HINGEPEEGELÄra pelga! Vaata, siin on palju huvitavat.

19 päevased tuhkrukutsikad – Our little Jewels are 19 days old

19 päevased tuhkrukutsikad / 19 days old cubs

Tuhkrukutsikad on saanud tänaseks juba 19 päevaseks. Täna on meil igati märgiline päev. Esiteks kolisid tited kõik Smuksi juurde tagasi. Miks? Nimelt eilsega võrreldes olid Käpiku juures olnud kutsikad kaalust alla võtnud, mis tähendab seda, et kas Käpikul sai piim otsa või on ta piim lihtsalt nii palju lahja, et juba 19 päevased tuhkrukutsikad ei saa sealt kõike kätte. Smuks võttis kõik kutsikad suurima rõõmuga vastu.  Kui kutsikad saavad kolme nädalaseks, siis hakkame neile lisaks ka toorsuppe ning lisatoitu juurde andma. Ära karda, me ei jäta sind sellest mõnusast kogemusest ilma. Hoia end jätkuvalt meie kodulehe, FaceBooki ja ka Vimeo kanaliga kursis, sest kuskil me seda kindlasti kajastame.

Käpik ei ole seevastu üldse rõõmus. Kohe nii kahju teisest ja on näha, et pisike on sellest segadusest stressis. Katsume vaikselt teda maha rahustada ja pakkuda talle võimalikult normaalset keskkonda, et ta tekkinud olukorraga lepiks. Suurest segadusest, et kutsikad tema juurest ära võeti, lõi Käpik mulle täna ka hambad sisse. Tal on kuidagi kole viltu vedanud sel aastal. Loodan väga, et Käpiku viltuvedamised said nüüd otsa ja edasi läheb ainult rõõmsalt ja mäest üles.

Teiseks meeliületavaks uudiseks on see, et Smuks  sai täna esimeset korda vanaemaks. Smuksi eelmise aasta Inglipesast pärit Nuriel sai täna öösel  maha 11 ilusa soobli- ja šokolaadikarva kutsikatega. Lisaks on meil veel üks üllatus varuks, aga sellest kirjutan lähemalt juba homme.

19 päevased

Cubs are 19 days old now. Today was quite symbolic day for us. First, Smuks got all her cubs back to her. Why? Because cubs who were under Käpik´s care started to lose weight today. Yesterday they gained a bit and today they lost some weight. It seems that Käpik does not have enough milk or her milk is just so light and cubs will not get enough anymore. So I put them all back to Smuks. She was so happy to get them – no problem for her. Next week, when cubs will turn 3 weeks old, we will start with raw soupies to give them something extra. It will be fun experience again. Do not worry, I will not leave you out of it. Just keep eye on our Vimeo channel and FaceBook.

Another news is that Smuks became a Grandmother now. Nuriel from her last year Angel litter gave birth in night with 11 beautiful sable and chocolate kits. We do have one more fantastic news but about that I will write tomorrow.

Smuks imetamas / Smuks nursing her cubs

Väikene lisa videoklipp sellest, kuidas Smuks oma 11 kutsikat imetab.

Small video shoot how Smuks nurses her 11 cubs.

Kõik koos / All together

19 päevased

 

19 päevased

 

19 päevased tuhkrukutsikad
19 päevased

 

19 päevased

 

19 päevased

 

Emased / Jills

19 päevased

 

19 päevased

 

19 päevased

 

19 päevased

Video

Add a Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.