HINGEPEEGELÄra pelga! Vaata, siin on palju huvitavat.

Vihjeid paaritusplaaniks aastaks – 2017 – breeding plan hints

Kui mõtled, et miks nii vara hakata mõtlema järgmise aasta paarituste peale, siis seda lihtsalt tuleb juba üsna varakult tegema hakata. Miks? Sest vastasel korral ei pruugi enam vaba isast leida, kellega loomi paaritada. Seetõttu on hea omada ka endal oma aretusisast, aga aretusisase omamine korteris koos aretusemastega on keeruline, küll mitte võimatu, aga tüütu… Seega pean aretusisaseid hoidma mujal ja nendele elukoha leidmine on vahest keeruline ja jällegi mitte võimatu. Kindlasti on mul lähitulevikus plaan endale mõned aretusisased väljast ka sisse tuua, aga see on juba tulevikumuusika. Ootame ja vaatame, mis edasi saab ja kuidas minema hakkab.

Hetkel ei kuuluta välja täpselt, keda kellega paaritan, vaid annan väikeseid vihjeid nende kohta, kes teada on ning kõigile emastele ei ole veel võimalikke peigmehi leidnud, aga otsimine käib ja küll ka õige isane välja ilmub, kui selleks õige moment on ja nii ette nähtud.

vihjed2017

Emaste paaritusplaani vaadates, saab meil see kevad olema huvitav ja saame päris mitmel korral reisida, mis iseenesest pole üldse paha variant ja nii saabki kodust jälle mõneks ajaks välja. Kui aus olla, siis lapsed lausa ootavad seda…  Tuleb ainult loota, et kõik läheb kenasti ning mammad ka kõik kenasti tiinestuvad. Kui plaanid täielikult paigas, avalikustame ka nende partnerid. Esialgu siis veidi vihjeid ja kui oled huvitatud endale järgmine aasta meie kasvandusest soetamast ühte vahvat tuhkrukutsikat, siis võta juba aegsasti kontaktivormi kaudu ühendust ja anna oma soovist teada, et saan sind lisada ootenimekirja. Enne, kui oma sooviavalduse saadad, loe kindlasti läbi ka meie müügipoliitika!

Oma sooviavaldusse kirjuta kindlasti:

  • kas soovid emast, isast;
  • kas on muid eelistusi;
  • kas ja kuidas oled varem tuhkrutega kontaktis olnud;
  • miks endale tuhkrut soovid;
  • kas on plaan loomakesega hiljem ka näitustel osaleda või mitte;
  • anna kindlasti teada ka pere suurusest ja laste vanustest;
  • lisaks võid kirjutada veidi ka endast, kui soovi on;
  • millisest pesakonnast oled huvitatud kutsikat soetama (miks just sellest pesast, kui pesakonna valik on oluline);

Freya

20160803-IMG_6757
3kuune Freya

 

Freya, ehk oma täisnimega  Soul Mirror´s Freya, on meie oma kasvandik. Kuna Freya sugupuu ei ole standardne ning tal on see oma geneetilise baasi poolt üsna kirju, siis temale sobivat isast leida on päris keeruline, sest kõiki isaseid temaga paaritada ei saa, eriti raske on talle leida kedagi standardliinidega, aga just seda on meil praegu vaja.

Kui paaritada Freyat hetkel mõne teise värvilise või sokilisega, võib see lõppeda väga kehvasti – ei pruugi, aga tõenäosus on selleks liiga suur. Pigem leida talle standardliinidega isane ja saada saada ilus ja terve pesakond, kui minna välja suurele riskile. Jah, riskimine on mõni kord täiesti õigustatud, aga mitte seekord. Sai otsitud ja lõpuks leidsime talle välismaalt sobiliku jahiliinidega sooblikarva isase. Sellest pesakonnast ootame peamiselt soobleid, sokilisi, aga sisse võib vupsata ka mõni eksootilisem värvus, aga eks see paistab hiljem. Kui soovid Freya pesakonnast endale kedagi, siis võta julgesti ühendust ja anna endast juba varakult märku, et saame sind ootenimekirja lisada.

Freya paaritusplaan on nüüdseks väljas.

Artemis

20160803-IMG_6824
3kuune Artemis

 

Artemis ehk oma täisnimega Soul Mirror´s Artemis, on samuti meie oma kasvandik. Ka Artemise sugupuu on geneetilise baasi osas väga kirju, sest nad  on Freyaga õed. Siinkohal tahan kutsikate sugupuud “puhastada” ning minna edasi standardliinidega ning selleks on kõige parem ja kiirem viis kasutada 100% puhast kodustatud metstuhkrut. Kui kõik hästi läheb, siis Artemise pesakonna kutsikad on 51,5% hübriidid, mis tähendab seda, et nad on oma loomult ettearvamatumad ja võivad olla metsikumad ja nende instinktid (ka jahiinstinkt ning verejanu) on suuremad. Ka nende aju töötab hoopis teistmoodi, kui pika aretustööga selekteeritud kodutuhkrutel. Pesakonnas peaksid sündima peamiselt kõik tumedad sooblid, mustad sooblid ja sooblikarva kutsikad, kuid välistatud ei ole ka midagi muud.

Kutsikad saavad meie juures korraliku käitumiskoolituse, aga uues kodus tahavad nad samuti järjepidevust ning tihedat sotsialiseerimist ja tegevust. Kui soovid endale sellest pesakonnast kutsikat, siis anna juba varakult teada, sest nad vajavad rohkem tähelepanu. Mis tähendab jällegi seda, et kutsikad tahavad/vajavad uues kodus väga kindlat kätt ja meelt ning meeletult sotsialiseerimist, armastust, hoolt ja õpetamist – rohkem kui tavalised – pika aretustööga saadud kodutuhkrud. Meeles tuleb pidada seda, et “präänikuga” saavutab siin palju enam kui “piitsaga”! Selle pesakonna kutsikate tulevasi omanikke me selekteerime väga põhjalikult ja kutsikad loovutame ainult kogemustega peredesse. Kui sa oled huvitatud just Artemise kutsikale pretendeerimast, siis võta juba aegsasti ühendust ja anna oma soovist juba varakult teada, et saame sind ootenimekirja lisada.

Artemise paaritusplaan on nüüdseks väljas.

Gaia

20160803-IMG_6985
2aasta ja 11kuu vanune Gaia oma suvises kombinees

 

Gaia ehk Golden Bellara Bullberg Gaia tuli meile  2015. aasta novembris juba täiskasvanuna ning tal oli väljakujunenud veidi agressiivne iseloom ning ta oli üsna ettearvamatu. Gaia on 6,25% hübriid. Kui Gaia oli enne üsna agressiivne, siis meie “prääniku” meetodiga oleme temast saanud mõnusa, sõbraliku isendi, kes vahest on küll üsna ettearvamatu, aga mitte õel ega agressiivne. Ta tuleb ilusasti kätte ja laseb end isegi rahulikult pesta, mis enne oli olnud täiesti võimatu.

Kuna ma väga palju albiinosid pesakonda saada ei soovi, kuigi tegemist on imeilusate isenditega, ei ole paljud lemmikuhuvilised huvitatud just albiinodele omastest punastest silmadest ja kahjuks ei suudeta sellest kuidagi üle näha. Aga tegelikult, kui mööda vaadata albinismismiga kaasnevatest puhastest silmadest, on nad lihtsalt fantastilised ja unikaalsed isendid. Lisaks on neil lihtsalt super iseloom. Ka mina olin alguses albiinode suhtes skeptiline, aga Gaiat omades, olen ma täielikult ümber pööratud. Ta lihtsalt mõtleb teistmoodi ja ka käitub teisiti, kui teised kodustatud tuhkrud, aga see kõik võib tingitud olla suuresti ka tema pisikesest hübriidiprotsendist. Pean tunnistama, et albiinol ja albiinol on minu jaoks väga suur vahe… Albiinode säravvalge kasukas vajab erilist tähelepanu – ei, ära saa valesti aru, sa ei pea looma pidevalt pesema, lihtsalt pead väga täpselt jälgima tema toitumist. Kui see on tasakaalust väljas, muutub ka tema karvkatte toon.

Gaiaga mõlgub meeles kaks valikud:

  1. Kas puhastada seda tema veidi kirevat geneetilist baasi standardliinidega või minna välja julge riski peale. Ma hetkel veel mõtlen, aga annan kohe teada, kui midagi kindlat paigas on. Konsulteerides Gaia endise omanikuga ja  mõeldes pikalt oma plaani peale, on risk ilmselt igati õigustatud. Mis tähendab seda, et selle pesakonna kutsikad võivad tulla imelised pärlid, aga pesakond võib ka täielikult ebaõnnestuda, võimalus on 50/50, aga see paaritus on ilmselgelt seda riski väärt.
  2. Ka Gaia liin on minu jaoks veidi kirju, siis soovin seda samuti standardliiniga veidikene puhastada  ja otsin talle standardliinidega tumedat sooblikarva sobilikku isast. Seega Gaia paaritusplaan on hetkel veel lahtine ning vaatame, kuidas meil see õnnestub ja kelle talle leiame ning oleme avatud pakkumistele ja võimalustele. Kuna Gaia on suurema luustikuga ning pikema kerega emasega, siis otsin talle hästi kompaktset isast, et kutsikate kasvu ning pikkust korrigeerida. Kui tead talle sobivat isast soovitada/pakkuda, anna aga julgelt meile sellest teada. Vaatame sobivuse üle ja mine tea, kõik võib võimalikuks osutuda. Kumma kasuks otsustan, annan kohe teada, kui olen kõik enda jaoks päris selgeks mõelnud.

Gaia paaritusplaan on nüüd väljas.

Smuks

20160803-IMG_6926
Aastane Smuks oma suvises kombinees.

 

Smuks ehk täisnimega Valgetuhkur Smokey Liz tuli meile 2015. aasta juulis ja oli/on üle pikkade aastate minu teine tuhkur. Hetkel on Smuksi paaritusplaan veel lahtine, sest otsin talle midagi väga spetsiifilist ja kuna Smuksi võin paaritada ainult standarliinidega isasega, siis talle leida seda mulle ja talle sobivat Hr. Õiget on üsna raske.

Tahan Smuksile leida kas ühte väga ilusat TUMEDAT šokolaadikarva isast või siis standardliinidega tumedamat sooblit, et sellest paaritusest kätte saada see, mida ma parasjagu “jahin”. Näis, kas ja mis täpselt õnnestub ning kas kellegi talle leian. Ühtlasi oleme avatud pakkumistele ning võimalustele ja kui tead talle sobilikku paarilist pakkuda/soovitada, anna aga julgesti sellest meile teada. Vaatame võimalused üle, kuigi hetkel on meil üks sobiv poiss täitsa silmapiiril olemas. Isase omanik peab saama paarituseks loa, mis võib, aga ei pruugi õnnestuda.

Käpik

4aasta ja 4kuune Käpik oma suvises kostüümis
4aasta ja 4kuune Käpik oma suvises kostüümis

 

Käpik ehk täisnimega  Silver Ferret Gloria tuli meile samuti 2015. aasta novembris, seda siis koos Gaiaga. Tegelikult, et Käpikut saada, oligi üheks nõudeks see, et pakume armastavat ja hoolitsevat kodu ka Gaiale. Käpik on oma loomult iseenesest hästi sõbralik loomake, va kutsikate ajal, kus ta kaitseb neid kui emalõvi ja kutsikate vaatamine on raskendatud. Ka Käpik on 6,25% ulatuses hübriid. Aga nagu näha, saime sellega kenasti hakkama ning kutsikatest kasvasid mõnusad musilembesed isendid.

Hetkel on ka Käpikule meil veel peigmees leidmata. Loodan talle leida mõne “huvitava ja sobiliku teise kandidaadi”. Kui me otsustame siiski Käpikut paaritada, siis saab see olema tema viimane pesakond ja pärast seda laseme proua väljateenitud auväärsele pensionile. Aga sellest räägin juba lähemalt siis, kui asi täitsa selge on. Kõik plaanid on meil ka Kirkkega kooskõlastatud – Käpik meil kaasomandis. Seni oleme avatud pakkumistele ja võimalustele ja kui tead Käpikule pakkuda/soovitada sobilikku peigmeest, anna sellest meile teada ja vaatame võimalused üle.

Heimdall

3kuu j a4päevane Heimdall
3kuu ja 4päevane Heimdall

Heimdall ehk täisnimega Soul Mirror´s Heimdall on samuti meie enda kasvandik ning ta on Artemise ja Freya vend. Seega, vaatamata oma fantastilisele välimusele ja värvusele omab ta väga kirjut geneetilist tausta ja kui sul on huvi oma pesakondadele lisada vürtsi, värvi, massi ja luustikku, siis anna meile sellest teada. Mine tea, kõik võib võimalikuks osutuda.  Hetkel on Heimdall paaritustele täitsa vaba, kui tunned tema vastu huvi, siis võta meiega julgelt ühendust ja vaatame sobivuse üle.

If you are interested using Heimdall or our jills in your breeding program, feel free to contact with us and it may happen – anything is possible.