast hakkavad nad vast ka normaalselt indlema ja siis tuleb nendega paaritama minna, aga seni ei mingeid plaane 😀

Seega, et päris kindel olla, kelle Legendiga paari panen, võtsin kõik kolm endaga Taani kaasa. Seal saigi otsustatud, et Käpik on kõige õigem valik ja teistega asja ei saa. Nii jäigi ja Käpik ning Legend said näitusel päris mitmel korral hullata. Pisike oli mul nii väsinud pärast seda, et tahtis kohe sülle saada, kui käe puuri ligi panin ning häält tegin. Ega Legendilgi lihtne polnud. Korra pidi ta isegi keset akti võrdlusesse toodama, lõõtsutas teine mis kole. Nüüd tuleb hoida pöidlad pihus ja ega varbadki paha tee ning loota, et Käpik kenasti sellest paaritusest ka tiineks jäi. Eks vast mõne aja pärast pilt selgem, kas ja kuidas sellega lood on. Kui oled Käpiku pesakonna kutsikast huvitatud, võta meiega julgelt ühendust ja anna meile oma soovist teada.

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.